וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היסטוריה בכפר סבא: מרכז מצוינות למדעים בשיתוף מכון ויצמן יוצא לדרך

עודכן לאחרונה: 4.5.2023 / 12:39

אושר פה אחד: המיזם יוקם בסיוע תרומות על סך כ-40 מיליון שקל, ויכלול בסיומו 20 כיתות שישמשו כמעבדות לימוד לפיסיקה וכימיה ופארק מדע לרווחת ילדי העיר

מרכז מצוינות למדעים בשיתוף מכון וייצמן יוצא לדרך בכפר סבא. קרדיט הדמיות: חן אדריכלים ואדר. ירון קוטיק,
מרכז מצוינות למדעים בשיתוף מכון וייצמן יוצא לדרך בכפר סבא/קרדיט הדמיות: חן אדריכלים ואדר. ירון קוטיק

בשורת ענק לדור העתיד של כפר סבא: מועצת העיר אישרה היום פה אחד (יום ד', 3/5) את הקמתו של מרכז המצוינות למדעים בעיר במטרה להנגיש את לימודי המדעים לתלמידי העיר, להרחיב את מכלול שירותי החינוך שהיא מעניקה ולהוות מרכז מדעים אזורי, בו ילמדו במשותף תלמידי העיר ותלמידי רשויות שכנות מהמגזר הערבי.

המיזם יוצא לדרך לאחר עבודת מטה של 3 שנים, שכללה בין היתר הקמת מגמה ייחודית על-עירונית (של תלמידים ממספר תיכונים בעיר ומהאזור) של פיזיקה מחקרית ופיתוח תכנית פדגוגית ייחודית בשיתוף אגף החינוך העירוני, צוותי חינוך ממספר תיכונים בעיר, חוקרים ממכון ויצמן ומורות ומורים למדעים מבתי הספר.

המרכז מוקם בשיתוף קרן שוורץ/רייסמן לחינוך מדעי מיסודו של מכון ויצמן למדע, ויפעל על פי מודל מקורי שפיתח פרופ' חיים הררי, שכיהן בעבר כנשיא מכון ויצמן למדע. בשלב הראשון יוקמו במרכז 4 כיתות לימוד שישמשו כמעבדות לפיזיקה, ובהמשך עד סיום הפרויקט יכלול המרכז 20 כיתות שישמשו כמעבדות לימוד לפיסיקה וכימיה.

המורים במרכז יהיו מרביתם דוקטורנטים ממכון ויצמן, ובכך הקמת המרכז החדש לחינוך מדעי בכפר סבא תאפשר לתלמידים להרחיב דעת ולהיות לאזרחים תורמים ומובילים לחברה הישראלית. בנוסף, המרכז יעניק חוויה למידה חדשנית בחינוך מדעי, דבר שיעצב לילדות וילדי העיר עתיד טוב יותר.

מרכז מצוינות למדעים בשיתוף מכון וייצמן יוצא לדרך בכפר סבא. הדמיה - חן אדריכלים ואדר' ירון קוטיק,
מרכז מצוינות למדעים בשיתוף מכון וייצמן יוצא לדרך בכפר סבא/הדמיה - חן אדריכלים ואדר' ירון קוטיק

המרכז יבנה בשלושה שלבים על שטח של 7 דונם בצומת הרחובות בן יהודה-תל חי בסמוך לחטיבת בר לב וסניף תנועת הנוער בני עקיבא, וצפי פתיחת המרכז המצוינות למדעים הוא בפתיחת שנת הלימודים תשפ"ד. פתיחת המרכז מהווה צמיחה משמעותית של מערכת החינוך העירונית בשני ממדים: האחד, עצם הקשר ההדוק עם מוסד אקדמי מוביל בתחומו בעולם והעומד בחזית המחקר היישומי במדעים. השני, איגום הלמידה של תחומי הפיזיקה והכימיה במרכז מדעי אחד, מתקדם וחדשני הן בתשתיות הן בדרכי ההוראה והלמידה החדשניות ופורצות הדרך.

מדובר במיזם חדשני ומהפכני, אותו מקדמים ראש העיר, רפי סער, נשיא מכון ויצמן, פרופ' אלון חן, נשיא מכון ויצמן לשעבר, פרופ' דניאל זייפמן, מנכ"ל רשת מכוני שוורץ/רייסמן, ד"ר רונן מיר, מנכ"ל העירייה, יובל בודניצקי והיזם והרוח החיה ראש צוות ההיגוי העירוני, אבי יבין-קלוגר, שמקדם את המיזם בהתנדבות ומתוך מחויבות לקידום תלמידות ותלמידי העיר כפר סבא וקידום יזמות עירונית.

המרכז שיהווה פארק מדע עירוני יוקם בסיוע של תרומות שגויסו המוערכת בעלות כוללת של כ-40 מיליון שקל. בתחומי הקמפוס של המיזם יוקם גם פארק מדע לרווחת ילדי העיר הצעירים.

רפי סער, ראש העיר: "הצלחנו בעמל רב להביא את מרכז המצוינות האזורי לכפר סבא. זהו צעד חשוב לאזור כולו ובמיוחד לילדי העיר, שבקרוב יהיה להם מודל לימודים לשאוף אליו, יזכו לחוויית לימודים אדירה ולהכנה מצוינת לעולם המדעי-האקדמי. המרכז הוא מהלך פורץ דרך ומשנה את פני החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי לאין היכר. אני מבקש להודות לכל השותפים הנפלאים לפרויקט החשוב הזה, ולהוקיר את העשייה של כולם לקידום המיזם עם דגש. תודה מיוחדת לאבי בין-קלוגר שחמש שנים פעל ללא להות משלב היוזמה ובכל השלבים שהביאנו עד הלום".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully