וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חצי מיליארד שקל בקרית ים: 2 מגדלים על הים בפרויקט התחדשות ענק

עודכן לאחרונה: 21.9.2023 / 10:36

קבוצת גינדי החזקות ו-RMA מודיעות על זכייה במכרז דיירים בפרויקט התחדשות עירונית יוקרתי בקרית ים. המתחם בו זכו כולל הריסה של 63 דירות ישנות ב-3 מבני רכבת, והקמה של 266 דירות בשני מגדלים בני 30 קומות קו ראשון לים

פרויקט התחדשות עירונית מתחם יוספטל בקרית ים. OLIN,
פרויקט התחדשות עירונית מתחם יוספטל בקרית ים/OLIN

קבוצת גינדי החזקות ו-RMA מקבוצת רם-מוגרבי-ארדיטי מכריזות היום (ד') על זכייתן במכרז דיירים במסגרת פרויקט התחדשות עירונית עצום במתחם יוספטל בקרית ים, בעלות הקמה כוללת של כחצי מיליארד שקל.

פרויקט יוספטל 5-9, בו זכו החברות, הינו פרויקט ייחודי שיוקם במסגרת שת"פ של שתי קבוצות יזמיות מובילות שחברו יחד להביא את הניסיון והידע לתושבים. הוא כולל הריסה של 63 דירות ישנות ב-3 מבני רכבת, והקמה של 266 דירות בשני מגדלים בני 30 קומות קו ראשון לים.

כאמור, פרויקט יוספטל 5-9 הוא חלק מתוכנית פינוי בינוי גדולה בשם "מתחם יוספטל" אשר מקודמת ע"י עיריית קריית ים ורשות מקרקעי ישראל, ואשר הופקדה בחודש שעבר בוועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל). במתחם שעומד כיום ישנן כ-450 דירות אשר ייהרסו ובמקומן ייבנו כ-1900 דירות חדשות. בנוסף מתוכננים במתחם שטחי מסחר, תעסוקה, חינוך ושירותי ציבור נוספים.

מתחם יוספטל פרוס לאורך רח' יוספטל ותחום בין הרחובות צה"ל, ספיר, יששכר ומנשה. המתחם ממוקם בנקודה האסטרטגית ביותר בעיר, בקו הראשון לים בעיר בצמוד לרצועת החוף שלה, שגם לגביה מקדמת העירייה תוכנית אסטרטגית לפיתוח. החוף עתיד לעבור שינוי מהותי על מנת להפוך למרכז של תיירות ונופש, ולפי התוכנית האסטרטגית יכלול פארקים רבים, אתר קמפינג וחניון קראוונים, מועדון ספורט ימי ומגרשי ספורט, הכול לצד חופי רחצה משודרגים.

"אני בטוח כי קרית ים תהווה את הפנינה החדשה של אזור הצפון"

בשנים האחרונות העיר קריית ים נמצאת בתנופה אדירה של התחדשות עירונית, כאשר התוכניות שמקודמות ע"י העירייה, הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ורשות מקרקעי ישראל בקרבת הים - בין היתר מתחם יוספטל, מתחם אג"ש, מתחם צה"ל ומתחם צבא קבע - צפויות להוציא לפועל את הפוטנציאל הגלום והיתרונות הרבים שחבויים בה - קרבה לים, חיבור למטרונית והצמידות לחיפה.

את בעלי הזכויות מייצגים עו"ד נורית כהן-קצב, עו"ד אור קרן ועו"ד רועי דהן ממשרד KDC ואת היזמים מייצגים עו"ד עופר זוזבסקי, עו"ד רינת דבש ועו"ד גל כפיר ממשרד שבלת. על תכנון הפרויקט מופקד משרד גיורא גור ושות' אדריכלים, מהמשרדים המובילים בצפון הארץ.

אמיר אגרנט סמנכ"ל התחדשות עירונית של גינדי החזקות מסר: "אנו שמחים להרחיב את פעילותנו בהתחדשות העירונית לקריית ים כחלק מהתוכנית האסטרטגית שלנו. גינדי החזקות רואה בקריית ים ובמתחם יוספטל בפרט פוטנציאל גדול מאוד היות ומדובר על אחת מעתודות הקרקע האחרונות בקרבת הים. אני סמוך ובטוח כי קרית ים תהווה את הפנינה החדשה של אזור הצפון".

קובי ארדיטי מנכ"ל RMA מקבוצת רם-מוגרבי-ארדיטי מסר: "זהו הפרויקט השני שלנו בעיר קריית ים. אנו בוחרים את כל הפרויקטים שלנו, בכל מקום בישראל, כך שיהיו המקומות הטובים ביותר לגור בעוד מספר שנים. השותפות עם גינדי החזקות הנה אסטרטגית ותשלב את היתרונות של כל קבוצה לטובת הבעלים ורוכשי הדירות".

פרויקט התחדשות עירונית מתחם יוספטל בקרית ים. OLIN,
פרויקט התחדשות עירונית מתחם יוספטל בקרית ים/OLIN

מטעם עורכי הדין נורית כהן-קצב ואור קרן ממשרד כהן-קצב, קרן, דהן ושות' | KDC המייצגים את בעלי הדירות נמסר: "במסגרת ייצוג בעלי הדירות במתחם יוספטל בקרית ים, משרדנו ערך מכרז יזמים קפדני בו נבחרו החברות המובילות רם, מוגרבי, ארדיטי וחברת גינדי החזקות להוביל את הפרויקט, לאחר שהגישו לבעלי הדירות במתחם הצעה לתוספת מקסימלית לשטח הדירות, זאת לצד פרמטרים נוספים שנבחנו במסגרת המכרז".

"ניסיוננו הרב כמייצגי בעלי דירות בכל רחבי הארץ ובמספר רב של פרויקטים בפריפריה הצפונית של המדינה, מלמד כי על מנת למקסם את ההצלחה נדרש שיתוף פעולה משמעותי גם מהרשות המקומית, וזה המקום לציין לחיוב את שיתוף הפעולה הפורה עם המנהלת להתחדשות עירונית של עיריית קרית ים, הרשות המקומית והרשות להתחדשות עירונית, אשר דאגו לקידום מהיר ויעיל של התכנית למתחם. אנו מברכים את בעלי הדירות ואת החברות הזוכות ומייחלים להצלחת הפרויקט", אומר עורך דין אור קרן שותף ב-kdc.

דוד אבן צור, ראש העיר קריית ים, בתגובה: "המשקיעים וחברות הבנייה הגדולות בישראל מצביעות ברגליים ומשקיעות בקריית ים מתום הבנה שהיא צומחת, מתפתחת ותהיה בשנים הקרובות הפנינה של הצפון. אחרי שנים של תכנון, קידום תוכניות ואישורן בועדות השונות אנו מתחילים לראות את הפירות מבשילים לאט לאט. החזון של קריית ים הופך למציאות ואנו נהנה בשנים הקרובות מפריחה בנייה, התחדשות עירונית, השקעות בתיירות, במסחר, בתעסוקה ובטיילת החוף".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully