וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רוטשטיין מגייסת: חברת הביטוח כלל תשקיע עד 50 מיליון שקל

עודכן לאחרונה: 4.4.2024 / 10:49

כלל תשקיע בשלב ראשון כ-22 מיליון שקל תמורה כ-4% ממניותיה של רוטשטיין, ויוקצו לה אופציות שמימושן יגדיל את היקף הגיוס בכ-28 מיליון שקל נוספים. הגיוס יתמוך בהרחבת פעילותה של רוטשטיין, בין היתר בתחום התחדשות העירונית

פרויקט שמורת רוטשטיין, אור עקיבא. יח"צ,
פרויקט שמורת רוטשטיין, אור עקיבא/יח"צ

חברת הנדל"ן רוטשטיין מעדכנת על מהלך הוני משמעותי כחלק מהיערכות החברה לגידול בהיקפי פעילותה. החברה דיווחה על גיוס הון בהיקף של כ-22 מיליון שקל באמצעות הנפקת מניות פרטית לכלל ביטוח, יחד עם הנפקת אופציות לחברת הביטוח שמימושן יאפשר את הגדלת הגיוס בכ-28 מיליון שקל נוספים.

בסה"כ הנפיקה רוטשטיין לכלל ביטוח כ-616.5 אלף מניות לפי מחיר של כ-35.2 שקל למניה, שיהוו כ-3.85% מהון החברה. האופציות שתקבל כלל יהיו ניתנות למימוש למשך תקופה של שנתיים, ומחיר המימוש שלהן נקבע על 45 שקל למניה המשקף פרמיה של 24% על מחיר הסגירה של המניה ליום 3 באפריל 2024. במידה והן ימומשו, תגדיל כלל את אחזקתה בחברה לכ-7.08% מהמניות. תמורת הגיוס תתמוך בגמישותה הפיננסית של רוטשטיין ובהמשך יישום אסטרטגיית הצמיחה במגזרי הפעילות השונים של החברה.

לפני כשבועיים פרסמה רוטשטיין את תוצאותיה הכספיות לשנת 2023 והציגה עלייה ברווח הנקי מפעילות שוטפת (בנטרול השפעות חד פעמיות - מכירת קרקעות ושערוך נכסים מניבים) לשיא של כ-71 מיליון שקל, בהשוואה לכ-69 מיליון שקל בשנת 2022. הכנסות החברה בשנת 2023 הסתכמו בכ-703 מיליון שקל ; הרווח הנקי לבעלי המניות הסתכם ב-2023 בכ-74 מיליון שקל ושיעור הרווח הגולמי ממכירת דירות עלה לכ-23.4% מההכנסות. ההכנסות שטרם הוכרו בגין פרויקטים הנמצאים בשלבי ביצוע ותכנון שבנייתם צפויה להסתיים עד לשנת 2027 עומדות על כ-6 מיליארד שקל.

אבישי בן חיים, מנכ"ל חברת רוטשטיין. עודד קרני,
אבישי בן חיים, מנכ"ל חברת רוטשטיין/עודד קרני

בימים אלה נמצאת רוטשטיין בתנופת עשייה בכל מגזרי פעילותה. נכון לסוף שנת 2023, החברה משווקת כ-1,775 יחידות דיור, מתוכם כ-1,127 יחידות דיור חלק החברה ונמכרו כ-868 יחידות דיור בתמורה כספית של כ-1.92 מיליארד שקל. בנוסף, לחברה עתודות קרקע הנמצאות בשלבי תכנון (טרום שיווק) להקמת כ-10,800 יחידות דיור, חלק החברה מתוכן הינו כ-5,900 יחידות דיור, לצד זכויות לבניית כ-120,000 מ"ר מסחר ומשרדים (חלק החברה) - פרויקטים הצפויים להניב לחברה תוספת NOI שנתי של כ-90 מיליון שקל (חלק החברה באכלוס מלא).

כמו כן, בתחום ההתחדשות העירונית, לחברה צבר כ-18,500 יחידות דיור בשלבים שונים של ביצוע, שיווק, תכנון ופיתוח עסקי, הצפויות לתרום לחברה רווח גולמי בסך של למעלה מכ-3 מיליארד שקל (חלק החברה) ומרביתן צפויות להתחיל להיבנות בין השנים 2025-2029.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

הטיפול שמאריך את חייהם של חולי סרטן ריאה

בשיתוף העמותה הישראלית לסרטן ריאה

"צופים הכנסות של כ-6 מיליארד שקל עד לסוף 2027"

אבישי בן-חיים, מנכ"ל חברת רוטשטיין: "אנו מעדכנים היום על גיוס הון שהינו חלק מהיערכות החברה להרחבה משמעותית של היקפי פעילותה. אנו מודים לכלל ביטוח על הבעת האמון, רואים בכלל שותפה לדרך ומתכוונים להמשיך לפעול לצמיחת החברה כאשר בהתאם לתכניות החברה אנו צפויים לצאת בשנים הקרובות בשיווק של אלפי יחידות דיור ולהכיר בהכנסות של כ-6 מיליארד שקל עד לסוף 2027".

רוטשטיין נדל"ן הינה חברה ציבורית הפעילה מעל ל-60 שנה, ומאז הקמתה עוסקת ביזום וביצוע פרויקטים גדולים למגורים ברחבי הארץ. רוטשטיין בנתה ובונה שכונות מגורים ברמת השרון , בת ים, נתניה, באר יעקב, תל אביב, רמת גן, פרדסיה ,מגדל העמק, לוד, קרית מלאכי, כפר יונה, אור עקיבא ,טירת כרמל, בית שמש ועוד. החברה נסחרת בבורסה בתל אביב מאז שנת 1993. בעלת השליטה בחברה הינה חברת אבני שוהם ייזום בע"מ המוחזקת ע"י מר יצחק מירילשוילי ומר אבישי בן-חיים אשר הינו גם מנכ"ל החברה.

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully