וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שני הבנקים הגדולים ירכשו מרני צים שליש מהבעלות על מגידו

עודכן לאחרונה: 13.8.2023 / 15:48

רני צים מכניסה שותפים למגידו: הבנקים לאומי ומזרחי טפחות קונים מרני צים 30% ממניות חברת הנדל"ן תמורת כ-100 מיליון שקל, לפי שווי של 335 מיליון שקל; כעת, החברות יקדמו הנפקה לציבור של מגידו

חברת רני צים מעדכנת היום (א') כי חתמה על הסכם עקרונות עם בנק לאומי ובנק מזרחי טפחות לרכישת 30% (15% על ידי כל אחד מהגופים) ממניות חברות הנדל"ן למגורים מגידו בתמורה לכ-100 וחצי מיליון שקל, בעסקה המשקפת למגידו שווי של 335 מיליון שקל, בדומה לשווי לפיו השקיעה רני צים במגידו במאי אשתקד.

במסגרת מסמך העקרונות, הוסכם כי הצדדים יפעלו לבצע הנפקה לציבור של מגידו, בתוך 3 שנים ממועד ההשלמה של מניות מגידו.

הסכם ההשקעה מצד לאומי ומזרחי, נחתם לאחר שבחודש מאי אשתקד התקשרה רני צים מרכזי קניות בהסכם לרכישת מלוא המניות של קבוצת המגורים והביצוע מגידו, בעסקה המתבצעת במספר שלבים:

בשלב הראשון רכשה רני צים מרכזי קניות 25% ממניות מגידו תמורת 45 מיליון שקל, והחל מאותו מועד השליטה במגידו הפכה למשותפת.

בהתאם לעדכון להסכם, שנחתם בחודש מאי האחרון, פוצלה התמורה בגין השלב השני בהסכם, כך שסכום של כ-50 מיליון שקל, עבור 11% ממניות מגידו, ישולם עד ה-1 בספטמבר 2023, וסכום נוסף של כ-145 מיליון שקל, תמורת 44% ממניות החברה, ישולם עד ה-1 ביולי 2024.

יתרת התמורה, בסך של כ-67 מיליון שקל בעבור 20% מההון של מגידו, תשולם בשתי מנות בסוף 2024 ובסוף שנת 2025. בנוסף, לקרני אופציה למכירת מניות במגידו לצים תמורת כ-28 מיליון שקל, לתקופה של שנתיים, החל מינואר 2026.

רני צים. מאיר אדרי,
רני צים/מאיר אדרי

עם החתימה על ההסכמים עם לאומי ומזרחי, וכתנאי להשלמתם, יחתמו חברת רני צים מגורים (חברת בת בבעלות מלאה של רני צים מרכזי קניות) ויגאל קרני, ממנו רכשה החברה את מגידו, על תיקון להסכם הרכישה המקורי, לפיו, כל המניות הנמכרות כעת ללאומי ומזרחי ייגרעו מהמניות שרני צים מגורים התחייבה לרכוש מקרני בשלב ב' של העסקה.

צפוי שעם חתימת ההסכמים בין הצדדים תוקדם השלמת שלב ב' של העסקה בין רני צים לקרני. יצוין, כי בהתאם להסכם עם לאומי ומזרחי, שני הבנקים יקבלו מרני צים מרכזי קניות אופציית מכר ( PUT) למכירת המניות הנרכשות על ידם במחיר השווה למחיר הרכישה, בתוספת תשואה שנתית נצברת ברוטו של 10% וזאת במידה ומניות מגידו לא יונפקו בבורסה כאמור.

על פי דוחות הרבעון הראשון לשנת 2023, למגידו צבר של 2,843 דירות בשלבים שונים, ב-16 פרויקטים ברחבי הארץ ובמיקוד בפריפריה, בהם פרויקטים באופקים, עפולה, מגדל העמק, כפר יונה ועוד. מתחילת 2023 ועד למועד זה מכרה החברה 134 דירות.

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully