וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בשורה לזוגות הצעירים בשרון: שכונה חדשה עם אלפי דירות תוקם בעיר הזו

עודכן לאחרונה: 4.4.2024 / 11:36

העיר הקטנה הממוקמת מזרחית לנתניה, כפר יונה, הפכה בשנים האחרונות לפתרון עבור זוגות צעירים שמחפשים דיור איכותי במחירים סבירים באזור השרון. כעת, תוקם בעיר שכונה חדשה עם כ-1,820 דירות ועשרות אלפי מ"ר למסחר, תעסוקה ומבני ציבור

אילוסטרציה בנייה רוויה למגורים. אלבטרוס צילומי אוויר,
אילוסטרציה בנייה רוויה למגורים/אלבטרוס צילומי אוויר

בשורה לזוגות צעירים באזור השרון: הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל אישרה להפקדה את תוכנית משרד הבינוי והשיכון להקמת שכונת מגורים חדשה בכפר יונה. העיר הקטנה, הממוקמת על צומת השרון (בית ליד), הפכה בשנים האחרונות לפתרון עבור זוגות צעירים שמחפשים דיור איכותי במחירים סבירים (באופן יחסי) באזור השרון.

התוכנית משתרעת על שטח של כ-630 דונם וכוללת 1,821 יחידות דיור שיוקמו במבני מגורים, מרביתם בני 4-7 קומות, ו-3 מגדלים של עד 15 קומות. מתוך כלל יחידות הדיור, 25%-20 דירות קטנות וקטנות מאוד, שייתנו מענה למשקי בית צעירים ולמגוון רחב של קבוצות אוכלוסייה, וכן 100 דיוריות.

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת שטחי מסחר ותעסוקה לאורך שדרה עירונית חדשה ורחוב דן הקיים, שישולבו בקומת הקרקע של מבני המגורים הפונים לשדרה. כמו כן, התוכנית מציעה כ-99,000 מ"ר עבור שטחי ציבור, וכ-27 דונם של שטחים פתוחים.

התכנון שם דגש על המרחב הציבורי, וזאת באמצעות הקמת רחובות נעימים להליכה וקישוריות מיטבית לעיר ולמוקדים בשכונה. בהיבט התחבורתי, התוכנית נסמכת על תחבורה ציבורית וכוללת נתיבי תחבורה ציבורית, לצד פתרונות תחבורתיים לחיבוריות מערכת הכבישים למערכת האזורית.

"התוכנית שאושרה להפקדה היא חלק ממהלך כולל"

יו"ר מטה התכנון הלאומי ויו"ר הותמ"ל, הרב נתן אלנתן: "הותמ"ל מוכיחה שוב את מעלותיה ביצירת תכנון בלתי מתפשר באיכות ותוך הכללת פתרונות נרחבים לתשתיות שיאפשרו את הקמת השכונה וכן יסייעו לעיר בראייה רחבה".

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, יהודה מורגנשטרן: "משרדנו עובד בשיתוף פעולה עם עיריית כפר יונה לקידום ופיתוח העיר. התוכנית שאושרה להפקדה היא חלק ממהלך כולל. תכנית זאת ייחודית במאפייניה המקדמת בנייה מגוונת בעיר, שתתן מענה לסוגים שונים של אוכלוסיות, צעירות וותיקות. יישום התכנית יביא גם לשיפור משמעותית ברווחת תושבי העיר לאור שטחי המסחר והתעסוקה הרבים".

התוכנית נערכה על ידי משרד קייזר אדריכלים ומתכנני ערים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully