וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יספיקו עד המבצע הבא? אושרה תכנית ארצית להצבת מיגוניות

עודכן לאחרונה: 6.6.2023 / 17:58

טרם המבצע הבא: אושרה המלצת מינהל התכנון לקדם תוכנית מתאר ארצית להצבת מיגוניות בכל רחבי הארץ | התוכנית תאפשר קידום מהיר של מיגוניות על ידי המדינה והרשויות המקומיות

במקום ממשלת ישראל - קרן הידידות תורמת מיגוניות לתושבי טבריה. צילום: ערן בוקר, אתר רשמי
קרן הידידות תורמת מיגוניות לתושבי טבריה/אתר רשמי, צילום: ערן בוקר

המועצה הארצית לתכנון ולבניה מדווחת היום (ג') על אישור שתי החלטות הקשורות אחת לשנייה בעניין הצבת מיגוניות בהליך מהיר ברחבי הארץ: הראשונה, להמליץ לשר הפנים להאריך את הצו המאפשר הצבה של מיגוניות על ידי פיקוד העורף בפטור מתוכנית ומהיתר ב-18 חודשים. והשנייה, הכנת תוכנית מתאר (תמ"א) להצבה של מיגוניות, זאת, בהתאם לבקשת פיקוד העורף.

במסגרת הדיון הוצגה בפני המועצה בקשת מפקד פיקוד העורף להארכת הצו בשמונה עשר חודשים נוספים, זאת לאור המציאות הביטחונית המורכבת במדינה.

מנדלות על מיגוניות. שירלי עוקב, אתר רשמי
מנדלות על מיגוניות/אתר רשמי, שירלי עוקב

במקביל להחלטתה להאריך את הצו, החליטה המועצה הארצית על הכנת תוכנית מתאר ארצית מפורטת למיגוניות (תמ"א 40/ ד). מטרת התוכנית הינה קביעת הוראות ותנאים להצבת מיגוניות, כהגדרתן בסעיף 145(ח)(4) לחוק, על ידי המדינה או הרשות המקומית לצרכי מיגון זמני של האוכלוסייה במרחב הציבורי.

התמ"א תתייחס בין היתר לנושאים הבאים: ייעודי קרקע שבהם תתאפשר ההצבה של המיגונית; זכויות בנייה; הוראות בינוי; תנאים למתן היתר בניה למיגונית; תחולת התכנית, על כל שטח מדינת ישראל או על חלק משטחה;

sheen-shitof

עוד בוואלה!

פיטרו חוגגת יום הולדת עגול ואתם נהנים ממבצע של פעם ב-60 שנה

בשיתוף פיטרו
העברת מיגוניות לשוטרים, עוטף עזה, 2 באוגוסט 2022. ללא, אתר רשמי
העברת מיגוניות לשוטרים, עוטף עזה, 2 באוגוסט 2022/אתר רשמי, ללא

יו"ר המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, הרב נתן אלנתן: "לאור האתגרים הביטחוניים בהם ניצבת מדינת ישראל, היה חשוב להסדיר את נושא המיגוניות במדינת ישראל. במסגרת ההחלטה שקיבלנו היום תקודם תוכנית מתאר ארצית להצבת מיגוניות בכל הארץ, כאשר נדרש שהדבר יתאפשר במהירות".

מנכ"ל מינהל התכנון, רפי אלמליח: "אני שמח להביא לדיון במועצה הארצית פתרון להסדרה תכנונית למיגוניות על מנת שיתאפשר פתרון מוסדר בנושא ובלוחות זמנים מהירים. מדובר בצורך של הצלת חיי אדם וכך מינהל התכנון מתייחס לפרויקט חשוב זה. הפתרון להסדרה התכנונית נולד במסגרת חוק ההסדרים שפורסם לאישור בשבוע שעבר, ואילו המועצה הארצית דנה כבר היום בהארכה של הצו ובמתן הוראה לעריכת תמ"א בנושא".

סמנכ"ל רגולציה במינהל התכנון, רות שורץ: "מדובר במהלך משולב שמתאפשר לאור תיקון חוק התכנון והבניה, בו יינתן מענה להארכה זמנית של הצו ובמקביל תקודם לאישור תמ"א מפורטת למיגוניות. עם התקדמותה של התמ"א ואישורה נפעל להרחבת תקנות פטור מהיתר על מנת שככלל המיגוניות יהיו פטורות מהיתר ותתאפשר גמישות בעת הצורך".

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully