וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הגרלה נוספת ל"דירה בהנחה": באילו ערים ישווקו הכי הרבה דירות מוזלות?

עודכן לאחרונה: 16.4.2023 / 19:56

הבוקר נפתחה ההגרלה לשיווק של כ-7,037 דירות בהנחה ב-17 ערים בארץ. היכן ישווקו הכי הרבה דירות בהנחה והאם זה משתלם?

רשימת הערים. הגרלה 5 של דירות בהנחה. משרד הבינוי והשיכון,
רשימת ערים. הגרלה 5/משרד הבינוי והשיכון

הבוקר נפתחה ההרשמה להגרלה של 'דירה בהנחה' במסגרתה יוגרלו כ-7,037 יחידות דיור ב-17 יישובים ברחבי הארץ. תוצאות ההגרלה צפויות להימסר לזוכים במהלך חודש מאי. כ- 1,100 יח"ד נוספות שהיו אמורות להיכנס להגרלה, יכנסו להגרלות הבאות.

הזכאים להירשם הם כל חסרי הדירה בעלי אישור זכאות בתוקף. כפי שהיה בהגרלות קודמות, באפשרות הזכאים להירשם לשלוש ערים, ולכלל ההגרלות בערים אלו. כמו כן, אין חשיבות למועד ההרשמה להגרלה.

שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף: "ההגרלה שנפתחה היום להרשמה, היא הראשונה מתוך אלפי דירות שאנו מתכננים להגריל בשנה הקרובה במגוון יישובים בכל רחבי ישראל ולכלל האזרחים. אנו רואים את הנתונים שמתפרסמים ומבינים כי על מנת להמשיך ולראות ירידה במחירי הדירות, יש להמשיך ולדאוג להגדלת ההיצע ולהתחלות הבנייה, וזה בדיוק מה שאנחנו מתכוונים לעשות. נאפשר לזוגות הצעירים ולמחוסרי הדיור, דיור בר השגה בהנחה משמעותית בכדי שאזרחי המדינה יוכלו לבנות את עתיד משפחתם".

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, יהודה מורגנשטרן מסר, "ההגרלה שנפתחה הבוקר מהווה צעד ראשון מתכנית אסטרטגית רחבה שנציג בקרוב. נתוני הלמ"ס מצביעים על כך שמחירי הדירות הינם במגמת ירידה ואנו מבינים כי בסביבה בה הריבית משתנה, עלינו לייצר פתרונות מגוונים שישמרו על קצב השיווקים והתחלות הבנייה. מטרתנו להעניק לזוגות הצעירים בישראל קורת גג ראויה ויציבה בהנחה משמעותית ונמשיך לעבוד בכדי ששנת 2023 תהווה שנת מפנה בתחום הדיור".

מנהל רשות מקרקעי ישראל, ינקי קוינט:"רשות מקרקעי ישראל מאחלת הצלחה לזוגות הנרשמים להגרלה הנפתחת היום לזכאים במסלול "דירה בהנחה". גם השנה בהתאם למדיניות הממשלה יימשכו תוכניות ההנחה ומגוון ההטבות בפתרונות דיור בר השגה למשפחות וצעירים חסרי דיור בפריסה ארצית רחבה. הרשות תמשיך לספק פתרונות דיור והקצאת קרקעות בהתאם לצרכי המשק ויעדי הממשלה".

ירידה במספר הדירות המוזלות

מדובר בסבב הגרלות החמישי של התוכנית הממשלתית שיוצאת שוב לדרך. בסך הכל מדובר בירידה במספר הדירות שיוצאות לשיווק בהנחה, כאשר לפני כחודשיים הודיע משרד הבינוי והשיכון על שיווקן של כ-9,000 דירות שיוגרלו לזכאים בהנחה, בתחילת החודש המספר כבר ירד לכ-8,000 דירות וכעת היקף יחידות הדיור שיוגרלו עומד על 7,037 דירות בלבד, כאמור.

היקף הדירות הגדול ביותר ישווק בהנחה בפתח תקווה, לבנייה של כ-1,200 דירות, בבאר יעקב ישווקו - 883 דירות בהנחה ובראשון לציון כ-650 דירות בהנחה. מספר דומה של יחידות דיור, כ-610 במספר ישווקו גם בחיפה.

בשנתיים האחרונות שווקו דירות בהנחה במבואות הדרומיים בחיפה לפי מחיר של כ-10,000 שקל למ"ר. באלפי מנשה שווקו לאחרונה דירות לפי מחיר של כ-9,400 שקל למ"ר ובכרמיאל שווקו דירות בהנחה לפי מחיר של כ-8,600 שקל למ"ר לדירה. בחישוב פשוט נמצאי כי מדובר דירות מוזלות בשיעורי הנחה שנעים בין 25-30 אחוז בהיקף של כ-250,000 שקל לדירה.

  • עוד באותו נושא:
  • דירות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully