וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"זה שיישובי הצפון לא חוו גם הם מתקפת טרור רצחנית - בגדר נס"

עודכן לאחרונה: 6.12.2023 / 15:36

מזכ"ל תנועת המושבים, עמית יפרח, פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה לייצר תוכנית אסטרטגית רב שנתית לחיזוק יישובי קו העימות בצפון, בדומה לתכנית שהוחלטה לגבי חבל התקומה. "החלטה זו היא מסר לאויבינו"

מסוק ישראלי על גבול לבנון, 2 בנובמבר 2023. רויטרס
מסוק ישראלי על גבול לבנון, 2 בנובמבר 2023/רויטרס

"יש לקבל החלטת ממשלה לתוכנית רב שנתית לחיזוק יישובי קו העימות בצפון כפי שהוחלט לגבי חבל תקומה": כך כתב עמית יפרח, מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, במכתב ששלח היום (ד') לראש הממשלה בנימין נתניהו.

יפרח טוען במכתב כי "העובדה שיישובי הצפון לא חוו מתקפת טרור רצחנית מצד החיזבאללה באותה שבת הינה בגדר נס. החלטה זו היא מסר לאויבנו שאין אנו נרתעים מהאיומים וההתיישבות והחקלאות תצמח ותשגשג על אפם וחמתם של חורשי רעתנו".

במטרה להסביר את הדרישה לייצר תוכנית אסטרטגית רב שנתית גם לחיזוק יישובי קו העימות בצפון, כתב יפרח לראש הממשלה כי "בעקבות מתקפת הטרור הרצחנית של חמאס על מדינת ישראל ובמטרה לעגן את מחויבות ממשלת ישראל לחיזוק ההתיישבות בחבל תקומה-עוטף עזה, הכינה בצדק ממשלת ישראל הצעת מחליטים שעיקרה תכנון רב שנתי לחיזוק האמון ולחידוש ופיתוח חבל תקומה ואנו כמובן תומכים בהצעה זו. יחד עם זאת ברצוני להבהיר ולהדגיש בפניך כי ישנה חובה מצד ממשלת ישראל לבצע את אותה תוכנית רב שנתית עם ההתאמות הנדרשות גם ליישובי קו העימות בצפון".

מכתב של מזכ"ל תנועת המושבים בישראל לראש הממשלה. יח"צ,
מכתב של מזכ"ל תנועת המושבים בישראל לראש הממשלה/יח"צ

"העובדה שיישובי הצפון לא חוו מתקפת טרור רצחנית מצד החיזבאללה באותה שבת הינה בגדר נס, וכעת הינה בזכות המוכנות של הצבא הפרוש לאורך הגבול ומוכן לכל מתקפה".

יפרח מוסיף: "בימים אלו מלבד החקלאים וכיתות הכוננות המסכנים את חייהם, כל תושבי היישובים מפונים במלונות ומרכזי ארוח ואינם נמצאים בביתם. אין חולק על חשיבותם של יישובי הגדר בצפון עבור מדינת ישראל כרכיב התיישבותי בטחוני ואינטרס לאומי ממדרגה ראשונה.

לפיכך זו העת לקבל החלטה בממשלת ישראל הקובעת יצירת תוכנית אסטרטגית רב שנתית לחיזוק ופיתוח הצפון. תוכנית שתהיה מבוססת על אותם עקרונות של הצעת המחליטים לחבל תקומה".

sheen-shitof

עוד בוואלה!

פיטרו חוגגת יום הולדת עגול ואתם נהנים ממבצע של פעם ב-60 שנה

בשיתוף פיטרו

עקרונות התכנית שיפרח מציע

 • חיזוק האמון, החוסן והתקווה של הקהילות ותושביהן. בהתיישבות הכפרית בצפון בדגש על היבטים קהילתיים.
 • חידוש, שדרוג והרחבת סביבת החיים הפיסית, הדיור והתשתיות תוך שימור המרקם היישובי וחיזוק הבטחון ומרכיבי הבטחון ביישובים.
 • ביסוס, חיזוק ופיתוח כלכלי לצורך שיקום מהיר של יישובי הצפון, תוך מינוף השקעות לצמיחה מהירה.
 • קידום ופיתוח החקלאות והתיירות הכפרית כעוגן כלכלי ליישובי הצפון.
 • חיזוק ופיתוח המועצות האזוריות שהיישובים נכללים בהן ושיפור רמת החיים של תושביהן.
עמית יפרח, מזכל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל. באדיבות המצולמים
עמית יפרח, מזכל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל/באדיבות המצולמים

יפרח מסכם את הפניה ומדגיש: "היענות לבקשתי תהווה מסר כפול וחשוב , האחד -ליישובי הצפון שקיימת מחויבות אמיתית של המדינה והבנה בחשיבותם האסטרטגית. והשני - מסר לאויבנו שאין אנו נרתעים מהאיומים וההתיישבות והחקלאות תצמח ותשגשג על אפם וחמתם של חורשי רעתנו. אנו מחזקים את ממשלת ישראל וצבא ההגנה לישראל במלחמה הצודקת והחשובה עבור עתיד הדורות הבאים, ומקווים במהרה, לראות את כל חטופינו חוזרים בריאים ושלמים ומאחלים לכל חיילנו שיחזרו".

 • עוד באותו נושא:
 • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  2
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully