וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האב השכול במכתב קורע לב לשרי הממשלה: "שילמנו בדמם של טובי בנינו"

עודכן לאחרונה: 14.11.2023 / 10:32

במכתב שנשלח לשרי הממשלה בשמו של הלוחם גלעד נחמיה ניצן ז"ל מהיישוב שילה, אשר נפל בקרב בצפון רצועת עזה, מספר בין היתר אביו על הפגישה האחרונה עם בנו, בשטחי הכינוס בדרום; "גלעד יצא לקרב בידיעה שהוא מוכן למסור את נפשו אם יידרש"

גלעד נחמיה ניצן ז"ל ואביו יעקב ניצן. אלבום פרטי, באדיבות המשפחה
גלעד נחמיה ניצן ז"ל ואביו יעקב ניצן/באדיבות המשפחה, אלבום פרטי

לשולחנם של שרי הממשלה הגיע הבוקר (ג') מכתב פוצע לב עם הכותרת: "גילוי גבורה יהודית היסטורית". המכתב נשלח בשמו של סמ"ר גלעד נחמיה ניצן ז"ל, לוחם בסיירת גבעתי שנפל בקרב בצפון רצועת עזה, בן 21 בנופלו.

את המכתב כתב אביו, יעקב ניצן, מנכ"ל חברת המימון רובי קפיטל, אשר גר עם משפחתו ביישוב שילה ביהודה ושומרון; ניצן מבקש מהממשלה להמשיך ולהילחם עד הכרעה מלאה, בשמם של אלו שמסרו ואלו שמוכנים למסור את נפשם עבור עתידו של עם ישראל בארצו.

כך כתב האב השכול, יעקב ניצן, במכתבו המרגש:

"ביום שישי, י"ט בחשוון, נהרג בנינו היקר גלעד בקרבות ברצועת עזה. קצת יותר מחודש מתחילת הפורענות שנחתה עלינו. העם, שהיה עד לא מכבר שסוי ומפולג, קם והתגבר. מחלוקות נשכחו, מריבות וניתוקים חברתיים פינו את מקומם להכרה אחת פשוטה: אנו עם אחד, יהודי, ארץ ישראלי".

"עת זכינו לראות את בנינו בפעם האחרונה בשטחי הכינוס בדרום, ראינו ברק בעיניו, ברק של נחישות וידיעה ברורה שאין צודק ממלחמה זו, ועם ידיעה זו הגיעה נכונות אדירה ונוראה למסור את נפשו אם יידרש לטובת המשך קיומו של עם ישראל בארצו. ראינו יחד איתו דור של אריות, מיוזעים, מאובקים, שהיו אחרי ימי לחימה עיקשים ביישובי העוטף, חיילים שראו מחזות קשים שהיו יכולים להמיס לבבות מפחד. אבל הדור הזה הפנה את רגשותיו וכוחותיו למלחמה הנוכחית. ומבחינת בחורים אלו שמוסרים נפשם - המלחמה הזו תמשך עד שעתיד עם ישראל יובטח בארצנו".

גלעד נחמיה ניצן ז"ל, שנפל בקרב בצפון רצועת עזה. אלבום פרטי, באדיבות המשפחה
גלעד נחמיה ניצן ז"ל, שנפל בקרב בצפון רצועת עזה/באדיבות המשפחה, אלבום פרטי

"לפני מלחמתו של יהודה המכבי בבית חורון, אחיו הגיעו עם טענות ריאליות מולו: 'ובראותם את המחנה הבא לקראתם, אמרו ליהודה: איך נוכל אנחנו המעטים, להילחם עם ההמון החזק הזה, ואנחנו עייפנו, לא אכלנו היום. ויאמר יהודה: נקל כי יסוגרו רבים בידי מעטים ואין מעצור לפני שמים להושיע ברבים או במעטים, כי לא ברב חיל ניצחון המלחמה, ומן השמים הגבורה. הם באים אלינו ברוב גאוה ופשע להשמיד אותנו ואת נשינו ואת בנינו ולבוז אותנו, ואנחנו נלחמים על נפשותינו ועל תורתנו, וה' יגוף אותם לפנינו ואתם אל תיראו מפניהם'. בעת היציאה למלחמה זו אמרתם, ש-'יהיו מחירים שנדרש לשלם', ואכן שילמנו. אנו, ועוד משפחות רבות וטובות, שילמנו בדמם של טובי בנינו".

"אני קורא ודורש מכם, אל תעצרו. זהו הזמן וזה צו השעה. גלו גבורה יהודית היסטורית, והמשיכו במלחמה זו עד להכרעתה המלאה על כלל הישגיה. אין די רק במחיקת ארגון החמאס, אלא בשמירת שליטה ביטחונית מלאה ומובהקת בכל חבלי ארץ ישראל. עיני כולנו נשואות אליכם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully