וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

40 מיליון שקל על חצי מבנה: הפרטים על עסקת הענק בדימונה

עודכן לאחרונה: 24.12.2023 / 13:59

החברות עלבד ושמן נדל"ן מניב חתמו על הסכם Sale & Leaseback, במסגרתו תמכור עלבד 50% מזכויות במקרקעין הכוללות קרקע ומבנה המשמש כמפעל לייצור מגבונים בעיר דימונה. זאת, בתמורה לסך של 40 מיליון שקל

המפעל של עלבד בדימונה. דנית רוקח,
המפעל של עלבד בדימונה/דנית רוקח

החברות עלבד ושמן נדל"ן מניב מודיעות היום (א') כי חתמו על הסכם Sale & Leaseback - במסגרתו תמכור עלבד לחברת שמן נדל"ן מניב 50% מזכויות במקרקעין הכוללות קרקע ומבנה המשמש כמפעל לייצור מגבונים בעיר דימונה, אשר יושכרו מחדש לעלבד בשכירות ארוכת טווח. בתמורה לרכישת מחצית מהזכויות תשלם שמן נדל"ן מניב לעלבד כ-40 מיליון שקל.

הזכויות במקרקעין כוללות שני מגרשים בשטח כולל של כ-32 דונם ושטח בנוי של כ-14,500 מ"ר. הסכם השכירות ביחס למקרקעין יחל במועד השלמת העסקה לתקופה של כ-15 שנים בתוספת אופציה לתקופת שכירות נוספת של כ-10 שנים. דמי השכירות הבסיסיים השנתיים שתשלם עלבד לשמן נדל"ן בתקופת השכירות הינם כ-3 מיליון שקל בתוספת הצמדה למדד המחירים לצרכן, והם יעלו בכ-3.5% במידה ותמומש האופציה.

השטח הבנוי משמש את עלבד מאז 2017 לייצור נייר ההידרופיין, נייר פריק ושטיף אותו פיתחה החברה והוא מהווה מקור חדשנות ומנוע צמיחה לעסקי עלבד. חציו השני של השטח הבנוי מצוי כיום בשלבי הקמה סופיים.

"עסקה בתשואה גבוהה ובשותפות עם חברה איכותית"

מבחינת חברת שמן נדל"ן, ההסכם עם עלבד הינו צעד נוסף ביישום האסטרטגיה של החברה להגדלת פורטפוליו הנכסים שלה ופריסתם הגיאוגרפית. הסכם זה מתווסף למגוון נכסי החברה הפרוסים מצפון הארץ לדרומה שרק לאחרונה עדכנה חברת שמן נדל"ן כי התקשרה בהסכם עם קיבוץ גבת, לקידום פרויקט מניב של תעשייה ולוגיסטיקה על שטח של כ-32 דונם בתחומי הקיבוץ ובהיקף בנייה של כ-16,000 מ"ר.

קיבוץ גבת, השוכן בעמק יזרעאל, ממוקם באזור אסטרטגי בסמוך לצירי התנועה המרכזיים בצפון הארץ ובסמוך לשדה התעופה רמת דוד. במסגרת ההסכם יקימו שמן נדל"ן מניב וקיבוץ גבת פרויקט תחת תאגיד משותף בו יחזיקו בחלקים שווים. התאגיד המשותף יקים, ינהל ויתחזק את הפרויקט.

דן שפי, מנכ"ל שמן נדל"ן מניב: "ההסכם עליו חתמנו עם עלבד מבטא את תנופת הפעילות בה שמן נדל"ן נמצאת כיום. זוהי עסקה בתשואה גבוהה ובשותפות עם חברה איכותית, בעלת שם עולמי המצויה במגמת צמיחה משמעותית. העסקה הנוכחית הינה צעד נוסף ביישום אסטרטגיית החברה להרחבת פורטפוליו נכסיה ופריסתם הגיאוגרפית תוך מיקוד בענפי התעשיה והלוגיסטיקה. אנו מברכים על שיתוף הפעולה ומוצאים בפעילותה של עלבד ובחומר האנושי בחברה שותפים לדרך. מדינת ישראל והמשק הישראלי מצויים בימים מורכבים וכואבים. אנו משתתפים בצער משפחות הנרצחים והנופלים, מחזקים את כוחות הבטחון הפועלים ימים כלילות, ומייחלים לשובם של כל החטופים. על רקע העת הנוכחית, אנו מאמינים כי העסקה מבטאת את האמון הרב ששני הצדדים רוחשים למשק הישראלי, לתעשיה כחול לבן ולכלכלה המקומית".

יעקב חן, מנכ"ל עלבד: "עלבד מיישמת מזה ארבעה רבעונים ברציפות אסטרטגיה עסקית חדשה, במסגרתה מתן דגש מרכזי על חיזוק איתנותה הפיננסית של החברה. כחלק מצעדים אלו, חתמנו על הסכם Sale & Leaseback עם חברת שמן נדל"ן מניב שיאפשר לנו להפנות מזומנים לטובת המשך צמיחה ושיפור הרווחיות, תוך המשך הקטנת החוב של החברה. אני שמח על השותפות עם שמן נדל"ן מניב, שהינה חברה מובילה בתחום הנדל"ן המתמחה באחזקה והשבחה של נכסים. העסקה תאפשר לנו בעלבד להמשיך את תנופת פעילות קו הייצור המתקדם שלנו לנייר ההידרופיין הנחשב למוביל מסוגו בשוק המגבונים הנשטפים. במקביל, עלבד ממשיכה בהתקדמותה להשקת קו ייצור חדש לבדים ירוקים בדימונה שצפוי להיכנס לפעילות במחצית השנייה של 2024 ועשוי להציב את עלבד בחזית החברות החדשניות בענף".

את שמן נדל"ן ייצגו בעסקה עורכי הדין איציק בלאו, יעל נתן ואביחי פנחס ממשרד פירון; עורכי הדין שייצגו את עלבד בעסקה הינם יאיר סלומון, שיראל וטורי ונופר חי ממשרד שבלת ושות'.

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully