וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רובוטים באתרי הבניה? מיזם ממשלתי ישקיע בפיתוח חדשנות בענף הבניה

עודכן לאחרונה: 11.1.2024 / 10:53

משרד הבינוי והשיכון ומשרד החדשנות המדע והטכנולוגיה הודיעו כי יקציבו 3 מיליון שקל לתמיכה במחקרים בתחום טכנולוגיות בנייה חדשניות לשיפור פריון העבודה. במסגרת זו, נבחרו שישה מחקרים באקדמיה ומכוני המחקר

רובוט חמוד רקע כחול. ShutterStock
רובוטים באתרי הבניה?/ShutterStock

לראשונה בישראל: שיתוף פעולה בין משרדי הממשלה נועד לקדם טכנולוגיות חדשניות בענף הבנייה. במסגרת זו, משרד הבינוי והשיכון ומשרד החדשנות המדע והטכנולוגיה הודיעו היום (ה') כי נבחרו שישה מחקרים באקדמיה ומכוני המחקר, שיקבלו מימון בהיקף של כ-3 מיליון שקל.

המחקרים שזכו פועלים לקידום התחומים הבאים: טכנולוגיות חדשניות, תכן וייצור מבנים מודפסים בתלת מימד, דיגיטציה ותיאום דיגיטלי בענף הבנייה, אדריכלות חדשנית ברת קיימא, חומרים חדשים לבנייה ויישום חכם של חיישנים בתהליכי הבנייה.

ענף הבניה בישראל מהווה חלק משמעותי וחשוב בפעילות הכלכלית של המשק, הן בהיקף התוצר הענפי ושיעורו בתוצר הכללי של המשק, כאשר הבנייה למגורים מהווה מרכיב משמעותי ביותר, לרבות התשתיות התומכות. צרכי הדיור לעשורים הקרובים ילכו ויגדלו בשילוב עם מגמת גידול אוכלוסין והצטופפות במרכזי הערים. לאור זאת, ישנה חשיבות גבוהה לשיפור פריון העבודה של ענף הבנייה באמצעות יישום והטעמה של טכנולוגיות אשר מייעלות ומשפרות את איכות ותהליכי הביצוע.

"טכנולוגיות יסייעו בהורדת מחירי הדיור והפחתת התלות בפועלים זרים"

על פי משרדי הממשלה, תמיכה במחקרי חדשנות בענף הבנייה הינו אמצעי משמעותי במתן מענה לצרכי הדיור העכשוויים והעתידיים. התמיכה תאפשר להתניע את פיתוחן של טכנולוגיות חדשניות בסקטור הבנייה, לקדם יישום והטמעה של כלים ואמצעים מתקדמים לשיפור הענף ולתרום ליכולתה התחרותית של מדינת ישראל ולמקם אותה בחזית הידע והמחקר העולמי בתחום זה.

שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף: "משרדנו שם לו למטרה להתמודד עם משבר הדיור באמצעות כלים רבים ומגוונים. אחד הכלים המרכזיים למימוש המטרה הוא קידום חדשנות בענף הבנייה. אנו מאמינים כי הטמעה של שיטות חדשניות בענף הבנייה תאפשר התייעלות והתפתחות בענף. אני מאחל בהצלחה באופן אישי לכל העוסקים במחקרים בתחום, סומכים עליכם".

שר החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס: "משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה בראשותי, רואה חשיבות רבה בהשקעה בטכנולוגיות בנייה שיסייעו בהורדת מחירי הדיור והפחתת התלות בפועלים זרים בענף הבנייה בישראל. המיזם הזה הוא ראשון מסוגו והצלחתו חשובה מאוד בעת הזאת".

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully