וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בוקר טוב אשקלון: הממשלה הודיעה כי תקדם את התחדשות העיר

עודכן לאחרונה: 16.10.2023 / 10:14

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית החלה היום ביישום תכנית מענקים להקמת מתחמי פינוי בינוי באשקלון, בתקציב כולל של 600 מיליון שקל. התכנית תיתן מענה גם למחסור החמור בממ"דים בעיר

נזקי פגיעה ישירה של רקטה בבית, אשקלון, 11 באוקטובר 2023. אבי רוקח
נזקי פגיעה ישירה של רקטה בבית, אשקלון, 11 באוקטובר 2023/אבי רוקח

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית הודיעה היום (ב') כי החלה ביישום החלטת ממשלה מס' 852 בנושא חיזוק העיר אשקלון, אשר התקבלה בשלהי יולי 2023.

החלק המהותי בהחלטה זו עניינו עידוד של תהליכי התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות של העיר, כאשר במסגרת תהליכי התחדשות אלה יינתן מענה גם לקושי הנובע ממחסור בממ"דים בבניינים רבים בעיר - באמצעות פרסום מכרזים ליזמים המקדמים פינוי בינוי באשקלון, שבמסגרתם יוקצו מענקים ממשלתיים לסבסוד פרויקטים שאינם כלכליים בכוחות שוק בלבד.

במסגרת המכרז שפורסם היום יינתנו מענקים בתקציב כולל של 110 מיליון שקל, ומכרזים דומים יתפרסמו בהמשך, כאשר התקציב הכולל שנקבע בהחלטת הממשלה למטרה זו עומד על 600 מיליון שקל עד שנת 2031.

בהתאם למכרז שפורסם, יזמים יוכלו לקבל מענק של עד 180,000 שקל עבור כל יחידת דיור שתיבנה בפרויקט אותו הם מבצעים, בהתאם לתחשיבים הכלכליים שתערוך הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית.

"בימים קשים אלו החלטנו להמשיך עם קידום ההתחדשות העירונית"

בימים הקרובים יפורסמו מכרזים דומים גם בעיר לוד, ובשכונת קרית משה ברחובות, בתקציב של 140 מיליון שקל.

יצחק גולדקנופף, שר הבינוי והשיכון: "בימים קשים אלו החלטנו להמשיך עם קידום ההתחדשות העירונית ברחבי הארץ עם דגש על ערים בהן יש צורך במיגון או חיזוק מבנים. נמשיך לעבוד לטובת הציבור בכל תחום העומד בפנינו".

אלעזר במברגר, מנכ"ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "שעת החירום בה אנו נמצאים מחייבת אותנו להמשיך ולפעול למען תושבי ישראל, במיוחד בערים המתמודדות עם איום מוגבר של ירי טילים, וסובלות מהעדר מיגון מספק. נדאג שהתקציבים והשירותים הנחוצים יעברו ללא עיכוב למטרות אלה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully