וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שחקן חדש על מגרש ההתחדשות העירונית: אספן גרופ בעסקה יוצאת דופן

עודכן לאחרונה: 10.3.2024 / 20:03

תמורת סך כולל של 45 מיליון שקל: אספן גרופ רוכשת 50% מחברת רייק נדל"ן ונכנסת לתחום ההתחדשות העירונית. תצטרך להעמיד 2 מיליארד שקל למימון הפרויקטים של החברה ופעילותה השוטפת

חברת הנדל"ן המניב אספן גרופ נכנסת לתחום ההתחדשות העירונית: החברה דיווחה היום (א') כי התקשרה עם חברת ההתחדשות העירונית רייק נדל"ן, בהסכם הקצאת 50% ממניות החברה תמורת סך כולל של 45 מיליון שקל ובנוסף כחלק התמורה, אספן תדאג להשגת המימון המיטבי לקידום פרויקטים שתקים קבוצת רייק נדל"ן.

על פי תנאי העסקה, שילמה אספן במועד החתימה כ-30 מיליון שקל לחברת רייק, שבבעלות איש הנדל"ן הוותיק יוסי רייק, וזאת כנגד הקצאת כלל המניות המוקצות לה, כאשר יתרת התמורה תשולם ע"י אספן בכפוף לעמידה באבני דרך שעיקרן התקדמות בפרויקטים שמקדמת רייק בת"א וירושלים. את העסקה תממן אספן גרופ ממקורותיה העצמיים, כאשר בהמשך בכוונתה לפעול לקבלת מימון ממוסד בנקאי.

חברת רייק הינה חברה פרטית העוסקת בייזום וקידום פרויקטים של התחדשות עירונית בישראל (לרבות פרויקטים בעירוב שימושים) וכן ייזום פרויקטים בתחום הנדל"ן למגורים בישראל. החברה רווחית עם צבר פרויקטים בהיקף מיליארדי שקלים, המתוכנן לביצוע במהלך העשור הקרוב. בנוסף במסגרת כניסתה של אספן לרייק מתכוונים הצדדים להגדיל, בשנים הקרובות, באופן משמעותי את מצבת הפרויקטים של החברה ולהרחיב את פעילותה בתחום ההתחדשות עירונית ובתחום רכישת קרקעות למגורים.

אספן גרופ מתמחה בנדל"ן מניב, בעיקר בתחומי המשרדים והמסחר, ושוקי הפעילות המרכזיים שלה הם בישראל ובהולנד. החל משנת 2022 פועלת אספן גרופ גם בתחום המלונאות, וזאת לאחר שרכשה 50% מחברת פאי סיאם. במסגרת פעילות הנדל"ן בישראל, החלה אספן גרופ לפתח גם זרוע פעילות בתחום הלוגיסטיקה ומקדמת את הבנייה של המרלוג האוטומטי, מהגדולים בישראל, הנמצא באשדוד. יו"ר החברה הוא גיא פרג ומנכ"לית החברה היא צופית הראל.

לאחרונה הצטרפה אוסטרליה-ישראל, בשליטת אנשי העסקים שלומי עקריש וריקי ואבן ניומן, כבעלת מניות באספן עם אחזקה של כ-29% בזכויות, ובהקשר זה שלומי עקריש ואבן ניומן הצטרפו לדירקטוריון אספן.

מימין: אבן ניומן, שלומי עקריש, יוסי רייק, צופית הראל וגיא פרג. גלעד פורת,
מימין: אבן ניומן, שלומי עקריש, יוסי רייק, צופית הראל וגיא פרג/גלעד פורת

צופית הראל, מנכ"לית אספן גרופ: "אספן מעדכנת היום על עסקה אסטרטגית לכניסה לתחום הצומח של התחדשות עירונית, זאת בהמשך להצטרפות לאחרונה של אוסטרליה-ישראל כבעלת מניות באספן וכחלק מכך כניסתם של שלומי עקריש ואבן ניומן, שהינם בעלי ניסיון רב בתחום הנדל"ן, לדירקטוריון החברה. אנו שמחים לחבור לקבוצת רייק שלה ניסיון רב שנים בתחום זה, עם מסירה של פרויקטים וקידום של אלפי יח"ד בשלבים שונים ברחבי הארץ. אנו סבורים כי הניסיון והידע של רייק עם היכולות והאיתנות הפיננסית של אספן יהוו מכפיל כוח ויבססו את רייק כחברה מובילה בתחומה. נמשיך לפתח ולהשביח את פורטפוליו הנכסים של אספן במגזרי הפעילויות השונים ולייצר מנועי צמיחה במטרה להשיא ערך לבעלי המניות".

יוסי רייק, בעלי קבוצת רייק: "כניסתה של אספן לחברה כגורם נדל"ן תחזק את האיתנות הפיננסית של חברת רייק נדל"ן, תתמוך בפעילות השוטפת של החברה ותאפשר לה להתפתח בקצב מואץ. בימים אלו, ששוק הנדל"ן מדשדש, יש הזדמנויות רבות ופרויקטים רבים מוצעים לרכישה ורייק נדל"ן מתכוונת לעשות כן ולהתרחב באופן משמעותי. תחום התחדשות העירונית נמצא כיום בשלב מפנה מהותי, עם מאות אלפי יחידות דיור שנמצאות בשלבי קידום שונים. הצטרפותה של אספן גרופ, חברה מנוסה ואיתנה פיננסית, לשדרה הניהולית שלנו, תייצר צבר פרויקטים משמעותי באפיקים הקיימים וגם חדשים. עד היום אכלסנו עשרות פרויקטים ברחבי הארץ ואכלסנו מאות דירות ונמשיך בייזום והשקעה בהון האנושי, המרכיב את החברה ושותפיה הדיירים".

את הצדדים ליוו בעסקה משרד עורכי הדין AYR עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ ושות', עורכי הדין אמיר עמר, אלי אשל ואסף לפיד.

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully