וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תתקרב לחולון: אושרה תכנית ענק להקמת 1,100 דירות חדשות באזור

תכנית מתחם יצחק שדה באזור אושרה להפקדה וכוללת בנייה של 1,100 דירות חדשות וכ-40,000 מ"ר של שטחי תעסוקה ומסחר, בנוסף לפארק בשטח של 43 דונם שיתחבר עם פארק אריאל שרון, שנמצא מצפון

הדמיה - תכנית מתחם יצחק שדה באזור. ארי כהן – מיכאל וינד אדריכלות ובינוי ערים,
הדמיה - תכנית מתחם יצחק שדה באזור/ארי כהן – מיכאל וינד אדריכלות ובינוי ערים

5 דקות מחולון: הועדה לתוכניות מועדפות לדיור (ותמ"ל) מדווח על אישור תכנית מתחם יצחק שדה, הממוקם בסמוך למרכזו של היישוב אזור, בין הרחובות יצחק שדה וחנה סנש. תחום התכנית משתרע על פני כ-45 דונם וכולל כיום כ-460 יחידות דיור, שיפונו לטובת בנייתן של כ-1,100 יחידות דיור חדשות.

הבנייה במתחם תהיה בגבהים שונים, הנעים בין 9 ל-25 קומות. כמו כן, התכנית מקצה שטחים לצורכי ציבור, לרבות הרחבתו של בי"ס יוספטל הקיים, שטחים ירוקים ושטחי מסחר ותעסוקה. כמו כן, התכנית כוללת דיור בהישג יד בהיקף של 70 יחידות דיור.

התכנית במימון הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ובשיתוף המועצה המקומית אזור. תקציב התכנון עומד על כ-2.8 מיליון שקל.

הדמיה - תכנית מתחם יצחק שדה באזור. ארי כהן – מיכאל וינד אדריכלות ובינוי ערים,
הדמיה - תכנית מתחם יצחק שדה באזור/ארי כהן – מיכאל וינד אדריכלות ובינוי ערים

הבדיקה הכלכלית שצורפה לתכנית מצביעה על רווח יזמי נמוך יחסית, אולם סיכויי המימוש גבוהים משום שעל פי החלטת רשות מקרקעי ישראל מחודש מאי, ככל שתידרש בשלב המימוש קרקע משלימה לטובת כדאיות כלכלית, תוקצה קרקע כזו בשכונת הפארק במערב העיר המתוכננת בותמ"ל במקביל לתכנית ההתחדשות.

גורי נדלר, מנהל אגף תכנון, הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "המועצה המקומית אזור, בהתאם לתכנית המתאר שלה, מתוכננת לגדול משמעותית. ראש המועצה ומהנדסת הישוב השכילו לרתום את הגופים הממשלתיים: הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ורמ"י ליצירת שיתוף פעולה מוצלח בקידום מהיר של מספר תוכניות גדולות ומשמעותיות".

"התכנית למתחם יצחק שדה בלב היישוב שאושרה היום להפקדה יוצרת תכנון עירוני איכותי ומגוון תוך התמודדות מיטבית עם מגבלות רבות הנובעות מקרבת המתחם לכבישים ארציים ולנתיבי טיסה. אחרי שנים רבות בהן תושבי המתחם סובלים מתנאי דיור קשים התכנית שאושרה להפקדה מייצרת תכנון אמיתי ואיכותי בעל פוטנציאל למימוש מהיר בשנים הקרובות"

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully