וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שכונה חדשה, פי 2 דירות: היישוב הזה יכפיל את עצמו בשנים הקרובות

עודכן לאחרונה: 11.2.2024 / 14:00

אושרה סופית תכנית משרד הבינוי והשיכון להקמת שכונת מגורים חדשה, שתיבנה על עתודת הקרקע האחרונה שנותרה לפיתוח היישוב הממוקם במרכז הארץ. התוכנית כוללת 2,265 יחידות דיור, שטחי ציבור, מסחר ותעסוקה, וכ-50 דונם שטחים פתוחים

שכונת מגורים חדשה בבית דגן. קורין אדריכלים,
שכונת מגורים חדשה בבית דגן/קורין אדריכלים

התוכנית שתכפיל את בית דגן: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מרכז אישרה סופית את תוכנית משרד הבינוי והשיכון להקמת שכונת מגורים חדשה ביישוב בית דגן "אתרוג".

התוכנית משתרעת על שטח כולל של כ-614 דונם, וממוקמת מדרום-מזרח לישוב בית דגן ומהווה המשך רציף לבינוי הקיים והמאושר של היישוב. היא כוללת 2,265 יחידות דיור שיוקמו בבינוי מדורג: בחלק הצפוני של השכונה ובסמוך ליישוב הקיים יוקמו מבני מגורים בני 3-4 קומות, ובחלק הדרומי של השכונה, יוקמו מבני מגורים בני 7-9 קומות שבחלקם תשולב חזית מסחרית. מתוך כלל יחידות הדיור, 453 יוקצו לטובת דירות קטנות ו-270 יחידות דיור יוקצו עבור דיור מוגן.

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת 18,171 מ"ר עבור שטחי תעסוקה, 10,487 מ"ר עבור שטחי מסחר, 76 דונם עבור שטחי ציבור, כולל שטח לטובת הקמת בית ספר יסודי חדש ופארק עירוני בשטח של כ-50 דונם שישרת את כלל תושבי היישוב. כמו כן, התוכנית, שהוצגה ע"י אדריכל מחוז מרכז במשרד הבינוי והשיכון, טימור מגרלי, מייצרת רצף שטחים פתוחים המתחברים לשטחים החקלאיים שממזרח לבית דגן.

התכנית ממוקמת מחוץ למגבלות הרעש של נתב"ג

מתכננת מחוז מרכז במינהל התכנון, טלילה הראל: "מדובר בתוכנית משמעותית ליישוב בית דגן, מאחר והיא מצויה מחוץ למגבלות הרעש של נתב"ג, ולמעשה הינה עתודה הקרקע האחרונה לפיתוח בתחום היישוב. התוכנית מציעה תוספת של יחידות דיור, שטחי תעסוקה ושטחי ציבור הנדרשים לפיתוח היישוב ולצמיחתו כיישוב משמעותי במרכז הארץ".

האדר' הראשית במשרד הבינוי והשיכון, ורד סולומון ממן: "תוכנית האתרוג היא אחת התוכניות הראשונות שבהן שמנו דגש מיוחד על עיצוב הבניה המרקמית ויצירת רציפות של דופן הרחוב. בתוכנית ניתנה תשומת לב לפינות הרחובות, חשבנו על הילדים שצריכים לעבור כבישים ולהגיע אל מוסדות החינוך והשטחים הציבוריים הפתוחים. הבאנו משהו חדש שהוטמע גם בשאר התוכניות שלנו במשך ארבע השנים האחרונות ומהווה צעד משמעותי בשדרוג חיי קהילה בשכונה. אני שמחה על האישור שניתן לתוכנית ומחכה לראותה נבנית ועוברת מן הנייר אל השטח".

התוכנית תוכננה על ידי משרד קורין אדריכלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully