וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גולדקנופף: המטרה היא להגיע ל-115 אלף דירות לציבור החרדי

עודכן לאחרונה: 27.8.2023 / 14:42

כשבוע לאחר הפרסום על האישור בהליך מזורז של התכנית להקמת שכונה חרדית חדשה בנוף הגליל, שר הבינוי והשיכון ביקר בעיר וחשף כי המדינה משקיעה סכום עתק במטרה להביא לפיתוח מואץ של יחידות דיור ושטחי מסחר ותעסוקה בעיר

יצחק גולדקנופף, בהשבעת הממשלה, 29 בדצמבר 2022. ראובן קסטרו, עיבוד תמונה
גולדקנופף: המטרה היא להגיע ל-115 אלף דירות לציבור החרדי/עיבוד תמונה, ראובן קסטרו

"כשבאתי לכאן, נזכרתי בטלפון שקיבלתי ממבקר המדינה", שיתף שר הבינוי והשיכון את הנוכחים במהלך ביקור מקצועי שערך בשכונת הר יונה בנוף הגליל, בה אושרה לאחרונה תכנית המשרד להקמת שכונה חרדית חדשה של 3,300 יחידות דיור. "בין השנים 2017-2021 בנו לציבור החרדי רק כ-4% דירות במקום 13% כמספרם באוכלוסייה, עליך להשלים את פערים, אמר לי המבקר. ישבתי עם שר הפנים, וסיכמנו בנגב על 85 אלף דירות חדשות, בנוסף להשקעה גם בצפון. המטרה היא להגיע ל-115 אלף דירות לציבור החרדי, במקביל להשקעה גבוהה לציבור הכללי כמו שהתחייבתי לנכים ולחיילים משוחררים. המטרה שלי היא לאפשר דיור בר השגה לכלל אזרחי ישראל. אני שמח מאוד לראות את האחדות כאן בעיר בין כל הקהילות והציבורים", סיכם השר.

הביקור בשכונת הר יונה התקיים במסגרת סיור מקצועי בנוף הגליל יחד שנערך ביום חמישי האחרון עם צוות לשכתו, מנהל מחוז צפון במשרד ונציגי רמ"י והרשות להתחדשות עירונית, במטרה לספק פתרונות לאתגרי העיר, להסיר חסמים ולעקוב מקרוב אחר תנופת הבניה והפיתוח המתרחשת במקום, בהובלת משרד הבינוי והשיכון.

בשכונת הר יונה התקבל השר ע"י ראש העיר רונן פלוט, וחברי המועצה, יחד עם רבני העיר ונציגי הקהילות, במטרה לשמוע את הצרכים הייחודיים של כל קהילה.

ראש העיר רונן פלוט אמר במהלך הסיור, "אני שמח לקבל כאן בעיר את שר הבינוי והשיכון, כשהוא נכנס לתפקיד רבים הרימו גבה, היום כולם יכולים לראות שהוא עושה דברים, שאי אפשר היה אפילו לחלום עליהם. יחד עם איש הביצוע שלו יהודה מורגנשטרן מנכ"ל המשרד שהפלאפון שלו תמיד פתוח, הוא עונה לי גם באמצע הלילה והרמ"ט המסור מוטי בבצ'יק שאין דבר שהוא לא יכול לסדר. זה צוות מנצח".

השכונה החרדית החדשה בנצרת עילית, אפריל 2015. ערן גילווארג
השכונה החרדית החדשה בנצרת עילית, אפריל 2015/ערן גילווארג

במהלך הישיבה בישר השר לנוכחים כי, "לאור האתגרים הקיימים שאנחנו רואים בסיורים בשטח, וגם כמובן בנוף הגליל, אביא לקבינט הדיור הקרוב הצעת החלטה להעמקת סבסוד הפיתוח לעד 70%".

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון יהודה מורגנשטרן אמר בסיור: "מתחילת הקדנציה השר דוחף אותנו כל הזמן לתכנן יותר ולשווק במספרים גבוהים. הבאנו בתקציב המדינה מעל מיליארד שקל כסף תקציבי להאצת נדל"ן, השר הנחה אותנו לשאוף לאפס כישלון במכרזים. לכן, לאחר עבודת מטה פנימית שנערכה במשרד, נסבסד כבר בשבועות הקרובים מכרזים במעל 150 מיליון שקל ברחבי הארץ".

sheen-shitof

עוד בוואלה!

איך הופכים אריזת פלסטיק לעציץ?

בשיתוף תאגיד המיחזור תמיר

2.3 מיליארד שקל: הסכם הגג של משרד הבינוי והשיכון עם נוף הגליל

במסגרת הסכם הגג שחתם משרד הבינוי והשיכון עם עיריית נוף הגליל, משקיעה המדינה תקציב פיתוח בהיקף של כ-2.3 מיליארד שקל, במטרה להביא לתוספת של כ-7,000 יחידות דיור ושטחי מסחר ותעסוקה בעיר.

הסכם הגג מאפשר שיווק קרקעות מהיר, אינטנסיבי ומרוכז מצד משרד הבינוי והשיכון, לצד הענקת ודאות לרשות המקומית לפיה יוקצו לרשותה המשאבים הנדרשים לקידום הבנייה החדשה וקליטת התושבים החדשים, לרבות תקציבים להקמת תשתיות הולמות דיור כגון ביוב, צירי תחבורה, מוסדות לימוד ועוד. במקביל, מתחייבת הרשות המקומית לייעול תהליך התכנון, צמצום הבירוקרטיה ומתן היתרי בנייה בפרק זמן קצוב.

במסגרת ההסכם במהלך השנה שווקו בהצלחה מעל 1,300 יחידות בשכונת "מול תבור". השכונה נמצאת בעיצומן של עבודות פיתוח לתשתיות ציבוריות המבוצעות על ידי משרד הבינוי והשיכון.

כמו כן המשרד מקדם שיווקים בתכנית "מורדות הצפוניים" של העיר לבניית 1,400 יח"ד, על תוואי הרכבת הקלה "נופית", בסמוך לשדרה המרכזית בעיר (מעלה יצחק) ובין שתי תחנות הרכבת הקלה המוקמת באזור, מיקום שיאפשר לתושביה נגישות גבוהה לכל חלקי העיר ולמערכת התחבורה האזורית.

רק בשבוע שעבר התבצע צעד משמעותי לביצוע ההסכם, כאשר הותמ"ל אישר את תכנית המשרד לבניית שכונת הר יונה. על פי התכנית שאושרה יתווספו לעיר, 3,300 יחידות דיור, 103 אלף מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה, 240 אלף מ"ר עבור מבני ומוסדות ציבור ו-84 דונם שטחים פתוחים. התוכנית הינה בשטח כולל של כ-500 דונם, והיא ממוקמת במערב נוף הגליל באזור שכונת הר יונה ג'.

השכונה החרדית החדשה בנצרת עילית, אפריל 2015. ערן גילווארג
השכונה החרדית החדשה בנצרת עילית, אפריל 2015/ערן גילווארג

התוכנית קודמה ביוזמת משרד הבינוי והשיכון ובשיתוף פעולה עם עיריית נוף הגליל, כוללת 2,800 יחידות דיור שייבנו ב-60 מבני מגורים בעלי 6 קומות מעל למפלס הכניסה ו-6-9 תחתיו. מתוך כלל יחידות הדיור, 560 יוקצו עבור דירות קטנות עד 80 מ"ר. בנוסף, כ- 500 יחידות דיור יוקצו עבור דיור בהישג יד להשכרה ומעונות סטודנטים. יחידות הדיור יהיו במגוון גדלים כמענה למשקי בית בשלבי החיים השונים.

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית מציעה כ- 103 אלף מ"ר עבור מסחר ותעסוקה אשר ימוקמו באופן הנגיש ביותר לתושבים ולמועסקים. כמו כן, התוכנית מציעה כ- 240 אלף מ"ר עבור מבני ומוסדות ציבור, בנוסף לאלו שישולבו במבני המגורים, תוך שימת דגש רב על יצירת שטחי ציבור מזמינים, בפריסה מיטבית ובהיקף המותאם לאוכלוסייה החרדית. כן מוצעים 84 דונם שטחים פתוחים.

התוכנית הינה מוטת הולכי רגל, שכן במבני המגורים ישולבו רחובות פנימיים ירוקים להולכי רגל אשר יבטיחו נגישות גבוהה ומרחב בטוח לילדים וישפרו את הקישוריות למרחבים הציבוריים לטובת התושבים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully