וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עשרות בעלי דירות בעיר הזו מתארגנים לקידום פרויקט פינוי בינוי באופן עצמאי

עודכן לאחרונה: 12.2.2024 / 11:47

עשרות בעלי הדירות ברחוב שדרות ירושלים בקרית ים מתארגנים לקידום פרויקט פינוי בינוי באופן עצמאי. הדיירים ערכו כנס ראשון עם החברה לפיתוח והתחדשות עירונית, המתמחה בייצוג בעלי דירות משלב ההתארגנות, דרך קידום התוכניות ועד לסיום הבנייה

קריית ים, 29 באפריל 2021. ראובן קסטרו
קריית ים, 29 באפריל 2021/ראובן קסטרו

לקחו יוזמה: עשרות בעלי דירות בקריית ים מתארגנים בימים אלו לקידום פרויקט פינוי בינוי באופן עצמאי. בשבוע שעבר התקיים כנס בעלי דירות ראשון לדיירים ברחוב שדרות ירושלים בקריית ים, בהובלת החברה לפיתוח והתחדשות עירונית, המתמחה בייצוג בעלי דירות בפרויקטים של פינוי בינוי משלב ההתארגנות, דרך קידום התוכניות ועד לסיום הבנייה.

החברה תסייע לבעלי דירות המתגוררים בבניינים ישנים בשדרות ירושלים 5 עד 11 לקדם תוכנית פינוי בינוי במסגרתה יהרסו כ7 מבנים בני 50 יח"ד ו14 חנויות ובמקומן ייבנה פרויקט חדש, כולל תשתיות חדשות, חניה תת קרקעית, גג ירוק מעל לחזית המסחרית והתייחסות תכנונית לשימור סמטת המייסדים.

כמו כן, החברה תסייע לבעלי דירות המתגוררים בבניינים ישנים בשדרות ירושלים 5 עד 11 לקדם תוכנית פינוי בינוי במסגרתה יהרסו כ7 מבנים בני 50 יח"ד ו14 חנויות ובמקומן ייבנה פרויקט חדש, כולל תשתיות חדשות, חניה תת קרקעית, גג ירוק מעל לחזית המסחרית והתייחסות תכנונית לשימור סמטת המייסדים.

במסגרת הכנס, שנערך בתאום וברשות העירייה הוצג לבעלי הדירות ה"מודל החברתי ®" בפינוי בינוי של החברה המיישם ומשלב מרכיבים חברתיים וכלכליים וממזג אותם לכדי תהליך אחד באמצעות ליווי ונתינת כל המעטפת המקצועית לבעלי הדירות כך שהם מובילים את התהליך, ורק לאחר התכנון ואישור התב"ע יוצאים למכרז יזמים. הוודאות שנותן המודל של החברה מאפשרת רתימת יזמים רציניים בנקודת זמן שבה הם זמינים לביצוע מיידי של הפרויקט. דבר המהווה יתרון משמעותי למימוש פרויקט ההתחדשות על הצד הטוב ביותר עבור בעלי הדירות.

"ההתחדשות העירונית בקרית ים עוד נמצאת בחיתוליה, אך המגמה חיובית"

עו"ד שבות רענן, שותפה ומנהלת של סניף המרחב הצפוני של החברה לפיתוח והתחדשות עירונית. ציינה כי החברה לפיתוח והתחדשות עירונית מומחית בייצוג בעלי דירות בפרויקטים של פינוי בינוי היא פועלת כבר למעלה מ15 שנים ועד כה אכלסה כ- 1000 משפחות בדירותיהם החדשות לאחר כל התהליך, אישרה 9 תב"עות, היא מקדמת כ- 30 פרויקטים בהליכים שונים ומייצגת כ- 2500 משפחות ברחבי הארץ.

לדבריה ההתחדשות העירונית בקרית ים עוד נמצאת בחיתוליה. בעיר הוכרזו רק 5 מתחמי פינוי בינוי, ארבעה מהם במסלול רשויות ואחד במסלול מיסוי, רק בשניים מהם החל ביצוע בפועל. יחד עם זאת, המגמה חיובית. העירייה תומכת ומקדמת התחדשות עירונית, אך על מנת להגיע לתוצאות בפועל בעלי הדירות שהם למעשה בעלי הקרקע צריכים לקח את המושכות לידיים ולקדם פרויקטים המותאמים לצרכים ולחזון שלהם, עם מעטפת מקצועית מנוסה.

עו"ד שבות רענן ציינה כי עד היום התחדשות עירונית יושמה בהצלחה בגוש דן כי המודל מבוסס כדאיות כלכלית. הכדאיות הכלכלית במרחב הצפוני פחותה ולכן אין התחדשות עירונית בשטח. עם זאת, בעיקר בעת הזאת אחרי שהמלחמה הוכיחה את חשיבותו של הממ"ד, אנחנו לא רוצים להמתין לפתרונות של המדינה להתחדשות במרחב הצפוני וקוראים לבעלי דירות לפעול איתנו לקידום תוכניות בשיתוף הרשויות המקומיות, לייצר פתרונות מהשטח ולרתום את הסיוע של המדינה באופן נקודתי במקומות בהם זה יהיה הכרחי למימוש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully