וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מאות מיליוני שקלים: כמה תשקיע כלל ביטוח באפריקה ישראל?

עודכן לאחרונה: 1.1.2024 / 12:16

אפריקה ישראל מודיעה כי חתמה על הסכם השקעה משמעותי עם חברת כלל ביטוח ופיננסים, במסגרתו יושקעו מאות מיליוני שקלים, לפי שווי חברה של כ-1.7 מיליארד שקל אחרי השקעה. בנוסף, תוקם שותפות חדשה בין החברות

הדמיה לפרויקט סן מרטין. יגאל לוי אדריכלים - אפריקה התחדשות עירונית,
הדמיה לפרויקט של אפריקה התחדשות עירונית/יגאל לוי אדריכלים - אפריקה התחדשות עירונית

חברת אפריקה ישראל מגורים מודיעה היום (ב') על חתימת עסקת השקעה בהיקף של עד כ-770 מיליון שקל עם כלל ביטוח ופיננסים.

על פי העסקה: כ-640 מיליון שקלים יוקצו תחילה עבור השקעה בחברת אפריקה התחדשות עירוניות ובשותפות בין החברות, ו-130 מיליון שקל נוספים ככל שימומשו האופציות בעתיד. חתימת העסקה מהווה המשך להודעת החברה מחודש ספטמבר 2023, על חתימת הסכמות עקרוניות בין הצדדים.

כלל ביטוח ופיננסים תשקיע כ-337.5 מיליון שקל בחברת אפריקה התחדשות עירונית, חברה בת בבעלותה המלאה של אפריקה מגורים תמורת 20% מהון המניות של אפריקה התחדשות. העסקה משקפת לאפריקה התחדשות שווי של כ-1.7 מיליארד שקל אחרי הכסף.

שותפות חדשה בין החברות - בשווי מיליארד שקל

בנוסף, במסגרת ההסכם, אפריקה ישראל וכלל ביטוח ופיננסיים יקימו שותפות חדשה, בניהולה הבלעדי של אפריקה, בו תרוכז פעילות החברה בתחום הייזום ומכירה של פרויקטי נדל"ן שעיקרם למגורים בישראל במהלך חיי השותפות (עד 57 חודשים).

אפריקה מגורים תחזיק ב-70% מהשותפות ואילו כלל תחזיק ב-30% מהשותפות. היקף ההון שיושקע שותפות יעמוד על סך של עד 1 מיליארד שקל, כאשר החברה תהיה זכאית לדמי ניהול מהפרויקטים ולדמי הצלחה מהשותפות. בנוסף, תקצה אפריקה מגורים לכלל אופציות לרכישת 4% מהון המניות של החברה, ללא תמורה, אשר ניתנות למימוש בתקופה של 42 חודשים ממועד ההקצאה במחיר מימוש של 240 ש"ח למניה, עם התאמות מקובלות לחלוקות דיבידנד, מניות הטבה וכיו"ב.

מיכה קליין, מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים: "כלל ביטוח ופיננסים היא מגופי ההשקעה המובילים בישראל ואנחנו שמחים מאוד על שיתוף הפעולה ועל הסכם ההשקעה המשמעותי הזה. העסקה מהווה הבעת אמון משמעותית באפריקה ישראל מגורים ובאסטרטגיה העסקית שלה ומכפיל כוח משמעותי עבור שני הגופים. ההון שיושקע בשותפות החדשה ובחברה הבת, אפריקה התחדשות עירונית, יעצים את יכולותיה של אפריקה מגורים ויאפשר לנו להרחיב בצורה משמעותית את היקפי הפיתוח בפרויקטי נדל"ן בכלל, ובהתחדשות עירונית בפרט - במיוחד בתקופה זו בה קיימות הזדמנויות רבות".

ברק בנסקי, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת ההשקעות של כלל ביטוח ופיננסים, ציין: "אנו מברכים על חתימת העסקה והרחבת שיתוף הפעולה עם אפריקה מגורים. העסקה משלבת השקעה בחברת אפריקה מגורים התחדשות עירונית, והקמת שותפות לייזום נדל"ן למגורים לניצול מצב השוק הנוכחי. ביצוע העסקה דווקא בעת הנוכחית, מעיד על האמון הרב שיש לנו בהנהלת החברה, בבעלת השליטה בה, וביכולת החברה לנצל את כספי ההשקעה והשותפות לצמיחה ורווחים עתידיים".

מטעם כלל ביטוח ופיננסים, הובילו את העסקה ליאת חזות, סמנכ"לית בכירה, מנהלת תחום אשראי והשקעות אלטרנטיביות, חן קוטון, מנהל מחלקת השקעות ישירות וצחי דרוקר, סמנכ"ל בכיר, מנהל מטה ויועץ משפטי כ.נ.ף. את כלל ליוו בעסקה משרד עו"ד פישר בכר חן, עו"ד אברמי וול ועו"ד לירון כהן. את העסקה מטעם אפריקה ישראל מגורים הובילו עו"ד עופר ינקוביץ ועו"ד גיל צ'רצ'י ממשרד וקסלר ברגמן.

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully