וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביתכם נפגע? נפתח מוקד רשות המסים לטיפול בנזקי רכוש

עודכן לאחרונה: 7.10.2023 / 17:40

רשות המסים מודיעה כי לאור המצב הביטחוני היא פתחה באופן מידי את מוקד קרן הפיצויים, המטפל בנזקים ישירים שנגרמים לביתם ולרכושם הפרטי והעסקי של אזרחי מדינת ישראל. המדריך המלא לקבלת הפיצויים מול רשות המסים

אזור נפילת רקטה באשקלון. ג'מאל עוואד, פלאש 90
אזור נפילת רקטה באשקלון/פלאש 90, ג'מאל עוואד

לאור מתקפת הפתע מעזה ואלפי הרקטות שנורו לעבר ישראל החל משעות הבוקר המוקדמות ועד כתיבת שורות אלו, רשות המסים מכריזה על פתיחת מוקד קרן הפיצויים, המטפל בנזקים הישירים שנגרמים לרכוש הפרטי והעסקי של אזרחי מדינת ישראל.

המוקד הטלפוני יהיה זמין לפניות הציבור החל מהיום (שבת) בין השעות 15:00 ל-19:00, ובימים הבאים בין השעות 08:15 ל-19:00, עד להודעה חדשה. ניתן להתקשר למוקד בטלפון *4954.

הערכה שמדובר על מאות בתים שנפגעו, וכמובן הטיפול בהם יחל רק בסיום המלחמה. מהתאחדות קבלני השיפוצים נמסר "אנחנו רוצים לחזק ולחבק את תושבי הדרום ומייד בסיום המלחמה נעזור לכל התושבים להחזיר את המצב לקדמותו כמה שיותר מהר. בכל מקרה יש קו חם בנושא שיפוצים 1-700-700-426 שפועל 24 שעות לעזרת הציבור".

כיצד ההליך מתנהל? לפניכם המדריך המלא, כפי שפורסם באתר רשות המסים:

נפילת רקטה במזכרת בתיה. נתי שוחט, פלאש 90
נפילת רקטה במזכרת בתיה/פלאש 90, נתי שוחט

הגשת תביעה על נזק שנגרם בזמן מלחמה;

קרוב לזמן האירוע, מיד כשמתאפשר על ידי כוחות הביטחון, מגיעים אנשי קרן הפיצויים (מס רכוש) ברשות המסים, לאזור שנפגע יחד עם שמאים ומהנדסים. הצוותים עוברים בין הדירות, העסקים או המשרדים שנפגעו, מסבירים למי שנפגעו מהן הזכויות שלהם ומנחים אותם איך להגיש תביעה.

חשוב - אין לפנות ציוד, מלאי, פסולת או כל חפץ זר שנמצא בבית המגורים או בעסק, ללא תיאום מוקדם עם שמאי מטעם קרן הפיצויים. אסור לתקן ללא בדיקת שמאי.

הגשת תביעה על נזק שנגרם בזמן פעולת איבה או פיגוע;

כשנגרם נזק בפעולת איבה או בפיגוע, למשל: נזק מזריקת אבנים, ירי מנשק קל, בקבוק תבערה ואחרים אם אנשי קרן הפיצויים (מס רכוש) לא מגיעים לשטח, על הנפגעים להגיע לאחד ממשרדי מיסוי מקרקעין ומס הכנסה, עם אישור משטרה המאשר כי הנזק שנגרם לרכוש הוא בגלל פעולות איבה או פיגוע.

יש לצרף את המסמכים המפורטים בהמשך, בהתאם לאופי הנזק (רכב, מבנה או אחר). פקיד מיסוי מקרקעין או מס הכנסה יפתח תביעה עבור הנזק ויפנה אתכם לגורם המתאים להמשך טיפול.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

הטיפול שמאריך את חייהם של חולי סרטן ריאה

בשיתוף העמותה הישראלית לסרטן ריאה

הגשת תביעה באופן מקוון

ניתן להגיש תביעה מקוונת לנזק ישיר באמצעות יישום אינטרנטי, הזמין במחשבים, בטלפונים סלולריים ובאפליקציית הרשות. היישום כולל סרטון הדרכה, המציג את תהליך מילוי התביעה ואת הגשתה.

הגשת התביעה היא קלה יחסית ונוחה. יש למלא מספר נתונים, למשל: סוג התביעה (רכב או חקלאות ועוד); סוג הנזק הישיר (פרטי או עסקי); יש לפרט את פרטי הנזק ואת פרטי הניזוקים; ניתן לשמור את נתוני התביעה כטיוטה, עד לאישורה הסופי ושליחתה לרשות; עם שליחת התביעה המקוונת מתקבל מספר תביעה, באמצעותו ניתן לברר את התקדמות הטיפול בה.

מה הם לוחות הזמנים להגשת התביעה?

את ההודעה הראשונית על הנזק יש להגיש בתוך שבועיים מיום שקרה הנזק; את התביעה לפיצויים - יש להגיש בתוך שלושה חודשים מיום שקרה הנזק.

במקרים של נזקי מבנה;

לאחר הגשת התביעה, עובדי קרן הפיצויים (מס רכוש) יחד עם אנשי מקצוע יבקרו אצלכם ויערכו שמאות - חישוב הערך או השווי של המבנה.

השמאות תסייע לקביעת הפיצויים הכספיים, כדי לשקם ולתקן את הנזק בעזרת בעלי מקצוע, על פי בחירתכם.

הנפגעים יכולים לבחור בין שיקום עצמי (אתם תדאגו לתיקון הנזקים), לבין שיקום על ידי חברות משקמות, שפועלות מטעם קרן הפיצויים.

נזקים לחפצי בית בדירות מגורים;

פיצויים עבור חפצי בית שנפגעו, משולמים בהתאם לתקנות, לפי מחירון של סוגי "חפצי בית" וגודל המשפחה, עד לתקרות המפורטות בטבלה למטה (מעודכן לתאריך ה-1.1.2023).

בכל מקרה, אין זכאות לפיצויים עבור כסף מזומן, המחאות (צ'קים), תכשיטים, עתיקות וחפצי אומנות שנפגעו באירוע.

לידיעתכם: תושב המעוניין לבטח את חפציו הביתיים בערך הגבוה מהערך הנקוב בתקנות, יוכל לעשות זאת באמצעות תשלום פרמיה בשיעור של 0.3% מהשווי הנוסף של חפציו, השווי הנוסף לא יעלה, בסך הכל על 944,881 שקל;

כפי שמופיע במדריך "ביטוח רשות של חפצים ביתיים בפני נזקי מלחמה" - ניתן להרחיב את כיסוי הביטוח של "חפצי בית", על ידי תשלום פרמיה סמלית באמצעות מילוי טופס הצהרה מקוון; שווי הפיצויים עבור חפצי הבית שנפגעו, ייקבע בהתאם לשווי התיקון.

במקרה שלדעת מנהל קרן הפיצויים (מס רכוש), החפץ אינו ניתן לתיקון - שווי הפיצויים יהיה בהתאם לשווי של חפץ ביתי דומה וחדש במקומו;

נזקים שנגרמו לכלי רכב

בעלי כלי רכב שנפגעו בפעולת איבה יפנו לעובדי קרן הפיצויים במקום, כדי שיעריכו את הנזק. משם, הם יופנו מידית לתיקון הנזק, בכל מוסך שיבחרו, בתנאי שהשמאי מטעם קרן הפיצויים (מס רכוש) יאשר את התיקון לפני ביצועו.

בזמן הפנייה לקרן הפיצויים, יש לצרף לטופס התביעה את המסמכים הבאים: רישיון רכב; אישור משטרה (הכולל: מספר הרכב וחתימת חוקר וקצין משטרה); ייפוי כוח (אם מגישי התביעה אינם בעל הרכב); הסכם ליסינג (אם הרכב בבעלות ליסינג לטווח ארוך); הסכם שכירות (לבעלי מוניות); אישור מחברת ביטוח (תיקון מעל 10,000 שקל - יש לצרף אישור חברת הביטוח על היעדר תביעה); צילום של צ'ק או אישור מהבנק, על ניהול חשבון בנק על שם הניזוק.

נזקים שנגרמו לבית עסק

פיצויים עבור הנזקים לציוד עסקי שנפגע הם על פי חוק, בהתאם לשווי השוק של הציוד (שווי ממוכר מרצון לקונה מרצון בשוק החופשי, במצבו לפני הפגיעה); במקרה זה עליכם להוכיח שהתכולה שנפגעה שייכת לכם.

לגבי מלאי, אתם זכאים לפיצויים, בהתאם לשווי עלות המלאי שנפגע (ללא מע"מ), לאחר שצירפתם הוכחות כי המלאי היה שייך לכם.

בזמן הפנייה לקרן הפיצויים, יש לצרף לטופס התביעה את המסמכים הבאים: רשימת הציוד או המלאי שנפגע; דוחות כספיים או מסמכים, שמראים כי הציוד או המלאי שייך לכם (חשבוניות רכישה, דוחות מלאי מאושרים על ידי רואה חשבון ואחרים); אישורי מס הכנסה על ניכוי מס במקור; צילום צ'ק או אישור מהבנק, על ניהול חשבון בנק על שם הניזוק; יש להעביר לשמאים המועסקים על ידינו את התביעה ואת המסמכים הנדרשים וכל מסמך שיידרש בהתאם לצורך.

עוברי אורח שהגיעו במקרה לפעולת איבה וחפציהם האישיים נפגעו

אם הגעתם במקרה לפעולת איבה וחפצים אישיים שהיו איתכם נפגעו: עליכם לפנות עם אישור משטרה, המאשר כי הנזק נגרם לרכוש כתוצאה מפעולת איבה, לאחד מהבאים: אנשי קרן הפיצויים (מס רכוש) הנמצאים בשטח; אחד ממשרדי מיסוי מקרקעין ומס הכנסה. השתדלו להציג את החפצים שנפגעו, על מנת שניתן יהיה לבצע הערכה לנזק שנגרם.

לתשומת ליבכם: אין לפנות ציוד, מלאי, פסולת או כל חפץ אחר שנמצא בעסק או בבית מגורים, ללא תיאום מוקדם עם שמאי קרן הפיצויים ברשות המסים; אין זכאות לפיצויים עבור כסף מזומן, המחאות (צ'קים), תכשיטים, עתיקות וחפצי אמנות שנפגעו באירוע.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully