וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ממש כמו בסרט: תפוס אותי אם תוכל - הגרסה הישראלית

עודכן לאחרונה: 14.3.2023 / 9:42

לאחר 4 פעמים בהם הצליח להימלט מן הדין - שני כתבי אישום הוגשו לאחרונה כנגד תושב שיבולים בגין הונאות נדל"ן של מאות אלפי שקלים, שכללו זיוף שיקים ומכירת נכסים שאינם בבעלותו

נוכל הנדל"ן נתפס: שני כתבי אישום הוגשו לאחרונה כנגד תושב מושב שיבולים על ידי פרקליטות מחוז תל אביב לבית משפט השלום בעיר.

כתב האישום הראשון בגין עסקאות שערך למכירת נכסים אשר אינם בבעלותו, והשני בגין זיוף שיקים, שינוי הסכומים בהם והוספת את שמו כמוטב במקום המוטבים המקוריים.

אם זה לא מספיק - עקב התחמקותו מן הדין, ואי איתורו, כתב האישום בגין העסקאות המזויפות נדחה כבר 4 פעמים עד כה, וכך גם כתב האישום בגין זיוף השיקים שבוטל שלוש פעמים, בשל אותן הנסיבות.

מתוך הסרט תפוס אותי אם תוכל. Nostalgia Factory
פרנק אבגנייל ג'וניור הישראלי?/Nostalgia Factory

איך הוא עשה את זה?

מכתב האישום הראשון, שהגישה עו"ד טליה קלמרו, עולה כי הנאשם נהג לזייף שיקים שהגיעו לידיו בדרך החשודה כגניבה ולהפקידם בחשבונו.

במקרה אחד הוסיף את שמו כמוטב ואת פרטיו בגב שיק וניגש להפקידו בבנק במטרה לקבל במרמה את הסכום הנקוב בגובה 40,344 שקל. במקרה אחר, שינה סכום בשיק מ-7,900 ש"ח ל-137,000 שקל, הדפיס את שמו ואת מספר תעודת הזהות שלו בשורת המוטב וחתם שמו בגב השיק.

כך, זייף הנאשם שיק נוסף ושינה בו את הסכום מ-6,142 שקל ל-78,650 שקל, וכן ארבעה שיקים נוספים, החשודים כגנובים, שונו על ידיו מסכום כולל של 49,460 שקל ל-143,000 שקל ונוסף שמו כמוטב.

איש נותן צ'ק. ShutterStock
זיוף שיקים בגובה מאות אלפי שקלים/ShutterStock

מכתב האישום השני, שהגישה עו"ד ליהי מלצמן, עולה כי הנאשם, יחד עם אדם נוסף שכבר נפטר, התחזו לבעל דירות בתל אביב במטרה למכור אותן. במהלך שנת 2013 זייפו השניים תעודת זהות על שם ד.ד (בעל הדירה האמיתי), פרסמו את הדירה למכירה באתר "יד2" וקבעו להיפגש בה עם נ.ד שהתעניין ברכישתה.

לאחר שסוכם על מכירתה בעבור 500,000 שקל, הונו את הרוכש ועורך דינו כשהתחזו שוב לבעל הדירה ולמתווך מטעמו. השניים פעלו באופן דומה למכירתה של דירה נוספת בעיר, בסכום של 750,000 שקל, כאשר 375,000 שקל מהסכום קיבלו במזומן עם חתימת העסקה המזויפת .

בנוגע לשתי העסקאות, השניים זייפו בשם בעלי הדירות בקשות לפטור ממס שבח והגישו אותן למשרד מיסוי מקרקעין. בכך פעלו במרמה, עורמה ותחבולה, במזיד ועל מנת להתחמק ממס הכנסה.

אילוסטרציה. ShutterStock
2 כתבי אישום הוגשו לבית משפט השלום בתל אביב/ShutterStock

כתב האישום מייחס לנאשם עבירות של קשירת קשר לפשע, זיוף בנסיבות מחמירות, כניסה למקום מגורים, שימוש במסמך מזויף, התחזות כאדם אחר, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שימוש בכל מרמה, עורמה ותחבולה, מסירת הצהרה ביודעין שאינה נכונה, החזקת נכס החשוד כגנוב, זיוף בכוונה לקבל דבר, ניסיון לקבלת דבר במרמה, קבלת דבר במרמה.

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully