וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בשורה לתושבי גבעתיים: אושרה התכנית הכוללת להתחדשות העיר

עודכן לאחרונה: 5.2.2024 / 18:15

הוועדה המחוזית תל אביב נתנה תוקף לתוכנית שתחליף את תמ"א 38 בגבעתיים. התוכנית תאפשר התחדשות של המרקם הוותיק של העיר בדגש תמהיל דיור מגוון, הרחבת מדרכות, ושמירה על אופי הרחוב

בניין בגבעתיים. ראובן קסטרו
בניין בגבעתיים/ראובן קסטרו

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב, בראשות ערן ניצן, החליטה לתת תוקף לתוכנית התחדשות עירונית כוללת לעיר גבעתיים. התוכנית קודמה בהתאם לסעיף 23 שבתמ"א 38, המאפשר לכל עיר לקדם תוכנית על בסיס התמ"א, תוך התאמתה למאפיינים המקומיים של העיר או השכונה.

התוכנית המקודמת על ידי עיריית גבעתיים, חלה על מגרשי המגורים במרכז העיר הוותיק של גבעתיים, והיא משלימה את תוכנית המתאר של גבעתיים שאושרה להפקדה.

מטרת התוכנית היא לאפשר התחדשות עירונית וצמיחה, תוך שמירה על האיכויות המאפיינות את העיר גבעתיים, בדגש על יצירת רחובות נעימים והליכתיים, עם מדרכה רחבה וחופת עצים נרחבת. התוכנית קובעת עקרונות יישום לתמ"א 38 ברחבי העיר באמצעות מספר מסלולים: חיזוק או הריסה ובניה בחלקה בודדת או באיחוד חלקות, וקביעת גובה הבינוי על בסיס רוחב חלל הרחוב.

בנוסף, התוכנית מגדירה הגבלות גובה לבניה, על מנת לשמר את המבטים מגבעת קוזלובסקי. כמו כן, במסגרת התוכנית נקבעו עקרונות להקצאת שטחי ציבור בקומת הקרקע. לאורך הרחובות הראשיים מציעה התכנית שטחי מסחר מלווה רחוב ושימושים מעין ציבוריים נוספים, תוך חידוש פני הרחוב, ומתוך רצון לאפשר לתושבים שירותי ציבור בקרבת הבית.

מוקדי הפעלת רשת הסחר בנשים בגבעתיים 1 ביוני 2020. ראובן קסטרו
מרקם העיר הוותיק בגבעתיים/ראובן קסטרו

בעת הפקדת התוכנית, נקבעו שלושה קריטריונים לקביעת זכויות בכל פרויקט: מכפיל יחידות דיור, מכפיל שטח ונפח מקסימלי. במהלך תקופת הפקדת התוכנית, בנוסף לשמיעת ההתנגדויות, דנה הוועדה בהיתרים שאושרו ע"י הועדה המקומית בתחום התכנית, אשר הציפו את הקשיים במימוש התוכנית.

בשלב אישור התוכנית, בוטלו הקריטריונים המתבססים על הקיים (מכפיל יחידות דיור ומכפיל שטח). הזכויות המתאפשרות על פי התוכנית נגזרות משטח המגרש ומרוחב הרחוב, מתוך כוונה לייצר חתך רחוב אחיד. 20% מכלל יחידות הדיור בכל פרויקט במסגרת הריסה ובנייה, יוקצו לטובת דירות קטנות, כדי לייצר תמהיל יחידות דיור מגוון.

התוכנית נערכה על ידי אדר' נעמה מליס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully