וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

על אף הריבית: הביקוש לאשראי בשוק הנדל"ן נותר גבוה

עודכן לאחרונה: 2.8.2023 / 15:23

חברת מכלול מימון מדווחת על תוצאות שיא ברבעון השני של שנת 2023, עם עלייה ברווח הנקי ל-11.1 מיליון שקל. החברה, שמלווה 222 פרויקטי נדל"ן, מדווחת על עלייה בתיק האשראי בתחום זה בשיעור של 19%, לכ-726 מיליון שקל

למרות ההאטה בשוק הנדל"ן בסביבה של ריבית עולה, חברת מכלול מימון הציבורית מציגה היום (ד') תוצאות שיא ברבעון השני של 2023: עלייה בתיק האשראי, בהכנסות וברווח, וצפי לצמיחה בפעילות גם ברבעונים הבאים.

עיקר השיפור בתוצאות הכספיות נובע מגידול היקף הפעילות של זרוע הנדל"ן של החברה, מכלול נדל"ן - כשיותר ויותר פרויקטים מגיעים לשלב של כניסה לליווי פיננסי וצריכת אשראי. גם בתקופה זו החברה ממשיכה לבחון פרויקטים חדשים רבים, ופרויקטים שאושרו בעבר נכנסים כעת לשלב ליווי וצריכת אשראי.

מכלול מימון, העוסקת במתן אשראי חוץ בנקאי ליזמים בבנייה למגורים ובמתן חוב מורכב, מימון עסקים בצמיחה ומימון מזנין, מדווחת על הכנסות בסך כ-42.3 מיליון שקל ברבעון השני של שנת 2023, גידול של כ-11% בהשוואה לרבעון הראשון של השנה.

הרווח הנקי מנוטרל מהוצאות חשבונאיות שאינן תזרימיות עמד ברבעון השני על כ-12.3 מיליון שקל, עלייה לעומת כ-11.8 מיליון שקל ברבעון הראשון. הרווח הנקי הרבעוני הסתכם בכ-11.1 מיליון שקל, בהשוואה לכ-10.4 מיליון שקל ברבעון הראשון.

בניינים בבת ים. ראובן קסטרו
בניינים בבת ים/ראובן קסטרו

תיק ההלוואות והשקעות של החברה עלה בכ-13.2% ברבעון השני של השנה לעומת הרבעון הראשון, והסתכם בסך כ-1.35 מיליארד שקל. היקפי התיקים עלו בשלושת תחומי הפעילות של החברה ברבעון: תיק ההלוואות של מכלול נדל"ן עמד בסוף הרבעון על כ-726 מיליון שקל, תיק ההלוואות של מכלול מזנין עמד על כ-55 מיליון שקל, ותיק ההלוואות של מכלול צמיחה עמד על כ-553 מיליון שקל.

סך קווי המימון העומדים כיום לרשות החברה מסתכמים לכ-1.31 מיליארד שקל - 1.17 מיליארד שקל מהמערכת הבנקאית וכלל ביטוח, ו-139.5 מיליון שקל באג"ח סחיר. ההון העצמי של החברה עלה לכ-238 מיליון שקל.

התשואה על ההון לרבעון השני של 2023 עמדה על כ-23.9% במונחים שנתיים, בהשוואה לכ-25% ברבעון הראשון של שנת 2023.

אורי פז, מנכ"ל מכלול מימון. דניאל לילה,
אורי פז, מנכ"ל מכלול מימון/דניאל לילה

נכון לתאריך המאזן, במכלול נדל"ן ישנם כ-222 פרויקטים בליווי (כולל פרויקטים שמסגרת האשראי שלהם אופסה אך עדיין נמצאים בליווי), ועוד כ-90 פרויקטים אושרו וצפויים להיכנס לליווי ברבעונים הקרובים.

אורי פז, מנכ"ל מכלול מימון: "מגמת הצמיחה בהכנסות נובעת בין היתר מביקוש חזק לאשראי, המאפשר לנו לטייב את התיק עם לקוחות חזקים ואיכותיים אף יותר מבעבר. מכלול מספקת מגוון רחב של פתרונות אשראי ומימון הנותן מענה מקיף למגזר העסקי, ולכן אנו חווים ביקוש משמעותי לפתרונות אלו, גם בתחום הנדל"ן וגם בקרב חברות הזקוקות לאשראי לצמיחה. אנו זוכים לאמון מצד המערכת הבנקאית והגופים המוסדיים, ובוחנים בעת הזו שיתופי פעולה עם גופים שונים במטרה להגדיל את הפעילות ולגוון את תיק האשראי שלנו".

"אנו מעריכים כי צמיחת החברה צפויה להמשיך גם ברבעונים הבאים, אם כי במידה מתונה יותר, על רקע המשך הקשחת תנאי אשראי של המערכת הבנקאית בכלל ולתחום הנדל"ן בפרט, וכן חולשה של השוק הראשוני להנפקות ולאג"ח. אנו ממשיכים לבצע תהליך חיתום קפדני, במיוחד בראי התקופה של עליית הריבית, מטייבים את התיק ומצפים להמשך עלייה בהכנסות, ברווחים וברווחיות".

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully