וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סמוטריץ': "כל התבהלה, סוכנויות דירוג וכו', זה אנשים מפה"

22.3.2023 / 16:45

שר האוצר דיבר במפגש מועדון המאה של נדל"ן מדיה וטען כי היועמ"שית עצרה תהליך העברת סמכויות בנייה ללא סיבה אמיתית משפטית: "וכך, אני כמוכם הקבלנים ממתין שלוש שנים להיתר בניה לתחנת משטרה"

עופר פטרסבורג עם בצלאל סמוטריץ'. יחצ,
סמוטריץ' בכנס עם עופר פטרסבורג/יחצ

"סמוטריץ נתניהו ודרעי - זה הם. לשם הם לוקחים אותנו. אם לא נעצור אותם עכשיו כולנו נהיה סיפורה של שפחה".

כך אמר שר האוצר בצלאל סמוטריץ' בהתייחס לצורה בה הוא וחבריו מוצגים במחאה, במפגש מועדון המאה של נדל"ן מדיה שהתקיים הבוקר במלון קרלטון בתל אביב בנוכחות בכירי ענף הנדל"ן, בהנחיית עורך הנדל"ן של וואלה! עופר פטרסבורג. סמוטריץ קרא להידברות מתוך רצון להגיע להסכמה.

הוא מקשר את הבירוקרטיה בישראל ממנה סובל כל אדם, אל המצב הקיים והשינוי שרוצים להעביר ברפורמה החוקתית. "האחריות שלי לבנות לכם כשר אוצר תשתיות טובות יותר. אני צריך לתכנן הרבה יותר מהר. אני צריך יכולות ביצוע הרבה יותר מהירות. וזה תקוע בסמכות ללא אחריות אצל משפטנים ומשתרשר מהם לגופים לא נבחרים שהם אף פעם אף פעם לא יתנו דין וחשבון לציבור. וזה תקוע במודל המעוות הזה של סמכות ללא אחריות. כל מי שאומר שהרפורמה הזו תפגע בכלכלה פשוט משקר. מייצר תבהלה, סוף הדמוקרטיה, סיפורה של שפחה. הוא רץ לכל העולם להגיד שמחריבים את הדמוקרטיה.

"אני שואל 'בעולם יש סוכנויות דירוג. יש חשש. על מה?' הם אומרים לי: אנחנו לא מכירים את השיטה הישראלית. לא עשו דוקטורט על שיטת המשפט הישראלית. לא מכירים את הרפורמה. לא יודעים כלום. הם שמעו. אז אומרים לי: תשמע, אם היועצת המשפטית לממשלה מוציאה כזה מסמך שזה סוף הדמוקרטיה אז מה אנחנו יכולים לעשות. אבל היועצת המשפטית לממשלה היא שחקנית. הולכים לקחת לה חלק מהכוח. לא את כל הכוח. יש לה תפקיד מאד חשוב. ואני לא אחייה יום אחד במדינה שאין בה בית משפט חזק ששומר על זכויות אדם. ואני האחרון עכשיו שרוצה השתוללות של חזרה לשלטון מפא"י של תחילת ימי המדינה בלי איזונים ובלמים וכל אחד עושה מה שהוא רוצה. אבל המערכת לא מאוזנת בצורה קיצונית. כל מה שהרפורמה עושה היא מזיזה את נקודת האיזון לקצת יותר משילות. וקצת יותר יכולת ביצוע למקומות שנושאים באחריות". לדבריו, האופוזיציה מתנהלת בדרך חסרת אחריות שמוכנה לשרוף את המדינה בשביל להפיל את הממשלה. "כל התבהלה, סוכנויות דירוג וכו.' זה אנשים מפה".

הוא מביא לדוגמא את אחת המחלוקות הגדולות עם היועצת המשפטית הממשלה על העברת סמכויות הבניה להקמת תחנות משטרה מראשות מקרקעי ישראל לחשב הכללי באוצר. לדבריו, היועמ"שית עצרה את התהליך ללא סיבה אמיתית משפטית. "וכך אני כמוכם הקבלנים ממתין שלוש שנים להיתר בניה לתחנת משטרה". הוא שב והצהיר כי הרפורמה המושמצת לא תפגע בדמוקרטיה אלא תחזק אותה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully