וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המהפכה ברמת אליהו נמשכת: מאות משפחות יזכו לדירה חדשה

התחדשות הענק בראשון לציון עולה שלב: אושרה להפקדה התוכנית להקמת 324 יחידות דיור חדשות ב-6 בניינים במסגרת פרויקט פינוי בינוי בשכונת רמת אליהו הותיקה. במסגרת הפרויקט ייהרסו 7 בניינים ותיקים עם 176 דירות

בנייני אשדר בנווה אליהו: מתוכננים לאכלוס לקראת נובמבר. יח"צ,
בנייני אשדר בנווה אליהו: מתוכננים לאכלוס לקראת נובמבר/יח"צ

עיריית ראשון לציון עולה שלב נוסף בפרויקט התחדשות שכונת רמת אליהו: מדווחת היום (ג') על אישורה להפקדה של תכנית פינוי בינוי חדשה, הכוללת הקמה של 6 מבנים מודרניים עם 324 דירות חדשות - על חשבון 176 דירות ישנות ב-7 בניינים עתיקים.

במתחם החדש ישתלבו כ-100 משפחות ותיקות משכונת רמת אליהו, זאת במסגרת פרויקט ההתחדשות העירוני הגדול ביותר בעיר ובין הגדולים בארץ.

מדובר בשלב משמעותי המהווה את מימוש חזון המיזם, שבמסגרתו השכונה הוותיקה עוברת מהפכה של ממש לרווחת תושביה במגוון רחב של תחומי חיים. הבניינים הישנים אשר נבנו לפני כ-60 שנה יפונו וייהרסו כחלק מהפרויקט הייחודי הכולל בינוי-פינוי-בינוי, ועל שטחם יוקמו כאמור המבנים החדשים.

61 המשפחות הראשונות ממתחם זה יפנו עוד השנה את דירותיהם לטובת מעבר לדירות החדשות שהם בחרו בשכונת נחלת יהודה מערב, כאשר שאר המשפחות יעברו בהמשך לשכונות החדשות - נוריות, מתחם האלף, נחלת יהודה מערב ואל הבניינים שיוקמו כאמור בשכונת ש"י עגנון.

משמעות הדבר היא מהפכה של ממש עבור הדיירים: החל מאיכות הדירה החדשה והמודרנית שבה יגורו, השטחים והמתקנים הציבוריים, הממ"ד בדירה להבטחת ביטחון הדיירים והעלאת חוזק המבנה לעמידה מפני רעידות אדמה.

לראשונה: קודם עוברים - ורק אז הורסים

נציין, כי מדובר בפרויקט בינוי-פינוי-בינוי ראשון מסוגו, שבמסגרתו הקצתה המדינה קרקעות משלימות מחוץ לשכונה לצורך בניית הדירות החדשות. היתרון הוא שרק לאחר שאותם דיירים שמפנים את בתיהם יעברו לדירתם החדשה, יחל הליך ההריסה של הבניינים הישנים - כך עד להשלמת הפרויקט.

מתחם שכונת ש"י עגנון הוא החלוץ הראשון בפרויקט מהפכת ההתחדשות העירונית של שכונת רמת אליהו, הנמצא בשלב מתקדם לקראת פינויו בהתאם לתוכנית פורצת הדרך בעיר.

עפ"י התכנון המוצע, יוקמו במתחם זה בעתיד 6 בנייני מגורים חדשים הכוללים 4 בניינים של 10 קומות, שבכל אחד מהם 30 יח"ד; ו-2 מגדלי מגורים עם 27 קומות, שבכל אחד מהם 102 יח"ד, כולל קומת מסחר ומבני צבור חדשים.

בסך הכול, כולל הפרויקט פינוי של 2,642 יח"ד ב-110 בניינים רכבת ישנים ברמת אליהו, ובנייה של בניינים חדשים במקומם שייכללו כ-5,300 דירות חדשות, מוסדות ציבור ומוסדות חינוך חדשים, מרכזי מסחר, כבישים חדשים, נתיבי תחבורה ציבורית, שבילי אופניים ועוד.

הפקדת תכנית רמת אליהו בראשון לציון. יח"צ,
הפקדת תכנית רמת אליהו בראשון לציון/יח"צ

ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך: "במעשים ולא בדיבורים אנחנו מוכיחים כיצד החזון הופך למציאות. שכונת רמת אליהו צפויה לשנות את פניה מהקצה אל הקצה, והתושבות והתושבים בה יזכו לדיור משופר ולשינוי משמעותי באיכות חייהם".

מנכ"ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, אלעזר במברגר: "פרויקט רמת אליהו הוא פרויקט ייחודי ברמה ארצית, כאשר במסגרתו המדינה, באמצעות הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, פועלת כיזם ומובילה בעצמה את הפרויקט. התוכנית שפורסמה להפקדה כעת מהווה אבן דרך חשובה בתהליך, שבסופו אלפי משפחות יעברו לדירה חדשה והשכונה כולה תשנה את פניה. אני מודה לשותפינו בעירייה ובמנהלת העירונית - שיתוף פעולה שהצליח להביא למימושו של פרויקט ייחודי ורחב היקף זה".

מנהל תחום בכיר מדיניות וכלכלה ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית, דוד עמיחי: "הפרויקט הייחודי של התחדשות עירונית בשכונת רמת אליהו מבוסס על הליך בינוי פינוי מתקדם. לקראת המימוש במסגרת הפרויקט, הדיירים עוברים ישירות לדירה החדשה, ומעבר זה מגביר את הוודאות והאמון ומפחית סיכונים בפרויקט. אחרי שנים רבות שבהן דיירי השכונה סובלים מתנאי דיור קשים, פרסום התוכנית להפקדה מביא את בשורת ההתחדשות העירונית לתוך השכונה".

המשנה לרה"ע ומ"מ יו"ר החברה הכלכלית, אסף דעבול: "זאת התרגשות גדולה עבורי כמי שגדל בשכונה ומוביל את המיזם שמהווה מהפכה של ממש ואשר יוביל לשדרוג אדיר באיכות חיי תושבי רמת אליהו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully