וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בתי מלון וקמפינג: זו התכנית של המדינה לשיקום ופיתוח התיירות בדרום

עודכן לאחרונה: 26.2.2024 / 17:42

מינהל התכנון בשיתוף עם משרד התיירות מקדמים תכנית לפיתוח התיירות במחוז דרום. מטרת התוכנית לצמצם הליכים תכנוניים, לקצר הליכים ולהגביר את הגישה לשטחים פתוחים

חניון לילה מצפה המכתש (הקטן). זיו ריינשטיין, מערכת וואלה!
חניון לילה מצפה המכתש (הקטן)/מערכת וואלה!, זיו ריינשטיין

מינהל התכנון ומשרד התיירות הציגו היום (ב') בפני הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה דרום את התוכנית שתאפשר תכנון ופיתוח תיירות בדגש על קיצור והפחתת הליכים תכנוניים, הנגשת אתרי טבע, נוף ומורשת לציבור וחיזוק הבסיס הכלכלי של הרשויות המקומיות במחוז. כעת התוכנית תועבר להערות הוועדות המקומיות.

התוכנית נועדה לחזק, לעודד ולכוון את התשתית התיירותית במרחב, החל מרמת האכסון המלונאי, דרך קמפינג וחניוני לילה ועד למתן מענה לאתרי התיירות הקיימים וכן שימושי פנאי ונופש בחיק הטבע.

העיקרון התכנוני העומד במרכזה של התוכנית הוא הכוונת תשתית התיירות הנדרשת להיקפי בנייה משמעותיים, בתוך היישובים ובצמידות דופן אליהם ומתן אפשרות לפיתוח מצומצם בהיקפו בשטחים הפתוחים במטרה להנגיש שטחים אלו לציבור הרחב.

התוכנית מיישמת את מדיניות התכנון הארצית, המתעדפת פיתוח צמוד דופן על פני פריצה לשטחים הפתוחים. יחד עם זאת, מדיניות התכנון הארצית עצמה מכירה בקשר הקיים בין תיירות לשטחים פתוחים, בדגש על מרחב באר-שבע ומבטאת תפיסה, לפיה לעיתים זהו שימוש הנדרש להתמקם בשטח הפתוח. כמו כן, התוכנית נועדה לאפשר לציבור הרחב נגישות לשטחים הפתוחים, מתוך הבנה כי מדובר בשטח המהווה נחלת הכלל.

התוכנית מציעה לעודד שילוב של שימושי תיירות, פנאי ונופש במבנים לשימור. שילוב זה יבטיח שימור המורשת הבנויה תוך הנגשת המבנים לקהל הרחב ובכך למנף את האיכויות הייחודיות של מבנים אלו. התוכנית קובעות עקרונות להכנת תכניות מקומיות לשימושי תיירות, לאיכסון מלונאי, חניוני לילה, נופש ופנאי בחיק הטבע, אתרי תיירות ושימושי תיירות באתרים לשימור. בנוסף, התוכנית מציעה הגדלת ההיצע ללינה בחוות חקלאיות-תיירותיות מאושרות.

"שיפור חווית התייר, הגדלת ההיצע וגיוון אפשרויות הלינה"

מנכ"ל משרד התיירות דני שחר: "בהתאם למדיניות שר התיירות, אנו פועלים לשיפור חווית התייר, להגדלת ההיצע וגיוון אפשרויות הלינה. במסגרת זו אנו מקלים על יזמים ומפחיתים בירוקרטיה. זאת, תוך איזון בין פיתוח לשימור, שמירה על ערכי הטבע והנוף לצד מתן גישה לציבור להנות ממנו".

מנכ"ל מינהל התכנון, רפי אלמליח: "התוכנית שהוצגה היום הינה פועל יוצא של מהלך רחב שמקדם מינהל התכנון לפיתוח אזור הדרום בדגש על אזור הנגב המערבי, כדי לאפשר שגשוג וצמיחה בשנים הבאות".

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully