וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הראשונה של המנכ"ל החדש: מבנה נדל"ן עם הנפקת אג"ח מוצלחת

עודכן לאחרונה: 4.1.2024 / 14:23

מבנה נדל"ן פותחת את 2024 עם גיוס מוצלח: זכתה לביקושים גבוהים של כ-1.5 מיליארד שקל בשלב המוסדי של הנפקת אג"ח מתוכם גייסה החברה כ-668 מיליון שקל. ההנפקה מתבצעת בדרך של הרחבת שתי סדרות אג"ח (כ' ו-כ"ה)

בניין משרדים של קבוצת מבנה בשדרות. קבוצת מבנה,
בניין משרדים של קבוצת מבנה בשדרות/קבוצת מבנה

קבוצת מבנה נדל"ן השלימה אמש בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקת אגרות חוב, בדרך של הרחבת שתי סדרות אג"ח (סדרה כ' וסדרה כה'). במסגרת השלב המוסדי של ההנפקה, זכתה החברה לביקושים גבוהים של כ-1.5 מיליארד שקל, ובחרה לגייס מתוך סכום זה כ-668 מיליון שקל - היקף הגבוה מתוכניתה המקורית של החברה לגייס עד 500 מיליון שקל.

זו הנפקת אגרות החוב הראשונה של מר עוזי לוי מאז כניסתו לתפקיד מנכ"ל החברה בחודש יולי 2023. לוי כיהן בשורה ארוכה של תפקידים בכירים בתחום הנדל"ן בישראל ובחו"ל, שהאחרון שבהם היה מנכ"ל מנורה מבטחים נדל"ן.

לאחר ההנפקה, עוזי לוי ביקש למסור כי "אנו מודים לציבור המשקיעים על היענותו הגבוהה בהנפקה המוצלחת בה השתתפו מרבית המוסדיים המובילים משוק ההון בישראל. הביקושים הגבוהים מעידים על הבעת האמון של שוק ההון בחברה, בנכסיה, בהנהלה ובחוסנה הפיננסי וביתר שאת על רקע תקופה מאתגרת זו".

"כספי ההנפקה ישמשו למחזור חוב ויתמכו בהמשך הפעילות העסקית השוטפת, לרבות המשך פיתוח של 7 פרויקטים הנמצאים כיום בשלבי ביצוע שונים בהיקף של כ-160 אלף מ"ר, הצפויים להעביר את החברה ל-NOI שנתי של למעלה מ-1 מיליארד שקל, לצד ביצוע ושיווק של כ-570 יחידות דיור למגורים הצפויים להניב לחברה רווח גולמי של כמעט חצי מיליארד שקל".

ביקושי יתר בסך של כ-1.04 מיליארד שקל

אגרות החוב מסדרות כ' ו-כה' הינן סדרות המדורגות בדירוג ilAA עם אופק יציב על ידי חברת הדירוג מעלות S&P, צמודות מדד ובמח"מ ארוך בטווח של 4.2 ו-6.6 שנים, בהתאמה, וללא בטוחות.

אג"ח סדרה כה' - במסגרת השלב המוסדי זכתה החברה לביקושי יתר בסך של כ-1.04 מיליארד שקל, מתוכם בחרה לגייס כ-525 מיליון שקל. בעקבות ביקושי היתר הגבוהים שנרשמו בהנפקה, נקבע מחיר מינימאלי המשקף תשואה שנתית צמודה של כ-3.06% במח"מ ארוך של 6.5 שנים, כאשר מועד הפירעון הסופי של אגרות החוב יהיה בחודש ספטמבר 2033, בדירוג ilAA על ידי מעלות וללא בטוחות. התשואה האמורה משקפת מרווח של כ-1.73% מעל האג"ח הממשלתית הרלבנטית.

אג"ח סדרה כ' - במסגרת השלב המוסדי זכתה החברה לביקושי יתר בסך של כ-466 מיליון שקל, מתוכם בחרה לגייס כ-143 מיליון שקל. בעקבות ביקושי היתר הגבוהים שנרשמו בהנפקה, נקבע מחיר מינימאלי המשקף תשואה שנתית צמודה של כ-2.66% במח"מ של 4.5 שנים, כאשר מועד הפירעון הסופי יהיה בחודש דצמבר 2029, בדירוג ilAA על ידי מעלות וללא בטוחות. התשואה האמורה משקפת מרווח של כ-1.41% מעל האג"ח הממשלתית הרלבנטית.

את ההנפקה הובילה לאומי פרטנרס חתמים, לצד קונסורציום החתמים הכולל את אי.בי.אי חיתום, ברק קפיטל חיתום, מנורה חיתום, לידר הנפקות, ווליו בייס חיתום ורוסאריו חיתום.

לאחרונה קבוצת מבנה נדל"ן סיכמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של שנת 2023 עם המשך מגמת העלייה ב-NOI וב-FFO מנכסים מניבים, וכן העלתה את תחזית ה-FFO לשנת 2023. ה-NOI מנכסים זהים בישראל עלה ברבעון בכ-9% לכ-192 מיליון שקל, ה-FFO מנכסים מניבים עלה ברבעון בכ-10% לכ-157 מיליון שקל, הרווח הנקי ברבעון הסתכם בכ-75 מיליון שקל, וכן ההון העצמי לסוף הרבעון עלה לכ-8.26 מיליארד שקל. בתוך כך, הודיעה החברה על העלאת תחזית ה-FFO מנכסים מניבים לשנת 2023 לטווח של 590-600 מיליון שקל, חלף תחזית קודמת בטווח של 580-590 מיליון שקל.

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully