וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכי יקר בתל אביב: זה הרחוב המפתיע שהולך לשנות את פניו

עודכן לאחרונה: 30.5.2023 / 14:53

הרחוב המפתיע במרכז תל אביב בעליית מחירים תלולה: מרחוב סואן, הפך לאחד היקרים בעיר, המגיע ל-95 אלף שקל למ"ר ויותר. זאת, עוד לפני תכנית ההתחדשות - שתוסיף לו 2,500 דירות חדשות ותשנה את פניו מקצה לקצה

הדמיה - התחדשות רחוב אבן גבירול בתל אביב. דני לזר אדריכלים,
הדמיה - התחדשות רחוב אבן גבירול בתל אביב/דני לזר אדריכלים

אחד הרחובות המשמעותיים בעיר תל אביב, אבן גבירול, עומד לשנות את פניו. הוועדה המחוזית לתכנון ובניה תל אביב נתנה תוקף לתוכנית להתחדשות רחוב אבן גבירול הכוללת תוספת של 2,500 יחידות דיור לעיר העמוסה לעייפה גם כך - ונשאלת השאלה המתבקשת: מה עם חניה?

מה שכן, עוד טרם התחדשותו, הרחוב המפתיע, הממוקם במרכז תל אביב, נמצא כבר תקופה ארוכה בעליית מחירים תלולה ורציפה, כאשר הפך בשנים האחרונות לאחד הרחובות היקרים בעיר, ומחירי עסקאות הנדל"ן האחרונות בו כבר הגיעו ל-95 אלף שקל למ"ר וצפונה.

במסגרת התכנית, המשתרעת על שטח של כ-198 דונם, יתחדשו שני צדדיו של רחוב אבן גבירול - על ידי העצמת הבינוי ועירוב השימושים בו, וכן התאמתו לתכנון המבוצע של הקו הירוק, תוך שמירה על ערכי הרחוב והבינוי הייחודי בו.

ציר הרכבת הקלה ברחוב אבן גבירול בתל אביב. ראובן קסטרו
ציר הרכבת הקלה ברחוב אבן גבירול בתל אביב/ראובן קסטרו

התוכנית קובעת כי לפחות 50% מהבניה החדשה תהיה למגורים עם תמהיל דירות מגוון, כאשר 20% מהדירות תהיינה דירות קטנות, בגודל של 50 מ"ר. בנוסף, מוצעים שימושים בעלי אופי ציבורי לרווחת תושבי האזור, כגון מרפאות, מעונות יום, גני ילדים, סדנאות פעילות לחוגים וחדרי כושר, וכן מאפשרת שימוש מלונאי.

על פי התכנון, המבנים ברחוב ישלבו מגורים, מסחר ותעסוקה, כשהתוכנית מחייבת חזית מסחרית פעילה כלפי הרחוב, מעליה קומת תעסוקה ומסחר, וכן מאפשרת ניצול של תת הקרקע בקביעת שימושי מסחר ותעסוקה בקומות אלה.

בנוסף, התכנית קובעת הוראות לחידושה של כיכר הקסטל בצומת הרחובות פנקס ונורדאו, אשר יכללו בין היתר זכויות בניה לבית קפה ושדרוג המרחב הציבורי.

רחוב אבן גבירול בתל אביב משמש ציר ראשי וחשוב לתנועת הולכי רגל, רוכבי אופניים, תחבורה ציבורית וכן מתוכננת ומבוצעות לאורכו בימים אלו העבודות על הרכבת הקלה (עובר בו הקו הירוק, כשחוצה אותו הקו הסגול ברחוב ארלוזורוב). מדובר ברחוב מעורב שימושים ושוקק חיים, בעל מוקדי משיכה רבים לאורכו

sheen-shitof

תוצאות מהיום ה-1

הפיתוח המהפכני לטיפולי אנטי אייג'ינג בבית - כעת במבצע מיוחד

בשיתוף נומייר פלוס

"התכנת משקפת את חזונה של תל אביב - מסחר שוקק סביב המטרו"

לדברי יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב, ערן ניצן: "רחוב אבן גבירול הנו אחד הצירים החשובים בעיר תל אביב. תוכנית אבן גבירול שיזמה העיר תל אביב ואושרה בוועדה המחוזית תאפשר את חידושו של רחוב מרכזי זה על רקע הקו הירוק הצפוי לעבור בו ובנייתו בעיצומה. הגבהת הבניינים עד לתשע וחצי קומות, קביעת קומות המסד כקומות מסחר, הפקעת שטחי מדרכה לטובת הולכי הרגל, הסדרת הקולונדה לאורכו של הרחוב, מדיניות חדרי היציאה לגגות - כל אלו ועוד סוגיות רבות נוספות כללות בתוכנית חשובה זו. תוכנית התחדשותו של רחוב אבן גבירול משקפת את חזונה של תל אביב למסחר שוקק סביב קווי המטרו לצד מדיניות עירונית ומחוזית להגברת הבניה סביב קווי הרכבת הקלה, צמצום חניה ומתן עדיפות להולכי הרגל, רוכבי האופניים ומשתמשי הרכבת הקלה".

מתכנן מחוז תל אביב במינהל התכנון, אדר' ארז בן-אליעזר: "מטרת תוכנית התחדשות רחוב אבן גבירול הינה להביא להתחדשות הרחוב ע"י העצמת הבינוי ועירוב השימושים בו והתאמתו לתכנון המבוצע של הקו הירוק, תוך שמירה על ערכי הרחוב והבינוי הייחודי בו, במקביל לשמירה על מאפייני המרקם הקיים בתחום ההכרזה, וכהשלמה לתוכנית הרובעים 3-4 שלא כללו בתחומן את הרחוב".

התוכנית הינה ביוזמת הוועדה המקומית ת"א-יפו ונערכה על ידי דני לזר אדריכלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully