וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אושר רשמית: בעל משק יוכל לבנות בית שלישי על הנחלה הפרטית שלו

עודכן לאחרונה: 23.5.2023 / 10:18

החלטה תקדימית שהתקבלה במועצה אזורית באר טוביה מאפשרת לבנות יחידות דיור נוספות בנחלות קיימות. ההחלטה התקבלה כבר בשנת 2015, עם זאת לא מומשה בהיקף דומה באף ישוב ברחבי מדינת ישראל

בתום מהלך של 3.5 שנים: מושב אביגדור שבמועצה האזורית באר טוביה קיבל אישור מרשות מקרקעי ישראל לבנות יחידות דיור נוספות בנחלות קיימות, על פי החלטה 1445 שהתקבלה כבר בשנת 2015 ועיקרה לאפשר המרת נחלות שאינן מאוישות למגרשי מגורים.

כך, יוכל כל בעל משק לבנות בית שלישי על הנחלה הפרטית שלו. סך הכל אושרו 65 יחידות דיור נוספות בחלקות הקיימות במושב אביגדור, ועוד 60 בהרחבה. מבחינת המושב מדובר בבשורה גדולה, שכן כעת יוכלו הצעירים להישאר לגור בתוך המושב, ולצד תושבים חדשים והרחבת הישוב, יחזקו את המקום ויתרמו לחיזוק הקהילה ולכלכלה המקומית.

החלטה 1445 של רשות מקרקעי ישראל התקבלה כבר בשנת 2015, כאמור. עם זאת, מאז שנת 2015 לא מומשה ההחלטה בהיקף דומה באף ישוב ברחבי מדינת ישראל, כאשר מומשה המרה של נחלות ספורות בלבד במספר מושבים בארץ.

החלטה תקדימית וחשובה במועצה אזורית באר טוביה. שחר פרלמן,
החלטה תקדימית וחשובה במועצה אזורית באר טוביה/שחר פרלמן

חשוב להדגיש, כי בתב"ע החדשה של המושב נכללות החלטות חשובות נוספות לרווחת התושבים. ביניהן, הסדרת גבולות המשקים, מגורי עובדים זרים, כביש גישה המחבר את הרחבת הישוב למרכז הישוב שלדברי התושבים ומוסדות התכנון "מתקן עוול תכנוני היסטורי", הגדלת בין העלמין של הישוב והסדרת שטח למרכז מסחרי במרכז הישוב.

מי שהוביל את המהלך הוא בן כהן, תושב המקום, בתוקף תפקידו כיו"ר האגודה באביגדור (כעת מתמודד לראשות מועצת באר טוביה). הוא נבחר לתפקידו לפני שלוש וחצי שנים, על רקע מחלוקות פנימיות ביישוב בנוגע לאופן המימוש של ההחלטה, שאיימו באופן מוחשי על היכולת להביא את הדבר לכדי ביצוע.

בן כהן ציין, "אנו מברכים על ההחלטה התקדימית, זה היה תהליך בירוקרטי מורכב ומסועף, כשמלבד מנהל התכנון ורשות מקרקעי ישראל, היינו צריכים לפעול מול גורמים ממשלתיים נוספים, כדוגמת משרד הבריאות, הרשות המקומית והועדה המקומית. אני שמח שלמרות האתגרים וכנגד כל הסיכויים, הגענו למצב שבו בני המושב יוכלו לבנות בתוך החלקות של עצמם בית נוסף לילדיהם, ובנוסף תתאפשר בניית יחידות דיור נוספות בהרחבות. החלטה זו תשרת במקביל את המושבים הנוספים במועצת באר- טוביה ולמעשה עשויה לתרום לכל מושב בחלקי הארץ, כך שזה בהחלט מהלך מבורך".

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully