וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דווקא עכשיו: אושרה הקמתו של ישוב חדש בעוטף עזה

עודכן לאחרונה: 24.10.2023 / 15:00

על אף המלחמה, התנהל היום הדיון להקמתו של ישוב קהילתי חדש במועצה אזורית שדות הנגב, שאושרה; בין הנימוקים להקמת היישוב - מיקומו באזור המוגדר כבעל עדיפות לאומית, בטווח של עד 7 ק"מ מגבול רצועת עזה

שיירת טרקטורים במחאה על המהפכה המשפטית, עוטף עזה,  16 במרץ 2023. ללא, אתר רשמי
שיירת טרקטורים במחאה על המהפכה המשפטית, עוטף עזה, 16 במרץ 2023/אתר רשמי, ללא

ועדת המשנה של המועצה הארצית לתכנון ולבניה (ולנת"ע) דנה היום (ג') לבקשת שר הפנים, בהקמת היישוב "חנון", ואישרה את הקמתו כיישוב קהילתי חדש במועצה אזורית שדות נגב. היישוב החדש, שקודם בהמשך להחלטת המועצה הארצית והחלטת הממשלה, מוצע בתחום מועצה אזורית שדות נגב, מצפון לכביש מס' 25 וממזרח לקיבוץ סעד.

הדיון התקיים בהמשך להחלטות הקודמות בוועדה המחוזית, בולנת"ע ובמועצה הארצית, כחלק מתהליך המשכי שמטרתו חיזוק אזור חבל התקומה, ומטרתו המלצה למועצה הארצית שתדון בהפקדת התוכנית.

בין הנימוקים להקמת היישוב - מיקומו של היישוב המוצע ב-"חבל התקומה", שמו החדש של אזור עוטף עזה, שאושר לאחרונה על ידי הממשלה. האזור מוגדר כבעל עדיפות לאומית בטווח של עד 7 ק"מ מגבול רצועת עזה, בו תושביו נמצאים תחת איום ביטחוני מתמיד. נימוק נוסף הוא שהקמת היישוב כישוב קהילתי מעורב תביא לחיזוק הישובים הקיימים במרחב, הן בהיבט של שירותים משותפים והן בהיבט של פיתוח תשתיות שיוכלו לתת מענה למספר ישובים.

"יידע כל מחבל ארור שאנחנו כאן כדי להישאר"

כזכור, הולנת"ע כבר דנה ביוזמה להקמת היישוב בישיבתה מיום 14/12/2021 והמועצה הארצית דנה בישיבתה מיום 4/1/2022, והחליטה להמליץ לממשלה על הקמת הישוב החדש. בהמשך להחלטה זו התקבלה החלטת ממשלה מס' 108 ביום 5/2/2023 על הקמת היישוב.

שר הפנים משה ארבל: "ההחלטה שהתקבלה היום המאשרת את תכנון היישוב חנון תביא לעידוד צמיחה דמוגרפית ולחיזוק חבל התקומה של מדינת ישראל. ידע כל מחבל ארור שאנחנו כאן כדי להישאר להתיישב ולהעמיק שורשים. נמשיך להשקיע מאמצים משותפים להגדיל את ההיצע, להוריד מחירים ולאפשר למשפחות רבות ולצעירים להתיישב בביטחון בכל הארץ".

מנכ"ל מינהל התכנון, רפי אלמליח: "מתחילת המלחמה, מינהל התכנון על כל יחידותיו, פועל ללא לאות כדי לתת מענה לפתרונות שייתנו מענה לכלל האוכלוסייה ובדגש על קהילות חבל התקומה, תוך הבנת הצרכים מהשטח. הקמת היישוב חנון כיישוב קהילתי יחזק ויהיה חלק משיקום חבל התקומה, תוך הזדמנות של הסתכלות חדשה על המרחב, וחשיבה תכנונית חדשה. זהו רק חלק מסל הפתרונות שאנו מגבשים לשיקום האזור".

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully