וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חוזרים לעבודה: אושרה הקמת מגדל משרדים בן 50 קומות במתחם הבורסה

עודכן לאחרונה: 13.11.2023 / 15:47

הוועדה המחוזית תל אביב החליטה להפקיד תוכנית להקמת מגדל תעסוקה בן 50 קומות במתחם הבורסה ברמת גן. התוכנית כוללת את שימור ביתו של ראש ממשלת ישראל השני משה שרת ובית הדפוס ההיסטורי "בית קיהל"

הדמיה: מגדל תעסוקה בן 50 קומות במתחם הבורסה ברמת גן. ישר אדריכלים,
הדמיה: מגדל תעסוקה בן 50 קומות במתחם הבורסה ברמת גן/ישר אדריכלים

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב, בראשות ערן ניצן, הודיעה היום (ב') כי החליטה להפקיד תכנית להקמת מגדל תעסוקה במתחם הבורסה ברמת גן. התוכנית הינה בשטח כולל של 3.5 דונם, והיא ממוקמת במתחם הרחובות היצירה, אבא הלל והחילזון - וכוללת הקמת מגדל בן 50 קומות למשרדים, עם חזית מסחרית ושטחים לצרכי ציבור בתוך המגדל בהיקף של כ-4,100 מ"ר.

כמו כן, התוכנית כוללת את שימורם של שני מבנים לשימור: הראשון הוא בית "קיהל", הממוקם בחזית המגדל החדש. המבנה הוקם בשנות ה 50, ושימש את משפחת קיהל כבית דפוס עד לשנת 1999; המבנה השני, הוא המבנה ציבורי ששימש כביתו של ראש הממשלה השני, משה שרת. המבנה בן שתי קומות נמצא בשכונת תל בנימין ומיועד לשימור על פי תוכנית השימור הכוללת של רמת גן.

מדובר בתוכנית המשלימה שדרה ליניארית של מגדלי משרדים הנפרסת לאורך דרך אבא הלל ורחוב היצירה עם מסחר מלווה רחוב, מדרכות רחבות, שבילי אופניים ופיתוח המרחב הציבורי הכולל נטיעות עצים וזאת בהתאם לחזון תוכנית המתאר לבורסה ליצירת רחובות עירוניים שוקקים עם מרחב ציבורי מפותח להולכי רגל ורוכבי אופניים ועם מסחר פעיל לאורך הרחוב .

חלק מתכנית המתאר למתחם הבורסה

כזכור, בפברואר 2022, הוועדה המחוזית תל אביב אישרה למתן תוקף את תוכנית המתאר למתחם הבורסה, אשר קובעת מדיניות וכלים להתחדשות מתחם הבורסה המשלב בתוכו בניינים ומגדלים חדשים לצד מבנים ותיקים עם תמהיל שימושים של משרדים, מסחר, מגורים, מלונאות מעונות סטודנטים ושטחי ציבור.

התוכנית מאפשרת הקמת 1,750 יחידות דיור, 1,500 חדרי מלון, 400 יחידות דיור לטובת דיור מוגן, 500 חדרי מעונות סטודנטים ועד 3 מיליון מ"ר עבור שטחי תעסוקה ו-200,000 מ"ר עבור שטחי מסחר. התוכנית כוללת גם התייחסות למבנים היסטוריים בתחומה וקובעת הנחיות לבחינה כוללת של מתחם המלטשות הישן.

כמו כן, במסגרת התוכנית נקבעו הנחיות לשיפור ושדרוג המרחב הציבורי, לרבות נטיעות של עצי צל ושינוי חתך הרחוב, בהעדפה ליצירת שבילי אופניים וצירי הולכי רגל אשר יקשרו את מתחם הבורסה לאזורים הסובבים אותו, וזאת לצד החובה בהקמת חזיתות מסחריות לאורך הרחובות במטרה להפוך את האזור למקום מזמין להולכי רגל וידידותי למשתמש, ומתוך מגמה לעודד את הפעילות המסחרית במתחם מעבר לשעות העבודה של המשרדים.

התוכנית הינה ביוזמת אשטרום נכסים בע"מ, ונערכה על ידי אדר' אבנר ישר ממשרד ישר אדריכלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully