וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מתחדשת בענק: באיזו עיר יוקמו למעלה מ-1,800 דירות חדשות?

עודכן לאחרונה: 10.5.2023 / 17:42

תכנית התחדשות עירונית רחבת היקף יוצאת לדרך בקריית ים; התכנית כוללת פינוי של 452 דירות ישנות והקמה של 1,868 דירות במבני מגורים בני 10 עד 29 קומות בקו ראשון לים

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל), בראשות נתן אלנתן, אישרה היום (ד') להפקדה תוכנית להתחדשות עירונית רחבת היקף בקריית ים.

התוכנית ממוקמת בקו ראשון לים, במתחם הרחובות-שד' פנחס ספיר מצד המערבי, לבין רחובות יוספטל ויששכר מצד המזרחי. כיום מצויים במתחם 452 יחידות דיור ב14 מבני מגורים בני 3-5 קומות, שיפונו לטובת הפרויקט החדש.

התוכנית, שביוזמת רשות מקרקעי ישראל והרשות המקומית, הינה על שטח כולל של 108 דונם והיא כוללת 1,868 יחידות דיור בתמהיל מגוון שיוקמו במבני מגורים בני 10 קומות לצד מגדלים בני מגדלים 18, 22 ו- 29 קומות.

מתוך כלל יחידות הדיור, כ-187 יחידות דיור יוקצו לטובת דירות קטנות מאד (עד 55 מ"ר) ו-467 יחידות דיור יוקצו לטובת דירות קטנות (עד 80 מ"ר). זאת, במטרה לתת מענה של יחידות דיור מגוונות לקבוצות אוכלוסייה שונות.

הדמיה - התחדשות עירונית רחבת היקף בקריית ים. עמוס ברנדייס,
הדמיה - התחדשות עירונית רחבת היקף בקריית ים/עמוס ברנדייס

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית מציעה כ- 13,000 מ"ר תעסוקה ומסחר בעירוב שימושים לאורך שד' פנחס ספיר מול רצועת החוף. ברחובות הפנימיים של התוכנית, התוכנית כוללת כ- 3,200 מ"ר מבני ציבור שישולבו בקומות הקרקע של מבני המגורים.

בנוסף, התוכנית מקצה שטח ייעודי לטובת מוסדות חינוך, קהילה ורווחה. סך הכל כוללת התוכנית כ-11 דונם עבור מבני ציבור ועוד 3,200 מ"ר בהקצאות המבונות. השטחים הפתוחים בתכנית הינם בהיקף של כ- 10 דונם. שטח נוסף בייעוד מעורב שטחים פתוחים ומבנים ומוסדות ציבור של כ-4 דונם.

כמו כן, התוכנית שמה דגש על המרחב הציבורי ומייצרת רשת של רחובות ושבילים המאפשרת קישוריות מקסימלית ומיטבית בין העיר מצד אחד, ובין חוף הים מהצד השני. הרחובות החדשים והקיימים, יוצרים היררכיה המתאימה לכל התנועות, ומשפרת את הנגישות לתחבורה ציבורית, הליכה ברגל ולתנועות רכות.

"תוכנית פורצת דרך שתשנה את כל קו החוף של העיר"

דוד אבן צור, ראש העיר קריית ים: "תוכנית יוספטל היא תוכנית פורצת דרך שתשנה את כל קו החוף של העיר. קצב ההתקדמות המהיר, התכנון האיכותי ושיתוף הפעולה של התושבים הובילו ליצירת תוכנית יפיפייה המתחשבת הן בצורכי ההתחדשות העירונית והן בקו החוף הטבעי שלנו. אני מבקש להודות למינהלת להתחדשות עירונית ולמהנדס העיר, לכל צוות התכנון, לרמ"י ולכל הגורמים שתומכים לאורך כל הדרך ומביעים שוב ושוב אמון בקריית ים".

יו"ר מטה התכנון הלאומי ויו"ר הותמ"ל, נתן אלנתן: "מדובר בתוכנית חשובה לפיתוח קריית ים. התוכנית מציעה מרחב אורבאני איכותי ואינטנסיבי ומחדשת את המרקם תוך יצירת תוספת משמעותית של יחידות דיור".

מתכננת הותמ"ל, אדר' סיגי בארי: "התוכנית מייצרת מרחב ציבורי איכותי, באמצעים מגוונים ובהם עירוב שימושים ורשת רחובות ושבילים שמעודדים הליכתיות, והמאפשרת קישוריות בין המרחב העירוני וחוף הים, ומייצרת שטחים פתוחים ציבוריים".

עו"ד (רו"ח) ירון טיקוצקי, ב"כ הדיירים: "אני נרגש מאד על החלטת הוותמ"ל מהיום להפקיד את תכנית המתאר למתחם יוספטל בקרית ים, בו אנו מלווים ומייצגים למעלה מ-300 משפחות של בעלי דירות, אשר יכולים הערב לחייך חיוך רחב. כל זה לא היה קורה אלמלא הצליחה עיריית קרית ים וראש העיר המדהים שלה, ביחד עם מינהלת ההתחדשות העירונית שהקים בקרית ים, לרתום לעניין את כל הגורמים ובכללם רמ"י, משרדי הממשלה, וכל יתר גורמי המקצוע הנדרשים, ועל כך - יישר כח גדול לכל העוסקים במלאכה".

התוכנית נערכה על ידי עמוס ברנדייס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully