וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היסטוריה בנתניה: התקדמות בתכנית ההתחדשות הראשונה בשכונת סלע

עודכן לאחרונה: 5.2.2024 / 12:41

תוכנית פינוי בינוי ראשונה בשכונת סלע הוותיקה בנתניה הופקדה להתנגדויות. התוכנית כוללת הריסה ובניה של שמונה בניינים ישנים עם 116 דירות, והקמה של 1,000 דירות ב-3 מגדלי מגורים לאורך כביש החוף ושני בניינים של 10 קומות

הדמיה: תכנית ההתחדשות הראשונה בשכונת סלע בנתניה. גיורא גור אדריכלים | הדמיה: evolve,
הדמיה: תכנית ההתחדשות הראשונה בשכונת סלע בנתניה/גיורא גור אדריכלים | הדמיה: evolve

היסטוריה בנתניה: תוכנית פינוי בינוי ראשונה בשכונת סלע בנתניה הופקדה להתנגדויות. לאחר תום תקופת ההתנגדויות צפויה התוכנית להמשיך לדיון בוועדה המקומית לצורך מתן תוקף, ועל פי התכנון תקודם כבר השנה להיתרי בניה.

תכנית ההתחדשות ההיסטורית כוללת הריסה של שמונה בניינים, בהם 116 יחידות דיור בין הרחובות פרייבורג, גליקסון, צייטלין ופרישמן - והקמה של 3 מגדלי מגורים לאורך כביש החוף, שני בניינים של 10 קומות לכיוון פנים השכונה, שטח ציבורי פתוח לטובת פארק ושטח של 1 דונם לטובת בניית מבני ציבור.

במסגרת התוכנית יקבל כל בעל דירה, דירה חדשה בבניין חדש עם מעלית ותשתיות חדשות, ממ"ד, מרפסת וחניה תת קרקעית. כמו כן, חייבה עיריית נתניה את היזם בהעמדת קרן תחזוקה לבעלי הדירות במתחם ל-10 שנים.

הסנונית הראשונה של התחדשות הנרחבת המתוכננת בשכונת סלע

במהלך שלוש השנים האחרונות קידמה עיריית נתניה מסמכי מדיניות המתווים את התחדשות השכונה כולה. במסגרת מסמכי המדיניות מתוכננים להתחדש כ- 1,000 דירות קיימות, צפויים להיבנות מגדלי מגורים בעיקר לאורך כביש החוף לצד בניה נמוכה יותר של 10 קומות לפנים השכונה, מבני ציבור נרחבים, שטחי ציבור פתוחים בהיקפים של למעלה מ-100 דונם ושבילי הליכה ושבילי אופניים בתוך השכונה.

במקביל להתחדשות השכונה מקדמת העיריה יחד עם משרד התחבורה את תוכנית "מהיר לעיר" הכוללת תשעה צירי העדפה לתחבורה ציבורית אפקטיבית. שני צירים צפויים לעבור בסמיכות לשכונה, אחד לאורך רחוב הרצל ואחד לאורך רחוב רזיאל.

ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג איכר: "ההתחדשות העירונית הוגדרה כפרויקט דגל אליו מגויסים כל אגפי העירייה. בכל פרויקט נבחנים בראש ובראשונה היבטים של איכות חיי התושבים ומתן מענה למגורים עתידיים לבנות ובני העיר באמצעות תכנון של תמהיל דירות הכולל דירות קטנות לצד דירות בינוניות וגדולות. שכונות שלמות נבנות מחדש, מה שמחייב את התאמת התשתיות לסביבה החדשה שנוצרה לרבות מוסדות חינוך, ציבור וקהילה. פיתוח של שטחים פתוחים, מרכזי מסחר ותעסוקה וכמובן כבישים, מדרכות ושבילי אופניים.

"אנו מובילים חידוש מאסיבי ופיתוח של השכונות הוותיקות בהן ייבנו כ-30 אלף יחידות דיור חדשות במרכז וצפון העיר הוותיקים, כמו גם שכונות רמת ידין, נאות שקד, קריית נורדאו וחפציבה אשר יעברו התחדשות באמצעות פרויקטים של פינוי בינוי. נעשה זאת בצורה נכונה אשר תשמור על האופי והצביון של השכונה והעיר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully