וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסוהו של אשדוד יוצא לדרך: יוקמו מגדלי ענק למגורים באזור התעשייה בעיר

עודכן לאחרונה: 29.2.2024 / 9:04

היסטוריה באשדוד: הוועדה המחוזית דרום החליטה לאשר למתן תוקף את תוכנית מתחם "הסוהו" באשדוד, המשנה כ-65 דונם של אזור תעשייה לאזור מעורב שימושים שישלב 1,100 יחידות דיור, תעסוקה, מסחר ומבני ציבור

תכנית מתחם הסוהו באשדוד. מן-שנער אדריכלים,
תכנית מתחם הסוהו באשדוד/מן-שנער אדריכלים

הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה דרום אישרה היום (ד') למתן תוקף את תוכנית מתחם "הסוהו" באשדוד, כחלק מהמגמה לשנות את אזור רובע קריית איתנים מאזור תעשייה לאזור מעורב שימושים, הכולל מגורים, תעסוקה, מסחר ומבני ציבור.

מדובר במהלך ראשון מסוגו שיכניס מגורים, תעסוקה ומסחר בבנייה מרקמית ומגדלים בגובה של עד 30 קומות לאחד האזורים המוזנחים של העיר. המשמעות היא, כך לפחות על פי חזון העירייה, שהאזור הצפוני של אשדוד - שגבולותיו הם שדרות בן גוריון מדרום, רחוב הרצל ממערב, רחוב בני ברית ממזרח וכביש 41 מצפון - ישנה את פניו ויהפוך לרובע מעורב - ל"סוהו" של אשדוד.

התכנית כוללת הקמת 1,100 יחידות דיור שייבנו ב-16 מבנים בני 6-30 קומות. מכלל יחידות הדיור בתוכנית, כ-660 יוקצו עבור דירות קטנות (עד 75 מ"ר). הוועדה הותירה בידי היזם אפשרות לצמצם את כמות יחידות הדיור תוך הגדלת שטחן הממוצע.

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת כ-17,000 מ"ר עבור מבני ציבור, וכ-116,700 מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה שישולבו בחזיתות הבניינים, וב-3 מתחמים שונים ברחבי המתחם. בנוסף, במסגרת התוכנית יוקצה שטח של 7 דונם לטובת בית ספר.

"רובע חדש הכולל חיים עירוניים תוססים"

בימים אלה, מקדמת הוועדה המחוזית את התוכנית הכוללנית למתחם רובע ה"סוהו" שתעודד יציאה של תעשייה ומפעלים משטח הרובע לטובת הקמת מתחם מעורב שימושים עם 5,500 יחידות דיור, שטחי תעסוקה ומסחר, שטחי ציבור ושטחים פתוחים.

מתכננת מחוז דרום במינהל התכנון, מיכל מריל: "אישור תוכנית התחדשות מתחם הסוהו יתחיל בפועל את תהליך ההתחדשות, ישנה את אופי האזור ויעודד מתחמי תעשייה נוספים להתחדש תוך יצירת רובע חדש הכולל חיים עירוניים תוססים".

ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי: "בימים האלה כשאנחנו מסכלים לשמיים, אנחנו רואים מלבד את קו הרקיע והעננים גם את שורת המנופים בכל רחבי אשדוד, ובמיוחד ברובעים הוותיקים. המנופים פועלים במרץ כדי לעמוד בקצב הבנייה האדיר שהביאו איתם הפרויקטים הרבים שאנו מקדמים: אלפי יחידות דיור במסגרת הסכם הגג, פינוי בינוי ותמ"א 38, קריית הספורט עם האצטדיון החדש, פארק ההייטק, המגדל החדש בביה"ח אסותא, בתי המלון לאורך החוף והמרינה ועוד. אשדוד בשורה הראשונה של ישראל גם בבנייה ופיתוח".

התוכנית נערכה על ידי אדר' עמי שנער מחברת מן-שנער אדריכלים. האדריכל עמי שנער, שותף במשרד האדריכלים מן-שנער: "המיוחד בתכנית הסוהו זה שלראשונה יהיה שילוב שימושים ובנייה של מעין מיני עיר. יהיה שילוב בין בנייה מרקמית, מסח, חנויות עם רבי קומות בשורה פנימית, לצד מרחב ציבורי - גן שכונתי, בית ספר וגני ילדים בקומת הקרקע. הפרויקט כולל גם 4 מגדלי משרדים מעל קומה מסחרית עם חזית משרדית בדופן הגן הציבורי. כך גם במגרש התעשייה לשעבר שהפך מסחרי מוקמת כעת "מיני עיר", מהפך באזור התעשייה של אשדוד".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully