וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מתמקדת בהתחדשות עירונית: קבוצת חג'ג' נכנסה כשותפה בצים נדל"ן

עודכן לאחרונה: 3.4.2024 / 12:46

קבוצת חג'ג' מרחיבה את פעילותה בתחום ההתחדשות העירונית: רכשה 30% ממניותיה של חברת צים נדל"ן, העוסקת ביזמות פרויקטים בעיקר בתחום ההתחדשות העירונית, תמורת 56 מיליון שקל

הדמיה של פרויקט איינשטיין 33. באדיבות קבוצת חג'ג',
הדמיה של פרויקט איינשטיין 33/באדיבות קבוצת חג'ג'

אחרי שדיווחה בתחילת השבוע על רווח שיא מאז הקמתה ועל עלייה משמעותית בקצב מכירת הדירות, קבוצת חג'ג' מודיעה הבוקר (ד') לבורסה כי בסיום בדיקת הנאותות שערכה בחודש האחרון היא החליטה להיכנס בפעילות ההתחדשות העירונית של צים נדל"ן שבמסגרתה תהיה שותפה לבנייתן של עשרות אלפי יחידות דיור.

על פי ההסכם בין החברות, ההשקעה בשותפות תהיה מדורגת - תחילה יירכשו 30 אחוז ממניות צים בהרי נדל"ן, תוך קבלת שליטה משותפת בחברה, ובנוסף תינתן אופציה להגדלת האחזקה לשיעור של 50 אחוז ובשליטת קבוצת חג'ג'. עבור 30% מהמניות קבוצת חג'ג' תזרים סכום של 56 מיליון שקל לחברה המשותפת חג'ג' צים נדל"ן ועוד 25 מיליון שקל לחברה נוספת שבשליטתה בתמורה להקצאת 20% ממניותיה.

במסגרת השותפות קבוצת חג'ג' צפויה להזרים הלוואות בעלים לחג'ג' צים נדל"ן בהתאם בחלקה היחסי, צעד אשר יחזק את איתנותה הפיננסית של החברה המשותפת להמשך פעילותה. בנוסף, החברה המשותפת מודיעה כי בכוונתה לצאת לגיוס אג"ח ו/או הנפקת מניות לציבור.

קבוצת חג'ג' מרחיבה את פעילות ההתחדשות העירונית שלה. יח"צ,
קבוצת חג'ג' מרחיבה את פעילות ההתחדשות העירונית שלה/יח"צ

בעצם עסקה זו קבוצת חג'ג' מגדילה משמעותית את פעילותה בתחום ההתחדשות העירונית. בין הערים שבהן תרחיב החברה את פעילותה בעיקר בתחום המגורים, בזכות השותפות החדשה עם צים נדל"ן, נמנות הערים המרכזיות והגדולות ביותר בארץ, ובהן: תל אביב, חיפה, באר-שבע, ראשון-לציון, פתח תקווה, רחובות, רמלה, לוד, רמת השרון, כפר סבא, חולון, נתניה, טירת הכרמל ועוד, ובכך מרחיבה חג'ג' את פריסתה מעבר לגוש דן, שם היתה ממוקדת עד היום.

בשנים האחרונות יזמה צים בהרי נדל"ן עשרות פרויקטים של התחדשות עירונית , חלקם פרויקטי ענק, פרוסים בפיזור ארצי רחב, ובדגש על הערים הגדולות במרכז הארץ. מספר פרויקטים נמצאים כבר בשלבי ביצוע, והשאר נמצאים בשלבי תכנון שונים לרבות תהליכי היתר שחלקם יבשיל לשלב הקמה כבר בשנה-שנתיים הקרובות, וחלקם הינם בשלבי תכנון לתב"ע ו/או להיתר. ברבים מהפרויקטים כבר הושג הרוב הדרוש להחתמות דיירים.

sheen-shitof

פתרון עוצמתי לכאב

טכנולוגיה מהפכנית לטיפול בכאבים אושרה ע"י ה-FDA לשימוש ביתי

בשיתוף Solio

"החלטה הנובעת מהבנה שזאת דרך שמותאמת למציאות בשוק"

כאמור בתחילת השבוע דיווחה קבוצת חג'ג' על רווח נקי של כ-269 מיליון שקל בשנת 2023, שיא כל הזמנים מאז הונפקה החברה בבורסה בשנת 2010. הכנסות קבוצת חג'ג' בשנת 2023 הסתכמו בכ-577 מיליון שקל, עלייה של כ-100% (הכנסות הקבוצה בשנת 2022 הסתכמו ב-291 מלשקל),. בנוסף, ההון העצמי של הקבוצה גדל ל-1.3 מיליארד שקל.

בנוסף דיווחה קבוצת חג'ג' גם על עלייה משמעותית בקצב מכירת הדירות. מתחילת הרבעון הרביעי של שנת 2023 ועד למועד פרסום הדו"חות, שיווקה החברה 110 יחידות, בהיקף כספי של כ-453 מ' שקל (כולל מע"מ). כמו כן נוספו עוד 41 בקשות הצטרפות שנעשו במסגרת קבוצות רכישה בפרויקטים ברחוב איינשטיין אשר ערך הקרקע ודמי הייעוץ המגולם בבקשות אלו עומד על כ- 102 מיליון שקל כולל מע"מ. זאת בהשוואה לשיווק של 27 יחידות דיור, בהיקף כספי של 107 מיליון שקל כולל מע"מ ברבעון השלישי ועד ליום פרסום הדו"חות לאותו רבעון (30.11.2023).

תמיר אמר, מנכ"ל קבוצת חג'ג': "קבוצת חג'ג' פותחת את שנת 2024 בתנופה אדירה הן בתוצאותיה והן בהרחבת פעילותה בתחום ההתחדשות העירונית. לרווחי השיא, ולעלייה המשמעותית בקצב מכירות הדירות, מצטרפת השותפות החדשה עם צים נדל"ן שתתמוך בתכנית של הקבוצה להרחיב משמעותית את הפעילות בתחום ההתחדשות העירונית ואת פריסתה הגיאוגרפית לערים מרכזיות נוספות רבות. החלטה זאת נובעת מהבנה ברורה שזאת דרך שמותאמת למציאות בשוק הנדל"ן, תוך מינוף וסיכון מינימליים. פעילות ההתחדשות העירונית המורחבת תקודם במקביל לתנופה גם בפעילות היזמות שלנו הממוקדת בפריים לוקיישנים באזורי הביקוש המרכזיים בתל-אביב".

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully