וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת הנדל"ן כמנוע צמיחה: שופרסל במהלך אסטרטגי

28.6.2023 / 14:38

הקבוצה חתמה על הסכם להעברת המרכזים הלוגיסטיים תחת חברת הבת 'שופרסל נדל"ן'. כנגד העסקאות, תקצה שופרסל נדל"ן לשופרסל, מניות רגילות של שופרסל נדל"ן בכמות שתשקף את היחס בין שווי הנכסים בעסקאות לשווי שופרסל נדל"ן

רשת שופרסל מרחיבה את פעילותה בשוק חיות המחמד ופותחת מחלקה ייעודית למוצרי מזון ואביזרים לבעלי חיים. יח"צ שופרסל,
שופרסל/יח"צ שופרסל

שופרסל מבצעת צעד נוסף לביסוס מגזר הנדל"ן כמנוע צמיחה של הקבוצה ומודיעה היום על חתימת ההסכם להעברת המרכזים הלוגיסטיים של החברה בשוהם, ראשון לציון וכן מרכז השילוח האוטומטי במודיעין (חלק החברה במרלו"ג מודיעין - 25%) תחת שופרסל נדל"ן, חברה בת בבעלות מלאה של החברה. ההסכם כפוף לאישור רשות המיסים.

שווי המרלו"גים המועברים לשופרסל נדל"ן מסתכם לפי הערכת שמאי חיצוני בכ-1.266 מיליארד שקל, הכוללים את מרלו"ג ראשל"צ (לרבות מטה החברה והסניף הצמוד לו), מרלו"ג שוהם ו-25% מהזכויות במרלו"ג במודיעין.

רשת שופרסל מרחיבה את פעילותה בשוק חיות המחמד ופותחת מחלקה ייעודית למוצרי מזון ואביזרים לבעלי חיים. יח"צ שופרסל,
שופרסל/יח"צ שופרסל

שופרסל התקשרה בהסכם עם שופרסל נדל"ן וחברת ארבעת המינים, חברה בת בבעלות מלאה של החברה, על פיו יועברו המרלו"גים לשופרסל נדל"ן במספר עסקאות:

המרלו"ג בראשון לציון, שבבעלות שופרסל, לרבות מטה החברה והסניף הצמוד לו, יועבר לשופרסל נדל"ן בדרך פיצול, יחד עם החוב של הנכס וזאת בפטור ממס (בכפוף לקבלת הסדר מס מרשות המיסים). בהתאם לשמאות שערכה החברה באמצעות שמאי חיצוני לצורכי עסקה זו, המרלו"ג בראשון לציון הוערך בכ-730 מיליון שקל ובשווי נטו (לאחר החוב שיש לייחס לו ואשר הועבר גם הוא לשופרסל נדל"ן) של כ- 654 מיליון שקל.

חברת ארבעת המינים, המחזיקה במרלו"ג בשוהם וב-25% מהזכויות במרל"וג ומשרדים במודיעין, אשר הוערכו בכ-536 מיליון שקל, תמוזג עם ולתוך שופרסל נדל"ן, ותחוסל ללא פירוק וזאת בפטור ממס (בכפוף לקבלת הסדר מס מרשות המיסים). נכון למועד הקובע החוב הפיננסי בארבעת המינים מוערך בכ-223.7 מיליון שקל.

כנגד עסקאות אלה, תקצה שופרסל נדל"ן לחברה, מניות רגילות של שופרסל נדל"ן בכמות שתשקף ביחס להעברת המרלו"ג בראשון לציון את היחס בין השווי ההוגן של המרלו"ג בראשון לציון (נטו, לאחר ניכוי החוב) לבין השווי של שופרסל נדל"ן בהתאם להערכת שווי שתבוצע לה, וביחס למיזוג ארבעת המינים בכמות שתשקף את היחס בין השווי של ארבעת המינים לבין השווי של שופרסל נדל"ן בהתאם להערכות שווי שיבוצעו להן.

בכפוף לקבלת האישורים/ההיתרים הנדרשים, עסקאות שינוי המבנה יבוצעו בתוקף
מיום 31.3.2023. המרלו"גים יועברו לשופרסל נדל"ן במצבם AS-IS.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

התהליך המסקרן של מיחזור אריזות מתכת

בשיתוף תאגיד המיחזור תמיר
אורי וטרמן, מנכ"ל קבוצת שופרסל. אלעד גוטמן,
אורי וטרמן, מנכ"ל קבוצת שופרסל/אלעד גוטמן

בכפוף לקבלת האישורים הרגולטוריים ואישורי הרשויות על פי דין ולאחר העברת הנכסים, שופרסל תתקשר בהסכמי שכירות ארוכי טווח מול שופרסל נדל"ן ביחס למרלו"ג ראשון לציון וביחס למרלו"ג בשוהם כנגד דמי שכירות בתנאי שוק. ביחס למרלו"ג במודיעין לא יהיה שינוי בהסכם השכירות הקיים.

בעקבות העברת המרלו"גים בדו"חות הכספיים של הקבוצה, יגדלו הוצאות שכר הדירה (על בסיס שנתי) במגזר הקמעונאות בסכום של כ-55.5 מיליון שקל (חלף הוצאות פחת שנתיות בסך של כ-13 מיליון שקל) ויגדלו הכנסות משכר דירה (על בסיס שנתי) במגזר הנדל"ן בסכום של כ-55.5 מיליון שקל.

שופרסל נדל"ן, המנוהלת ע"י אורן הוד, מחזיקה בנכסים בשווי של כ-3.4 מיליארד שקל (לפני העברת המרלו"גים) ובשווי של כ-4.7 מיליארד שקל (לאחר שתושלם העברת המרלו"גים).

איציק אברכהן, יו"ר דירקטוריון שופרסל ואורי וטרמן, מנכ"ל קבוצת שופרסל, מסרו: "העברת המרלו"גים תחת שופרסל נדל"ן מהווה נדבך נוסף המבטיח שמגזר הנדל"ן ישמש כמנוע צמיחה נוסף לצד הפעילות הקמעונאית ולא רק כזרוע תומכת לפעילות זו. לאחר השלמת העסקה, שופרסל נדל"ן תחזיק בנדל"ן מניב בהיקף משמעותי של כ-350 אלף מ"ר (חלק החברה כ-300 אלף מ"ר) ובשווי הוגן של כ-4.7 מיליארד שקל, אשר ממוקם באזורי ביקוש מרכזיים בכל רחבי הארץ. ההחלטה האסטרטגית להפריד את פעילות הנדל"ן המניב ותחום קמעונאות הנדל"ן ולרכז את הנדל"ן המניב בחברת בת נפרדת יוצרת מיקוד עסקי ותאפשר לקבוצה להרחיב ולהשביח את פעילות הנדל"ן תוך הצפת הערך".

אורן הוד, מנכ"ל שופרסל נדל"ן: "שופרסל נדל"ן ממשיכה ביישום האסטרטגיה של צמיחה כחברת נדל"ן מניב בעלת פרוטפוליו נכסים המבוסס נדל"ן מסחרי, מרלו"גים ומשרדים במיקומים מבוקשים ובעלי פוטנציאל השבחה. החברה תמשיך לאתר עסקאות נוספות תוך התבססות על חוסנה הפיננסי, יכולות הייזום וסינרגיה עם חברת האם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully