וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מיזם חדש יחבר בין דירות ריקות של יהודי העולם - לתושבי העוטף

עודכן לאחרונה: 19.10.2023 / 13:40

בימים האחרונים יצא לדרך פרויקט חדש של ההסתדרות הציונית העולמית, שנועד לחבר בין יהודים בעולם שיש בבעלותם דירות ריקות בישראל ובין תושבי הדרום והעוטף שאיבדו את בתיהם. ההסתדרות תיקח אחריות מלאה על תהליך מסירת הדירה, והחזרת הדירה באותו אופן שנמסרה

יהודים באנטוורפן, בלגיה. ShutterStock
יהודים באנטוורפן, בלגיה/ShutterStock

מאז תחילת הלחימה, קיים צורך אדיר, שרק הולך ומתגבר, למגורים זמניים לטווח ארוך עבור מאות משפחות שאיבדו את בתיהם ופונו בינתיים לבתי מלון באופן זמני, מהלך שאינו יכול להתקיים לטווח ארוך ויהיה יקר במיוחד. בהסתדרות הציונית העולמית חושבים על היום שאחרי, ומוציאים אל הפועל באופן מיידי את המיזם שיקרא "הבית שלי - הבית שלך", ביוזמת היו"ר יעקב חגואל.

במסגרת המיזם, ההסתדרות הציונית העולמית פנתה לקהילות היהודיות בארץ ובתפוצות בבקשה שיהודים שיש בבעלותם דירות ריקות בישראל להעמידן לטובת תושבי הדרום והעוטף בפרט שאיבדו את בתיהם. על פי המיזם, בעלי הדירות מעבירים את הדירות לטובת ההסתדרות הציונית העולמית אשר לה האחריות לשכן בדירות משפחות שאיבדו את בתיהן.

בימים האחרונים החלו בהסתדרות הציונית העולמית לבצע פניות ליהודים בארץ ובתפוצות שבבעלותם דירות בישראל ובנו מערך תפעולי ומקצועי שיהיה אחראי על ליווי הפרויקט הכולל אתר ייעודי, אנשי קשר ומודעות פרסום ברחבי העולם בעברית, אנגלית, צרפתית, ספרדית ועוד.

יעקב חגואל - יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית. ההסתדרות הציונית העולמית, אתר רשמי
יעקב חגואל - יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית/אתר רשמי, ההסתדרות הציונית העולמית

ההסתדרות הציונית העולמית מסרה כי תיקח אחריות מלאה על תהליך מסירת הדירה, ומבטיחה את החזרת הדירה באותו אופן שנמסרה. חוזה ייחתם בין ההסתדרות הציונית העולמית לבין בעלי הדירות, וחוזה נוסף בין ההסתדרות הציונית העולמית לבין המשפחה שתתגורר בדירה. מה שהופך את זה למחייב משפטית ואת ההסתדרות הציונית העולמית לערב.

יעקב חגואל, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית: "ההסתדרות הציונית העולמית משתמשת בכל האמצעים הקיימים ברשותה בכדי לסייע לחיילי צה"ל, אזרחי ישראל ויהודי התפוצות. לצד עובדי הארגון המשרתים כעת את מדינת ישראל בשדה הקרב, מתנדבי ועובדי הארגון האחרים התגייסו למען העורף ומניעים עשרות רבות של יוזמות למען בטחון מדינת ישראל ואזרחיה. יוזמת 'הבית שלי הבית שלך' היא דוגמה לערבות הדדית בין יהודי התפוצות לבין אזרחי המדינה ואנחנו שמחים שביכולתנו לבצע קירוב לבבות מרגש ולקדם עוד יותר את אחדות ישראל בתקופה קשה זאת. אנחנו רוצים להודות ליהודים בארץ ובתפוצות שנירתמים ולכל מי שמעניק קורת גג לאחיו בישראל שזקוקים כעת לבית בו יוכלו למצוא רווחה, רוגע ומחסה מהלחימה העזה. עם אחד אנחנו ביחד ננצח"

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully