וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בשורת דיור למגזר הערבי: העיר הזו מתכוננת לאלפי תושבים חדשים

עודכן לאחרונה: 9.4.2024 / 10:36

התכנית, שביוזמת רשות מקרקעי ישראל, אושרה להפקדה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ומאפשרת הקמת שכונת מגורים חדשה עם 844 דירות בחלקה הצפוני של העיר באקה אל-גרבייה. התכנית מתפרשת על כ-137 דונם, על שטח של מטמנת הפסולת שיפונה

באקה אל-גרבייה ב-1 בפברואר 2020. רויטרס
באקה אל גרבייה/רויטרס

בשורה לזוגות הצעירים: התוכנית 'צפון באקה' שקידמה רשות מקרקעי ישראל בבאקה אל גרבייה אושרה להפקדה בועדה המחוזית לתכנון ובנייה-מחוז חיפה. התוכנית עוסקת בהקמת שכונת מגורים חדשה בחלקה הצפוני של העיר באקה אל-גרביה ומתפרשת על כ-137 דונם. מתחם התוכנית מתוכנן על שטח של מטמנת הפסולת שיפונה בחלק הצפוני של העיר, מדרום לכפרים 'מצר' ו'מייסר'

התוכנית, שיזמה רשות מקרקעי ישראל, הינה לשכונת מגורים בת כ-844 יח"ד חדשות בצפיפות ממוצעת של כ-14 יח"ד לדונם בבניינים בני 6-4 קומות. לצד המגורים, מוצע בתוכנית מתווה למערך כבישים ובו כביש גישה בצד הדרום מערבי של התוכנית לרחוב ואדי אל חרובי, מערכת שבילים להולכי רגל ותשתיות, שטח ציבורי פתוח ומוסדות ומבני ציבור נרחבים, בהם שני בתי-ספר חדשים.

בנוסף, כוללת התוכנית שטחים למגורים (כ-63,000 מ"ר), מוסדות ומבני ציבור (כ-19,000 מ"ר), שטח ציבורי פתוח (כ-1,300 מ"ר), שטחים פתוחים ומוסדות ומבני ציבור (כ-9,400 מ"ר) ותשתית דרכים (כ-41,000 מ"ר).

הדמיות תוכנית צפון באקה. רונאל אדריכלים,
הדמיות תוכנית צפון באקה/רונאל אדריכלים

עינב רינגלר, מנהלת אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברשות מקרקעי ישראל, בירכה על ההחלטה להפקיד את התוכנית וציינה כי "מדובר בתכנית בצפון היישוב באקה אשר מהווה חלק מתכנית שלד שקודמה בשיתוף עם העירייה ומשב"ש. התכנית מתחברת למרקם הקיים, מייצרת קישוריות לשטחים הפתוחים וכולל טיילת נופית בכביש הצפוני של היישוב. בנוסף תסייע התכנית בשיווק הקרקע שבניהול המדינה לבני מקום בהתאם להחלטות רשות מקרקעי ישראל."

יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה חיפה, רות שורץ: "מדובר בתוכנית שמציעה כ 800 יחידות דיור בחלקה הצפוני של בקעה אל גרבייה. התוכנית שחלקה מתוכננת על קרקע מדינה מציעה תכנון מיטבי וראוי ומאפשרת בין היתר התמודדות עם מפגע סביבתי הקיים - הר הפסולת- באמצעות פינויו ופיתוח השטח לאחר בחינה סביבתית".

התוכנית תוכננה ע"י צוות בראשות אדריכליות איילה רונאל ושהד אגברייה ממשרד "רונאל אדריכלים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully