וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

25 קומות פחות: זו ההחלטה הדרמטית של הועדה המחוזית תל אביב

עודכן לאחרונה: 24.1.2024 / 17:10

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה תל אביב הפקידה את מגדל הענק בתל אביב עם שינוי אחד "קטן": הוא יהיה 25 קומות פחות מהתכנון המקורי. בנוסף, הוחלט כלל יחידות הדיור במגדל יהיו להשכרה ארוכת טווח של 20 שנה

מגדל "בלו" בתל אביב. משה צור אדריכלים,
מגדל "בלו" בתל אביב/משה צור אדריכלים

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה תל אביב הודיעה היום (ה') כי החליטה להפקיד את מגדל "בלו" של חברת קנדה ישראל - עם שינוי אחד דרמטי: מספר הקומות במגדל יופחתו מ-80 קומות, כפי שהתכנית הוגשה, ל-55 קומות.

התוכנית שהוגשה על ידי עיריית תל-אביב וחברת קנדה ישראל, הינה על שטח של למעלה מ-30 דונם, ממוקמת בצמידות למחלף גלילות בגבולה הצפוני של העיר תל אביב. בשטח זה הוקם לאחרונה פרויקט תעסוקה בן 8 קומות בשטח של למעלה מ-64,000 מ"ר, המאוכלס על ידי חברת WIX.

כאמור, הוועדה החליטה להפחית ממספר הקומות במגדל מ-80 קומות כפי שהתוכנית הוגשה ל-55 קומות. כמו כן, קבעה כי 150 יחידות הדיור בפרויקט, יוגדרו להשכרה בבעלות אחודה למשך 20 שנה. בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת שטחי תעסוקה ושטחים למבני ציבור שישולבו במגדל.

לדבריה, בהחלטתה שמה הוועדה דגש על שיפור איכות המרחב הציבורי סביב התוכנית, היות וסביבת התכנית המיידית במצב הקיים מוטה רכב באופן משמעותי, וזאת בניגוד להעצמת הבינוי המוצעת בתוכנית, המסתמכת על מענה באמצעות מערכות תחבורה ציבורית ותיעדוף הולכי רגל ואופניים.

בהתאם ביטלה הוועדה דרכים, חניות ותחנות עצירה במפלס הקרקע, וכן קבעה תקן חניה מועצם לאופניים, וכן שדרוג התכנון הנופי בסביבת המבנה. כמו כן, הוועדה קבעה כי לשימושי התעסוקה לא יתווספו חניות כלל על קיים בשטח התוכנית, וכן קבעה תקן חניה מופחת לשימושי המגורים.

זמן קבלת ההיתר בפרויקט יהיה קצר משמעותית

לראשונה במחוז תל אביב, מאז אושרה החקיקה בנושא "ביטול עיקרי ושירות" שהוביל מטה התכנון הלאומי, ההחלטה מפרטת את סך השטחים בתוכנית ללא חלוקה בין עיקרי ושירות. המשמעות היא קיצור לוחות הזמנים בעת קבלת ההיתר.

יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב, ערן ניצן: "הפקדת התוכנית היא סנונית ראשונה המכתיבה את ההתפתחות האינטנסיבית הצפויה סביב מחלף גלילות. הקמתו של הקו הירוק לצד פיתוח מערכות הסעת המונים מאפשרים לקדם באזור המחלף - מגדלי משרדים לצד פיתוח סוגי מגורים מכלילים ומענים ציבוריים נדרשים".

מתכנן מחוז תל אביב במינהל התכנון, אדר' ארז בן אליעזר: "הפרויקט סמוך ללב אזורי הפיתוח של צפון מחוז תל אביב ביניהם תוכנית חוף התכלת, איזור התעסוקה של הרצליה פיתוח ומרחב גלילות המתפתח. כל אלו מספקים לפרויקט אפשרויות פיתוח תוך הישענות על הקו הירוק של הרכבת הקלה שנמצא בהקמה בימים אלו ויאפשרו לשפר משמעותית את ההגעה בתחבורה ציבורית".

התוכנית נערכה על ידי משרד משה צור אדריכלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully