וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בגין עבירות בטיחות באתרי הבניה: רישיונו של קבלן יבוטל לאלתר

עודכן לאחרונה: 16.8.2023 / 15:44

פעילות האכיפה נמשכת: רשם הקבלנים הטיל בחודש האחרון סנקציות על 8 קבלנים שבאתריהם התגלו ליקויי בטיחות רבים, ועל 4 קבלנים וספים בגין אי עמידה בתנאי הרישיון. במסגרת השימוע, הוחלט כי רישיון קבלן אחד יבוטל והוא ימחק מפנקס הקבלנים

אתר בנייה. ShutterStock
אתר בנייה/ShutterStock

רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון משתף היום (ד') כי הטיל בחודש האחרון סנקציות על 12 קבלנים סך הכל, 8 קבלנים בגין עבירות בטיחות באתרי הבניה, ו-4 קבלנים בגין אי עמידה בתנאי הרישיון.

במסגרת שיתוף הפעולה בין משרד הבינוי והשיכון ומשרד העבודה, מנהל הבטיחות ומפקח העבודה הראשי מעביר מידע לרשם הקבלנים בנוגע לחברות שביצעו עבירות בטיחות בשטח, והרשם מזמין את הקבלנים לשימוע על מנת לעמוד על טיב שמירת הבטיחות באתריהם.

כך, מודיע הרשם כי בחודש האחרון בוצעה אכיפה מוגברת במסגרתה נערכו שמונה שימועים לקבלנים שבאתריהם התגלו ליקויי בטיחות רבים. בסיום השימועים הוחלט כי רישיון קבלן אחד יבוטל והוא ימחק מפנקס הקבלנים, בשני מקרים אחרים נשלל רישיון הקבלן לתקופה של שנה, בשני מקרים נוספים נשלל רישיון הקבלן לתקופה של חצי שנה, בשני מקרים נוספים נשלל רישיון הקבלן על תנאי לתקופה של בין שנתיים לשלוש שנים ובמקרה אחר ניתנה לחברה התראה.

כמו כן, בחודש הקרוב צפויים להתקיים חמישה שימועים נוספים לחברות שלגביהם הועבר מידע ממנהל הבטיחות, בנושא פעילות הבטיחות באתריהם.

פועל פצוע באתר בנייה. ShutterStock
בגין עבירות בטיחות באתרי הבניה: רישיונו של קבלן יבוטל לאלתר/ShutterStock

יצוין כי בחינת פעילות הבטיחות של הקבלנים המגיעים לשימועים, נעשית, בהתאם לנייר עמדה שפורסם לידיעת הציבור בו פורטו תבחינים מסוימים ובהם - האם הקבלן מחזיק בתוכניות בטיחות, מינה מנהלי בטיחות ועוזרי בטיחות, מפעיל תכנית אכיפה פנימית וכיוצ"ב. כמו כן, נבדקות הפעולות המבוצעות באתרי הקבלנים בהקשר של בטיחות.

משרד העבודה מוסר כי "פעילות ברוכה זו תורמת באופן משמעותי להצלת חיי עובדים בשטח. ההנחיה של השר הינה למקסם את שיתוף הפעולה בין מנהל הבטיחות ומפקח העבודה הראשי לרשם הקבלנים, לשם יצירת הרתעה מתמדת ורציפה מול קבלנים שערך הבטיחות זר להם ונגדם המשרד פועל ויפעל בנחישות רבה. חיי אדם הינם ערך עליון ונפעל בכל האמצעים ובממשק עם כלל המשרדים לשמור על בריאות ובטיחות העובדים".

sheen-shitof

עוד בוואלה!

התהליך המסקרן של מיחזור אריזות מתכת

בשיתוף תאגיד המיחזור תמיר

4 קבלנים נוספים עמדו לשימוע בגין אי עמידה בתנאי הרישיון

בנוסף לסנקציות שהותלו בגין עבירות בטיחות, נשללו בחודש האחרון על ידי רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון רישיונות משלושה קבלנים, וקבלן אחד קיבל שלילת רישיון על תנאי.

שלושה קבלנים נוספים עתידים להגיע לשימוע בימים הקרובים. בהתאם לבדיקות שבוצעו במשרד הבינוי והשיכון נמצא כי החברות לא עמדו בתנאי הרישיון הקבלני כך שלא העסיקו את גורמי המקצוע על בסיסם החזיקו ברישיון הקבלני, בכך הקבלנים פעלו בניגוד להוראות חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות, תשכ"ט-1969.

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully