וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התקדמות משמעותית בתכנית לבניית 12 אלף דירות בתל אביב

עודכן לאחרונה: 13.3.2023 / 14:50

חיכו 5 שנים: פורסמו טבלאות האיזון החדשות הקובעות את חלוקת הזכויות בין בעלי הקרקעות השונים בתוכנית תא 3700 בצפון מערב תל אביב, הנמצאת ברובה בבעלות בעלי קרקעות פרטיים

חוף תל ברוך, תל אביב 18 באפריל 2020. ראובן קסטרו
12 אלף דירות בצפון מערב תל אביב/ראובן קסטרו

כעבור 5 שנות עיכוב: חלה התקדמות משמעותית לבניית כ-12,000 יחידות דיור בצפון מערב תל אביב.

זאת, לאחר שעיריית תל אביב פרסמה לאחרונה את טבלאות האיזון החדשות, הקובעות את חלוקת הזכויות בין בעלי הקרקעות השונים בתוכנית תא 3700, החלה על קרקעות בצפון מערב תל אביב בסמוך לשדה דב.

עוה"ד שמואל שוב, נעמה שיף ואורית חזקיהו ממשרד שוב ושות', המייצגים בעלי קרקעות רבים במתחם מציינים כי התוכנית המתארית, תא 3700, אושרה כבר בשנת 2015, אולם התהליך של הקצאת הזכויות בין בעלי הקרקעות השונים, במסגרת תוכניות מפורטות הכוללות איחוד וחלוקה, מתעכב, כאמור כבר למעלה מחמש שנים.

בשנת 2018 פורסמו לראשונה טבלאות האיזון להתנגדויות, אולם בעקבות התנגדויות רבות שהוגשו לחלוקה, לרבות התנגדויות הנוגעות לשינויים נדרשים בתוכנית בעקבות פינוי שדה דב, מונתה שמאית חוקרת לבחינתן שקבעה שיש לבצע טבלאות איזון חדשות. ההליך של הכנת הטבלאות החדשות נמשך למעלה משנתיים והיום התבשרו בעלי הקרקעות על פרסומן.

במשרד שוב ושות' מציינים כי הם בוחנים את טבלאות האיזון העדכניות והפנמת השינויים בעקבות דו"ח החוקרת. "כעת תתאפשר שוב הגשת התנגדויות לטבלאות החדשות (עפ"י סעיף 106 לחוק) אולם אנו תקווה שעיון בטבלאות ילמד הפנמת לקחי העבר וההליך יימשך פחות זמן. תשומת הלב כי על החלטות הועדה המקומית יש גם זכות הגשת ערר לוועדת הערר המחוזית. ככל שבעלי הקרקעות התאגדו מראש נוכל לראות מימוש מהיר יותר של הקרקעות. אנחנו במשרד מייצגים מספר קבוצות של בעלי קרקעות שהתאגדו יחד ואמורים לקבל את הזכויות יחד ולבחור בין בניה עצמית של הפרויקטים ובין ביצוע עסקאות קומבינציה עם יזמים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully