וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הושג הסכם: עיריית תל אביב תשלם להוד השרון 153 מיליון שקל

עודכן לאחרונה: 4.10.2023 / 12:52

לאחר שבמשך תקופה ארוכה סירבה עיריית תל אביב לשלם, הסכם שהושג קובע כי תשלם להוד השרון 153 מיליון שקל היטל השבחה על קרקעות "בית הנערה", שנרכשו לאחרונה על ידי קנדה ישראל ויוסי אברהמי

קרקעות בית הנערה בהוד השרון. דוברות עיריית הוד השרון,
קרקעות בית הנערה בהוד השרון/דוברות עיריית הוד השרון

כעבור שנים של הליכים משפטיים, הסכם שהושג לאחרונה קובע כי עיריית תל אביב תשלם לעיריית הוד השרון 153 מיליון שקל היטל השבחה על קרקע במתחם "בית הנערה" בהוד השרון. הקרקע הייתה בבעלותה של עיריית תל אביב ונמכרה בעבור 511 מיליון שקל לחברת "ישראל קנדה", אשר עתידה להקים בה 450 יחידות דיור (חלקן במגרשים חלופיים מחוץ למתחם).

בינואר 22 קנדה ישראל מכרה לחברת יוסי אברהמי 50% מהמגרש במתחם בית הנערה ב-441 מיליון שקל, לאחר שרכשה אותו מעיריית תל אביב ב-511 מיליון שקל. העסקה הנוכחית משקפת עליית ערך של כ-60% בשווי הקרקע. במאי אותה שנה שתי החברות זכו במכרז נוסף של עיריית תל אביב־יפו במתחם על בית הנערה תמורת 153 מיליון שקל. על הקרקע ניתן להקים 92 יחידות דיור.

ההסכם על תשלום היטל ההשבחה בסך 153 מיליון שקל הושג לאחר שבמשך תקופה ארוכה סירבה עיריית תל אביב לשלם את ההיטל בטענה שכמלכ"ר (מוסד ללא כוונת רווח), איננה חייבת בתשלום היטל השבחה. מדובר בניצחון שני לעיריית הוד השרון ולתושביה ביחס למתחם בית הנערה, לאחר שב-2021 אושרה דרישת העירייה להעתיק למגרשים סמוכים זכויות בנייה מהמתחם המיועד להפוך לפארק עירוני, במטרה לאפשר את שימור המתחם כריאה ירוקה בלב הוד השרון.

"בעיריית תל אביב הבינו שאין זה ראוי להרוויח על הגב של תושבי הוד השרון"

אמיר כוכבי, ראש עיריית הוד השרון: "לאורך השנים האחרונות הופעלו על עיריית הוד השרון לחצים מכיוונים שונים להתקפל ולוותר, אבל עמדנו על מה שמגיע לעיר ולתושביה. שמח על ההחלטה לחתור להסכם ולא לפנות להליכים משפטיים שהיו תוקעים את פיתוח הפארק במתחם ועל כך שבעיריית תל אביב הבינו בסופו של דבר שאין זה ראוי להרוויח על הגב של תושבות ותושבי הוד השרון".

"בשנים האחרונות הצלחנו בניגוד לכל הסיכויים להשיג שני ניצחונות חשובים במתחם בית הנערה. בתחילה להבטיח את שימור הריאה הירוקה, למרות התנגדויות עיריית תל-אביב ולנייד זכויות אל מחוץ למתחם וכעת להבטיח סכום משמעותי לטובת התושבות והתושבים".

אמיר כוכבי, ראש עיריית הוד השרון. ינאי יחיאל,
אמיר כוכבי, ראש עיריית הוד השרון/ינאי יחיאל

יש לציין כי ההסכמה והאישור של ועדת הערר התקבלו לאחרונה לאחר ולמרות פסיקה שהתקבלה לא מזמן בבית המשפט העליון, שפסק נגד דרישה דומה של עיריית רמלה להיטל השבחה מכנסייה שמוכרת גם היא כמלכ"ר, מה שמעצים את ההישג של עיריית הוד השרון.

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully