וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

12 אלף דירות וכ-40 אלף תושבים חדשים: העיר הזאת תכפיל את עצמה

עודכן לאחרונה: 9.8.2023 / 11:05

תוספת של כ-12,000 יחידות דיור שייתנו מענה להיקף אוכלוסייה כולל של למעלה מ-86,000 תושבים, לצד חיבור העיר לים: הועדה המחוזית חיפה החליטה לאשר את תוכנית המתאר הכוללנית לטירת כרמל

בנייני מגורים בטירת כרמל. ראובן קסטרו
בנייני מגורים בטירת כרמל/ראובן קסטרו

הועדה המחוזית לתכנון ולבניה חיפה מודיעה על החלטתה לאשר את תוכנית המתאר הכוללנית לטירת כרמל. התוכנית, שהוגשה וקודמה בשיתוף עיריית טירת כרמל ורשות מקרקעי ישראל, כוללת תוספת של כ-12,000 יחידות דיור שייתנו מענה להיקף אוכלוסייה כולל של כ-86,000 תושבים בעיר, יותר מכפול מכמות התושבים בעיר כיום.

טירת כרמל הוקמה בשנת 1948 והוכרזה כעיר בשנת 1992. העיר שוכנת מדרום לחיפה בין כביש 4 ושיפולי הר הכרמל ומצפון למועצה האזורית חוף הכרמל. בעיר מתגוררים כיום כ-30,000 תושבים, והיא נמצאת בהליך אכלוס ופיתוח מואץ עם השלמת הבניה בשכונות החותרים וגלי כרמל החדשות והקמתה של שכונת אילת הכרמל בימים אלו.

עיקר תוספת יחידות הדיור המוצעת היא בהליך של פינוי-בינוי והתחדשות עירונית של שכונות העיר הוותיקות בהיקף של 6,000 יחידות דיור. בנוסף, מוצעת שכונה חדשה במערב העיר בהיקף של כ-5,000 יחידות דיור (מתחם תע"ש) במקום בו קיים מפעל התעשייה הצבאית, שעתיד להתפנות.

כמו כן, התוכנית מציעה תוספת של כ-2 מיליון מ"ר לשימושי תעסוקה ומסחר בעיר. מרביתם מוצעים בשני אזורי התעסוקה הצפוניים של העיר והיתר לאורך רחוב הרצל, הרחוב המרכזי בעיר כחלק מהליך של התחדשות מרכז העיר וחיזוק הצירים העירוניים הקיימים עליהם שמה דגש התוכנית.

בנוסף, התכנית מציעה את חיבור העיר לים

בהיבט הסביבתי, התוכנית מייעדת את שטח כחוף ים רחצה, תיירות חוף ומסחר וטיילת. כחלק מהסדרה זו, תורחב שמורת כלח-גלים הקיימת מדרום. בכך תוכל גם טירת כרמל לזכות בחיבור ונגישות לחוף הים שכלול בשטחה המוניציפלי.

מתכנן מחוז חיפה במינהל התכנון, רונן סגל: "תוכנית המתאר החדשה מביאה בשורה לישוב ותאפשר את התחדשותו של המרכז הוותיק של העיר לצד חיבור העיר לים וכן שיפור שירות התחבורה הציבורית הכולל התווית מספר קווי מטרונית ומסופי תחבורה חדשים".

התוכנית שפורסמה להפקדה כללה שטחים בתחום המועצה האזורית חוף הכרמל (שטחי כפר גלים ומגדים) ובהחלטתה התייחסה הוועדה להסכמות שהתקבלו טרם הדיון בהתנגדויות בין עיריית טירת כרמל למועצה האזורית חוף הכרמל.

התוכנית הוכנה עלי ידי אדר' משה כהן ממשרד ק.ש.ת ואדר' אמיר קולקר ממשרד קולקר קולקר אפשטיין אדריכלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully