וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אושרו תכניות עירוניות מחליפות תמ"א ב-12 ערים

עודכן לאחרונה: 14.11.2023 / 17:38

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית השלימה את הגשת התכניות העירוניות מחליפות תמ"א 38 ב-12 ערים. עם הגשת תכנית מחליפה מוארך באופן אוטומטי תוקף תמ"א 38 בתחומי אותה רשות מקומית, עד לאישור התכנית המחליפה

בנייה בעיר באר שבע. ShutterStock
בנייה בעיר באר שבע/ShutterStock

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית הודיעה היום (ג') כי השלימה את הגשת התכניות העירוניות מחליפות תמ"א 38 ב-12 ערים ברחבי הארץ. נזכיר כי על פי החלטת המועצה הארצית לתכנון ובניה, עם הגשת תכנית מחליפה מוארך באופן אוטומטי תוקף תמ"א 38 בתחומי אותה רשות מקומית, עד לאישור התכנית המחליפה.

בתחילת חודש אוקטובר 2023 פג תוקפה של התכנית הארצית תמ"א 38, כאשר לצד זאת, בהתאם להצעת שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף, הוארך תוקפה בכל הערים שביקשו להמשיך בפעילות זו באמצעות הכנת תכנית עירונית מחליפת תמ"א 38, עד ליום אישור התכנית העירונית המחליפה. מהלך זה נועד לאפשר את רציפות הפעולה בתחום מיזמי תמ"א 38 בכל הערים בהם התקיימה עד היום פעילות מסוג זה.

על פי החלטת המועצה הארצית לתכנון ובניה, תנאי להארכת התוקף של תמ"א 38 בתחומי רשות מקומית כאמור, הוא הגשת התכנית העירונית המחליפה לוועדה המחוזית לא יאוחר מיום 1.2.2024, וברשויות בהן טרם התקבלה בעניין זה עמדת מועצת העיר, נקבע תנאי נוסף לפיו לא התקבלה התנגדות מטעם המועצה.

הסטטוס המעודכן של התכניות המחליפות שקודמו על ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. רשות הממשלתית להתחדשות עירונית,
הסטטוס המעודכן של התכניות המחליפות שקודמו על ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית/רשות הממשלתית להתחדשות עירונית

על מנת לאפשר פריסה רחבה ככל הניתן של תכניות אלה, מקדמת הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית תכניות עירוניות מחליפות ב-18 רשויות מקומיות, כאשר נכון למועד זה ב-12 מתוכן כבר הושלמה הגשת התכנית לוועדה המחוזית, שהיא כאמור תנאי להארכת תוקף התמ"א בתחומי אותן רשויות. ב-6 רשויות מקומיות נוספות התכניות בשלבי הכנה מתקדמים, ויוגשו בחודשים הקרובים. מצורף להלן פירוט סטטוס התכניות בכלל הערים בהן מקודמת תכנית. יוזכר, כי לצד ערים אלה, קיימת כבר היום תכנית עירונית מחליפת תמ"א 38 במספר ערים, בהן חולון, הרצליה, קרית מוצקין ורמת השרון.

נוכח התנאי שעניינו עמדת מועצת הרשות המקומית, ובשל דחיית הבחירות ברשויות המקומיות לחודש ינואר 2024, נבחנת האפשרות לדחות את חלון הזמנים לקבלת עמדה כאמור במספר חודשים, עד לחודש מאי 2024, על מנת לאפשר למועצות הערים את הזמן הנדרש אחרי הבחירות לצורך קבלת החלטה.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

קופת החולים המובילה מציגה: השירותים שיהפכו את החיים שלכם לקלים יותר

בשיתוף כללית

"תהליכי התחדשות עירונית עשויים להציל חיים"

יצחק גולדקנופף, שר הבינוי והשיכון: "שימור הפעילות ורציפות העבודה בשוק חשובים בשגרה, ועל אחת כמה וכמה בעתות חירום, כמו בימים אלו. תהליכי התחדשות עירונית לא רק מגדילים את היצע הדיור ומחדשים את השכונות הוותיקות, הם גם ממגנים ומחזקים מבנים, וקידומם עשוי להציל חיים. אני קורא להמשך שיתוף הפעולה של הרשויות המקומיות ובעלי המקצוע בקידומם של פרויקטים לאומיים אלו."

אלעזר במברגר, מנכ"ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "הרשות פעלה בלוח זמנים קצר מאוד ליצירת רשת של תכניות עירוניות מחליפות תמ"א 38, אשר יאפשרו את המשך הפעילות של מיזמי תמ"א גם בשנים הקרובות, ובמתכונת טובה יותר מאשר הייתה במסגרת תמ"א 38 הארצית. רציפות זו נדרשת בשגרה, וקל וחומר בתקופה בה אנו מצויים, שמציפה מחדש את היותה של ההתחדשות העירונית מצילת חיים במצבי חירום. אנו משלימים את הגשת התכניות, כאשר בכל רשות מקומית שבה מוגשת תכנית כזו, מוארך באופן אוטומטי תוקף תמ"א 38 הארצית, עד לאישור התכנית. אנו ממשיכים לקדם בימים אלו פתרונות ותכניות התחדשות מותאמות לצרכים השונים של כל אזור ואזור ברחבי הארץ, וזאת ביתר שאת בהתאם לצו השעה".

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully