וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תשנה את פניה: השכונה הותיקה בבאר שבע מתחדשת בענק

הוועדה המחוזית דרום החליטה לאשר להפקדה תוכנית להתחדשות מתחם וינגייט בשכונה ג' בבאר שבע. התכנית כוללת הקמה של 800 דירות חדשות, חלקן ב-3 מגדלים, על חשבון 4 מבני רכבת עתיקים

התחדשות עירונית שכונה ג' באר שבע. הדמיות: Kesem 3D,
התחדשות עירונית שכונה ג' באר שבע/הדמיות: Kesem 3D

השכונה הותיקה לקראת מייקאובר: הוועדה המחוזית לתכנון ובניה דרום מודיעה על החלטתה לאשר להפקדה תוכנית להתחדשות במתחם וינגייט בשכונה ג' בבאר שבע.

התוכנית שביוזמת עיריית באר שבע, הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית והמינהלת העירונית, הינה על שטח כולל של כ-32 דונם, והיא ממוקמת בלב שכונה ג' במתחם הרחובות וינגיט, השלום וגוש עציון.

התוכנית שבמסגרת פינוי-בינוי, כוללת 799 יחידות דיור שייבנו במבני מגורים של 7-9 קומות ובשלושה מגדלים בני 17 קומות. מתוך כלל יחידות הדיור 160 יהיו דירות קטנות. בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת כ-5,000 מ"ר עבור מבני ציבור, כ-3,000 מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה, כיכר עירונית חדשה וכ-3 דונם של שטחים פתוחים.

כיום בתחום התוכנית 175 יחידות דיור ב-4 מבני רכבת 3-4 קומות, שיפונו לטובת הפרויקט החדש.

התחדשות עירונית שכונה ג' באר שבע. הדמיות: Kesem 3D,
התחדשות עירונית שכונה ג' באר שבע/הדמיות: Kesem 3D

כמו כן, התוכנית שמה דגש על המרחב הציבורי וכוללת עדיפות להולכי הרגל ולתנועה ממותנת, תוך חיבור לרשת שבילי ההליכה השכונתית.

התוכנית מקודמת בהתאם למסמך המדיניות לשכונה ג' שקידמה הרשות להתחדשות עירונית בשיתוף עיריית באר שבע, ואושר בשנה שעברה. המסמך הגדיר את המתחם כמתחם המיועד להתחדשות עירונית בעצימות גבוהה ומעורבת שימושים הכוללת מגורים, מסחר ומבנים ומוסדות ציבור, תוך הפיכת רחוב וינגייט לרחוב עירוני פעיל עם חזיתות מסחריות.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

הטיפול שמאריך את חייהם של חולי סרטן ריאה

בשיתוף העמותה הישראלית לסרטן ריאה
שיכוני הדיור הציבורי בבאר שבע. שי מכלוף
שיכונים בבאר שבע/שי מכלוף

מתכנן מחוז דרום במינהל התכנון, תומר גוטהלף: "שכונה ג' היא בעלת הנגישות הטובה ביותר בבאר שבע עם קרבה לשתי תחנות הרכבת ולמרכז העיר ולכן היא פוטנציאל נהדר להתחדשות עירונית".

מנהל אגף בכיר תכנון, הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, גורי נדלר: "התוכנית שאושרה היום, היא צעד חשוב במימוש המדיניות להתחדשות שכונה. הרשות להתחדשות פועלת בשיתוף עם הרשויות המקומיות ליצירת ראייה רחבה על מבנה השכונה העתידי, במקביל לתכנון מפורט וסיוע במימוש של מתחמים משמעותיים. התוכנית שאושרה להפקדה מייצרת סביבה עירונית איכותית, מרחב עבור הולכי רגל ותושבים בני כל הגילאים ועירוב מוצלח בין מגורים, מסחר ומבני ציבור".

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ': "התקדמנו היום בצעד חשוב לחידוש שכונת ג' הותיקה, בלב רובע החדשנות של באר שבע. התוכנית להתחדשות מתחם וינגייט משתלבת בחזון העירייה כפי שבא לידי ביטוי בתוכניות המתאר והמדיניות וכן בהסכם הגג המחודש, המדגישים את הצורך בחידוש השכונות הוותיקות בעיר לצד פיתוח השכונות החדשות. התוכנית המלווה באופן צמוד על ידי המנהלת להתחדשות עירונית במסלול רשויות , תייצר מרכז שכונתי תוסס ואטרקטיבי בלב שכונה ג', תמשוך אוכלוסיות צעירות וחדשות ותאפשר היצע מגוון של אפשרויות מגורים, מסחר ומוסדות ציבור לטובת כלל האזור. את אלה נקדם באמצעות תוכניות של עירוב שימושים, שייצרו סביבת חיים עירונית אטרקטיבית ומרחב ציבורי איכותי".

התוכנית נערכה על ידי על ידי משרד מיכל יוקלה אדריכלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully