וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אבן גבירול עד הרצליה: הושלם המקטע הראשון בפרויקט הענק

עודכן לאחרונה: 18.12.2023 / 17:09

בימים אלו משלימה עיריית תל אביב את המקטע הראשון בפרויקט הענק להקמת ציר עירוני חדש - הארכת רחוב אבן גבירול שבתל אביב עד הרצליה. מדובר על הקמת ציר חדש בו יעבור הקו הירוק של הרכבת הקלה ושסביבו תיבנה שכונה חדשה

מקטע אבן גבירול. גיא יחיאלי,
מקטע אבן גבירול/גיא יחיאלי

הושלם המקטע הראשון בפרויקט הענק של עיריית תל אביב, שיאריך את רחוב אבן גבירול עד הרצליה; מדובר על הקמת ציר חדש, במקביל לדרך נמיר, שבו יעבור הקו הירוק של הרכבת הקלה וסביבו תיבנה שכונה חדשה -שתכלול כ-20,000 יחידות דיור, שטחי עסקים ומשרדים. בעוד כשנה ייפתח לתנועת כלי רכב המשך של רחוב אבן גבירול במקטע שדה דב.

לאורך המקטע החדש של אבן גבירול יבוצע פיתוח בהתאם לתפיסות עירוניות שמקדמות עירוב שימושים לצד הצעת מגוון פתרונות תחבורתיים עבור התושבות והתושבים. עלות פרויקט הארכת הרחוב ובניית התשתיות העירוניות התת-קרקעיות עד הרצליה: כ-700 מיליון שקל.

פרויקט ההארכה יותר ממכפיל את אורכו של רחוב אבן גבירול- הרחוב העירוני המפורסם ומוסיף ל-3.1 הקילומטרים הקיימים, כ- 5.5 קילומטרים נוספים של ציר עירוני חדש עם שבילי אופניים ו-4 שורות עצים חדשים שיוסיפו צל טבעי. פיתוחן של כל התשתיות התת -קרקעיות, כולל יישום הטכנולוגיות המובילות ביותר, ואלה אמורות לספק מענה לשכונה החדשה, החל בניקוז מים, דרך הפעלת מערכת אשפה פנאומטית עד לבתי גידול לעצים. זאת, כאמור, לצד סלילת הכביש החדש והכנת הפיתוח הנדרש להנחת מסילות לקו הירוק של הרכבת הקלה שעתיד לעבור בציר.

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי: "גם בעת מלחמה, תל אביב-יפו לא מפסיקה להתחדש ולצמוח. הציר החדש של אבן גבירול, בו יעבור גם הקו הירוק של הרכבת הקלה, מהווה חלק חשוב בהמשך העיר צפונה וחיבורה לערים השכנות ויתרום עוד פתרונות תחבורתיים שיקלו על כולנו. במקביל, אנחנו לא מוותרים על חשיבה ירוקה ומקיימת, ויחד עם הציר נשתלים עצים, נבנות מערכות ירוקות מתקדמות, נסלל נתיב אופניים ואפילו הוקם פארק חדש ויפהפה לטובת התושבות והתושבים".

תל אביב. גיא יחיאלי,
פארק המקפצה בתל אביב/גיא יחיאלי

חדשות נוספות שמייצרת העיר תל אביב: בימים אלה נפתח פארק שכונתי חדש - פארק המקפצה. הפארק, שנבנה בעלות של כ-16.5 מיליון שקל, כולל מסלול ריצה באורך 250 מ', פינת משחקים, בריכה אקולוגית שסביבה דק ואזורי ישיבה ועצים.

גולת הכותרת של הפארק היא המקפצה המיתולוגית שהייתה חלק מקאנטרי גלילות - הקאנטרי העירוני הראשון בארץ, שנבנה בעיר בשנת 1965 ופעל במקום עד 2005.

המקפצה תוכננה בסגנון אדריכלי ברוטליסטי ושומרה ע"י עיריית תל אביב-יפו כעדות לפיתוח תשתיות ספורט ענפות שהוקמו לאחר קום המדינה ולענף ספורט אולימפי שישראל לקחה בו חלק. זוהי אחת המקפצות היחידות שנותרו בארץ, והיא ושולבה כחלק מהפיתוח החדש של הפארק במרכז הבריכה האקולוגית.

שטחו של הפארק השכונתי החדש, שנבנה בצמוד למתחם WIX ובלו, הינו כ-11 דונם והוא תוכנן כך שיספק יריעה ירוקה וטבעית לדיירות ולדיירי השכונה ולעובדי מתחם המשרדים הסמוך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully