וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נהריה מתרחבת: מאות דירות חדשות ואלפי מ"ר למסחר ותעסוקה

עודכן לאחרונה: 25.3.2024 / 15:39

הוועדה המחוזית צפון אישרה את התכנית להוספת כ-200 דירות חדשות ב-5 בנייני מגורים בשכונת אריאל שרון שבנהריה, ביוזמת חברת קרדן ועיריית נהריה. התכנית כוללת גם אלפי מ"ר למסחר ותעסוקה

תוכנית שכונת אריאל שרון נהריה. משרד גורדון אדריכלים ומתכנני ערים,
תוכנית שכונת אריאל שרון נהריה/משרד גורדון אדריכלים ומתכנני ערים

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה מחוז צפון, בראשות ערן ניצן, אישרה היום (ב') להפקדה את התכנית שביוזמת חברת קרדן נדל"ן ועיריית נהריה להקמת 198 יחידות דיור בשכונת אריאל שרון הממוקמת בצפון-מזרח העיר. בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת 4,300 מ"ר של שטחי תעסוקה ומסחר.

התכנית, ושנערכה על ידי משרד גורדון אדריכלים, כוללת כאמור 198 יחידות דיור ב-5 בנייני מגורים: שלושה בנייני מגורים בני 10 קומות שישלבו קומות משרדים לאורך רחוב ששת הימים, בניין בן 13 קומות ומגדל בן 21 קומות. מדובר בתוספת למתחם בו מאושרות כיום 64 יחידות דיור.

התוכנית ממוקמת בשטח פנוי בבעלות משותפת של המדינה והרשות המקומית, המצוי בסמוך לתוכניות בעלות היקפי בינוי משמעותיים לרבות משולש בן עמי ומתחם סער שאושרו לאחרונה בוועדה מחוזית. כמו כן, התוכנית נמצאת בקרבה לצירי תחבורה ראשיים ובהם כביש 89 החדש וכביש 89 הישן. בנוסף, התוכנית תואמת את אופי הבינוי הקיים והמתוכנן באזור ובפרט את העלייה הנקודתית לגובה, והיא קודמה בהתאם למדיניות הוועדה המחוזית לניצול מיטבי של משאבי הקרקע, הכפלת אוכלוסיית העיר ליעד של כ-140,000 תושבים והפיכתה למרכז עירוני תוסס עבור כל תושבי הצפון. כחלק ממדיניות מינהל התכנון, הוחלט להפחית את תקן החנייה במגרש הן ליחידות הדיור והן לשטחי התעסוקה והמסחר.

"תכנית בעלת חשיבות רבה לקידומה של העיר"

מ"מ יו"ר הועדה המחוזית צפון, ערן ניצן: "הוועדה המחוזית פועלת ביחד עם העיר נהריה להעצים ולהגדיל את היצע הדיור בעיר תוך יצירת מתחמי מגורים מעורבי שימושים ומענה מלא לכלל צורכי הציבור. הפקדתה של תוכנית המייצרת מאות יחידות דיור בנהריה בעת הזו נובעת בין היתר מהחשיבות הרבה שמעניקה הוועדה המחוזית לקידומה של נהריה והנחת התשתית הנדרשת לצמיחתה ושגשוגה".

מתכננת מחוז צפון במינהל התכנון, דקלה עדי פרץ: "מדובר בתוכנית חשובה לעיר שמאפשרת לייעל את השימוש בקרקע ולהציע תכנון עירוני ואיכותי, הכולל קישוריות אל השטחים הפתוחים ומבני הציבור הסמוכים, בהתאמה לתוכנית הכוללנית ולמסמך האסטרטגי שאומץ על ידי הועדה המחוזית לעיר נהריה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully