וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הוגשה תלונה: עו"ד יוסי אומיד מואשם בהסתרת מידע והטעיית לקוחות

עודכן לאחרונה: 1.5.2023 / 13:13

הרשות להתחדשות עירונית הגישה לבית הדין של לשכת עורכי הדין תלונה נגד עו"ד יוסי אומיד, בטענה שביצע עבירות אתיות בהתקשרויותיו עם דיירים | עו"ד אומיד: "הדיירים בחרו משיקולים אישיים לנקוט קו מטעה ומכפיש כנגד המשרד"

מכתב הרבנים שמאיים לשנות את כללי הבנייה רבת הקומות בישראל.. ינון שלום יתח
הרשות להתחדשות עירונית הגישה תלונה נגד עו"ד יוסי אומיד בגין הסתרת מידע והטעיית לקוחות/ינון שלום יתח

ההליך נפתח לאחר שכנגד עו"ד יוסי אומיד התקבלו ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית מספר תלונות אשר נבחנו על ידה ונמצאו מבוססות, ובהתאם לכך הועברה תלונה בגינן לוועדת האתיקה הארצית.

במקרה אשר בגינו החליטה ועדת האתיקה הארצית להגיש את הקובלנה, ניסה לכאורה עו"ד אומיד להחתים בעלי דירות על הסכם פינוי בינוי עם חברה יזמית שעדיין נמצאת בהקמה ואינה קיימת בפועל, וזאת תוך כדי איומים על בעלי דירות שלא רצו לחתום כי ינקטו נגדם צעדים כדיירים סרבנים, כאמור.

בגין אותו אירוע, הוגשה גם תלונה לממונה לעניין פניות דיירים ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית, אשר בסיום הבירור שלה קבעה כי "הדעת אינה נותנת שדיירים יתקשרו בעסקה מחייבת עם יזם שזהותו אינה ידועה להם ויש צורך בחובת גילוי ובשקיפות מלאה בהסכם לעניין זהות היזם".

התלונה שהרשות הגישה לועדת האתיקה כוללת ראיות מההחלטה של הממונה על פניות הציבור על יוסי אומיד.

ערוץ של שיתוף פעולה עם ועדת האתיקה

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ממסדת ערוץ של שיתוף פעולה עם ועדת האתיקה הארצית בלשכת עורכי הדין, לצורך טיפול בתלונות המגיעות לרשות הממשלתית באמצעות המינהלות העירוניות המופעלות על ידי הרשות הממשלתית בלמעלה מ-40 רשויות מקומיות, וכן באמצעות הממונה על פניות דיירים ברשות הממשלתית, עו"ד תמר עדיאל זכאי.

במסגרת בירור המקרה הראשון שטופל במסלול זה, כאמור, החליטה ועדת האתיקה הארצית להעמיד את עו"ד יוסי אומיד לדין משמעתי בגין הסתרת מידע, פעולה בחוסר נאמנות מול לקוח והטעיית הלקוח.

על פי הכללים שסוכמו בין ועדת האתיקה הארצית לרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, לאחר צבירה של תשתית ראייתית לפעילות פוגענית של עורך דין מסוים, תעביר הרשות את ממצאיה אל ועדת האתיקה לשם קיומו של בירור בעניינם, וזאת במטרה לבער את המקרים בהם מתקיימת התנהלות כזו, ולהגביר את אמון הציבור בבעלי המקצוע העוסקים בתחום.

פעילותן של המינהלות העירוניות, אשר מחד נוכחות ברמה המקומית באופן שוטף מול התושבים, ומאידך מנוהלות על ידי הרשות הממשלתית, מאפשרות איתור, שיתוף ומניעה של תופעות פסולות הפוגעות בזכויות התושבים. פניית התושבים למינהלות מבטיחה כי בעלי הדירות במתחמי ההתחדשות מקבלים את מלוא המידע וההסברים הנדרשים להתארגנותם.

בנוסף לכך, לאחרונה פרסמה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מדריך תמציתי עבור בעלי הדירות, כיצד להתנהל מול עורכי דין בפרויקט התחדשות עירונית ובהן, בין היתר, המלצה לבעלי הדירות לבחור עורך דין באופן עצמאי ולא בהמלצת מארגן דיירים או יזם. יצוין כי בשלב זה מדובר רק על הגשת קובלנה, אשר דיון בה יערך בעתיד הקרוב. עד למועד מתן פסק הדין עומדת לעו"ד אומיד חזקת החפות.

אלעזר במברגר, מנכ"ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "שיתוף הפעולה בין הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית וועדת האתיקה בלשכת עורכי הדין מטרתו הידוק ההגנה על בעלי הדירות בהתחדשות עירונית, ומניעת פעילות פסולה של עורכי דין החורגים מכללי האתיקה המקצועית. הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית פועלת בכל הכלים העומדים לרשותה בכדי לייצר שוק בטוח עבור בעלי הדירות." הממשלתית להתחדשות עירונית: "שיתוף הפעולה בין הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית וועדת האתיקה בלשכת עורכי הדין מטרתו הידוק ההגנה על בעלי הדירות בהתחדשות עירונית, ומניעת פעילות פסולה של עורכי דין החורגים מכללי האתיקה המקצועית. הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית פועלת בכל הכלים העומדים לרשותה בכדי לייצר שוק בטוח עבור בעלי הדירות".

אומיד: "הדיירים בחרו משיקולים אישיים לנקוט קו מטעה ומכפיש כנגד המשרד"

 • הצטערנו לראות את הידיעה שפורסמה, המבוססת על נתונים לא מדויקים ועובדות לא נכונות.
 • משרד עו"ד אומיד נבחר על ידי נציגות הדיירים בעיר נתניה, לקדם פרויקט פינוי בינוי בשכונת דורה.
 • לפרויקט יש כמובן יזם. הפרויקט מתקדם בהצלחה, לאחר שרוב בעלי הדירות במתחם חתמו על ההסכם עם החברה.
 • אישורים לבנייה מוציאים רק אחרי חתימות הדיירים על הסכם פינוי בינוי.
 • משרד עו"ד אומיד מלווה פרויקטים רבים ברחבי הארץ, וסיים פרויקטים גדולים בהצלחה.
 • למרבה הצער, דיירים שאינם משתפים פעולה עם הפרויקט, בחרו משיקולים אישיים לנקוט קו מטעה ומכפיש כנגד משרד עו"ד אומיד, ורתמו לשם כך כלי תקשורת שונים - שמצידם לא בדקו את העובדות.
 • משרדנו ימשיך לייצג נאמנה את הדיירים, בפרויקטים השונים ברחבי הארץ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  3
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully