וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנפיקה מניות: חברת אפי קפיטל נדל"ן מצטרפת לבורסה תל אביב

עודכן לאחרונה: 3.3.2024 / 14:49

הנהלת חברת הנדל"ן אפי קפיטל פתחה הבוקר את המסחר לרגל הנפקת מניות החברה בבורסה בתל אביב. זו חברת הנדל"ן הראשונה שהצטרפה לבורסה תל אביב מאז שנת 2022

הבוקר (3.3.24) פתחה הנהלת חברת אפי קפיטל נדל"ן את המסחר לרגל הרישום בבורסה לניירות ערך. אפי קפיטל היא החברה הישראלית השנייה שמצטרפת לבורסה תל אביב מתחילת השנה, וחברת הנדל"ן הראשונה המצטרפת לבורסה מאז יולי 2022. זאת, בזמן שחברות הנדל"ן למגורים מובילות את מניות הסקטור לזינוק של עשרות אחוזים מתחילת שנת 2024.

החברה הוקמה ב-2007 על ידי בעל השליטה, אפי שקדי, המכהן כיו"ר ומנכ"ל החברה, ועוסקת בתחום הנדל"ן היזמי להקמת פרויקטים של בנייה למגורים ברחבי ישראל, בין היתר במסגרת התחדשות עירונית, "מחיר למשתכן" וכן פרויקטים למסחר, משרדים ולוגיסטיקה. עד היום החברה אכלסה כ-3,300 יחידות דיור ועם הכנסות של כ- 340 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2023.

החברה הנפיקה לראשונה בבורסה איגרות חוב באוקטובר 2021 והמשיכה להנפיק לציבור שתי סדרות אג"ח נוספות, עד הנפקת מניות החברה בבורסה. החברה גייסה כ-92 מיליון שקל במניות וכתבי אופציה והשיאה תשואה של כ-18% ממועד ההנפקה.

אפי קפיטל נדל"ן מצטרפת לבורסה תל אביב. קובי וולף,
אפי קפיטל נדל"ן מצטרפת לבורסה תל אביב/קובי וולף

אפי שקדי מנכ"ל, יו"ר ובעל השליטה באפי קפיטל נדל"ן מציין: "הנפקת המניות מהווה ציון דרך משמעותי וחשוב מאוד עבורנו. ההצטרפות לבורסה תאפשר לנו לגדול בהון העצמי, להקטין את המינוף ולהרחיב את מקורות המימון הקיימים, לצד שיפור הגמישות הפיננסית של החברה. כחלק מאסטרטגיה ארוכת טווח שגיבשנו, אנו רואים חשיבות רבה בפיתוח העסקי של החברה עם התמקדות ברכישת קרקעות חדשות, קידום פרויקטים קיימים ובחינה של שיתופי פעולה נוספים בתחום היזום הנדל"ני. אני מודה לגופים המוסדיים שהפכו לשותפים החדשים על הבעת האמון המלאה והרצון להתפתח ולצמוח יחדיו".

ענת גירון, מנהלת יחידת ההנפקות בבורסה, אמרה: "אנו שמחים על הצטרפותה של אפי נדל"ן לבורסה, כחברה השנייה שנרשמה מתחילת 2024. ענף הנדל"ן הוא הענף השני בגודלו בבורסה לאחר סקטור ההייטק. וכולל 101 חברות נדל"ן בשווי כולל של 204 מיליארד שקל. אנו מקווים לראות חברות נוספות בתחום הנדל"ן מצטרפות לבורסה ובדרך זו מצליחות לבנות ולפתח את ישראל ובמיוחד בימים אלה של מלחמת ה-7 באוקטובר, לאחריה יהיה צורך בשיקום איזורים נרחבים במדינת ישראל שנפגעו כתוצאה מהמלחמה. אנו מאחלים להנהלת החברה ולעובדיה להמשיך לצמוח, ליזום ולבנות, וזאת לטובת ציבור המשקיעים והמשק הישראלי כולו".

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully