וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נפתר מאבק של עשור: כעת, כלום לא יעצור את הקמת בית החולים החדש בבאר שבע

עודכן לאחרונה: 21.4.2024 / 15:21

לאחר מאבק ממושך שתקע את הקמת בית החולים השני בבאר שבע במשך יותר מעשור, נראה כי הפרויקט המשמעותי למאות אלפי אנשים בנגב יוצא סוף סוף לדרך | בית החולים החדש יתוכנן, יוקם ויופעל על ידי אחד מבתי החולים הנחשבים בעולם

הדמיה: בית החולים החדש בבאר שבע. איתי יאיש,
נפתר מאבק של עשור: התקדמות ענק בהקמת בית החולים השני בבאר שבע/איתי יאיש

בשורת ענק לתושבי הדרום והנגב: כעבור מאבק ממושך של יותר מעשור, היום (יום חמישי, 18.4) פרסמו מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ומנכ"ל משרד האוצר, שלומי הייזלר, את חוות דעתם המפורטת הממליצה לקבוע כי התכנון, ההקמה והתפעול של בית החולים החדש בבאר שבע יהיה במודל משותף לקופות החולים מאוחדת ולאומית, כאשר הבעלות בבית החולים תהיה של קופות החולים, וההפעלה באמצעו בית החולים שיבא, הנחשב לאחד מעשרת בתי החולים הטובים בעולם. בכך, נסללה הדרך לשרי הבריאות והאוצר להעלות את הנושא להחלטת ממשלה מיד אחרי חג הפסח.

בית החולים החדש, שאמור להיפתח עד לשנת 2028, יכלול בסופו של דבר כ-600 מיטות ויכלול את מגוון השירותים שישתלבו בשירותי האשפוז והקהילה בדרום הארץ. ההחלטה, שדורשת אישור ממשלה ותוגש לה באופן מיידי, סוללת את הדרך ליישום החלטת הממשלה מ-2014 בה הוחלט לראשונה על הקמת בית חולים חדש בבאר שבע.

המלצה זו מגיעה בסיומה של עבודת מטה מאומצת שהובילו מנכ"לי משרד האוצר והבריאות ובה לקחו חלק משרד הבריאות, אגף התקציבים, החשב הכללי והממונה על השכר באוצר. עבודת המטה הביאה לפריצת דרך והסכמות באשר לאופן יישום ההחלטה לטובת שיפור איכות והיקף שירותי הבריאות לתושבות ותושבי הדרום, לצד המשך העמקת הטיפול בקהילה והקמת בית החולים החדש באופן המהיר, היעיל והאיכותי ביותר.

על פי ההמלצה, בית החולים החדש יחזק את הרפואה בדרום הארץ ויביא לידי ביטוי את היתרונות הגלומים בבעלות משותפת של קופות החולים הקטנות ומרכז רפואי גדול, בעל ניסיון ויכולת למשוך אליו כח אדם איכותי. בנוסף, יבחנו השפעות חיוביות אלו על מבנה התחרות בשוק הבריאות, והיכולת לצמצמם פערים בגישה לשירותי בריאות בדרום הארץ.

"בשורה היסטורית שתשנה את פני מערכת הבריאות שלנו לדורות קדימה"

רוביק דנילוביץ', ראש העיר באר שבע: "בשורה ענקית. לאחר מאבק ממושך הוכרז היום על ידי משרדי האוצר והבריאות כי המרכז הרפואי החדש (השני בנגב) יתוכנן, יוקם וינוהל על ידי 'המרכז הרפואי שיבא', הנחשב לאחד מעשרת בתי החולים הטובים בעולם. אני מודה לשר האוצר בצלאל סמוטריץ', לשר הבריאות אוריאל בוסו, ולמנכ"לי משרדיהם שלומי היזלר ומשה בר סימן טוב, שנענו לבקשתנו וקיבלו את ההחלטה הנכונה למען בריאותם ואיכות חייהם של תושבי הנגב, כפי שהצגנו להם לפרטי פרטים בשנה האחרונה. בנוסף, תודה מיוחדת לשר הבריאות לשעבר, ח"כ אריה דרעי, שנענה לבקשתי להאיץ את הקמתו של בית החולים שמתעכבת בעשור האחרון. עכשיו, הגיע הזמן לצאת לדרך".

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ': "מדובר בהחלטה חשובה ומשמעותית לבאר שבע ולאזור הדרום והנגב כולו, שתשפר באופן מהותי את הרפואה בקהילה, ותקדם מתן שירותי בריאות מעולים לתושבי הדרום. צעד זה הוא חלק ממספר צעדים שנועדו להגביר את ההשקעה בתשתיות בפריפריה, ואין ספק כי הוא יוביל להגדלת האוכלוסיה באזורים אלו. אני מודה לידידי שר הבריאות, אוריאל בוסו, ולמנכ"לי שני המשרדים, עו"ד שלומי הייזלר ומשה בר סימן טוב על שיתוף הפעולה הפורה שהביא לקידום צעד משמעותי זה".

שר הבריאות אוריאל בוסו: "אנחנו עושים היום צעד גדול קדימה לקראת הקמת בית חולים חדש בבאר שבע. בשורה היסטורית שתשנה את פני מערכת הבריאות שלנו לדורות קדימה. זהו מהלך חשוב לנגב, שיוביל להגדלה של המענה הרפואי בכל התחומים וישפיע באופן ישיר על כלל אזרחי ישראל. כפי שהתחייבנו, אנו ממשיכים לממש את ההסכם הקואליציוני שעליו חתם יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי עם הקמת הממשלה, מתוך חזון ברור של צמצום פערים ודאגה שכל אזרח בישראל, מכל איזור גיאוגרפי, יזכה לקבל שירות רפואי שוויוני ואיכותי. בניית בית חולים חדש בנגב הוא מהלך צודק שישפר את חייהם ובריאותם של התושבים, ויהיה מקור תעסוקה ומחקר משמעותי. אני שמח שהצלחנו להגיע להבנות עם האוצר לאחר שנים ומודה לשר סמוטריץ' על שיתוף הפעולה. המתווה שנקבע יעניק לנו את הכלים להוציא אל הפועל את המהלך באופן היעיל והנכון ביותר. אפעל להעלות את הנושא לאישור הממשלה בהקדם האפשרי על מנת להתחיל במלאכת ההקמה בזמן הקרוב".

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully