וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ראשון לציון מתחדשת: 450 דירות בארבעה מגדלים

עודכן לאחרונה: 1.3.2023 / 15:43

ארבעה מגדלים בני 30 קומות ו-450 יחידות דיור סך הכל: אושר להפקדה פרויקט התחדשות עירונית חדש במרכז העיר ראשון לציון. במסגרת הפרויקט יפונו 136 דירות ב-3 מבני שיכון ישנים

חברת צרפתי צבי ובניו מדווחת היום (ד') כי קיבלה לאחרונה אישור הפקדה בתנאים מהוועדה המקומית - ויוצאת לדרך עם פרויקט התחדשות עירונית חדש במרכז העיר ראשון לציון, במסגרתו תבנה 450 יחידות דיור חדשות ברחוב ירושלים. מדובר באחד מהפרויקטים הראשונים של פינוי בינוי שאושרו במרכז העיר.

במסגרת הפרויקט, תפנה החברה 136 יחידות דיור קיימות ב-3 בתים משותפים ברחובות ירושלים ובית לחם, מבני שיכון ישנים בני 3 ו-4 קומות. שטח התוכנית הוא כ-15 דונם, וגבולותיו ברחוב ירושלים 50-66 ורחוב בית לחם 12-14.

הבנייה החדשה תכלול 450 דירות בארבעה מגדלים בני כ-30 קומות, בעירוב שימושים שיכלול מגורים, מסחר ותעסוקה. התמהיל יכלול דירות 3, 4, ו-5 חדרים, וכן דירות פנטהאוז. לכל הדירות תהיה חניה תת קרקעית, מחסן ומרפסת.

התמורה לדיירים הוותיקים על פי ההסכם בין היזם לבעלי הדירות, תכלול תוספת מטרים משמעותית לגודל הדירה, חניה צמודה, מרפסת של 12 מ"ר וכמובן ממ"ד. אדריכלי הפרויקט הם אמריו מאיוס אדריכלים.

פרויקט התחדשות עירונית חדש במרכז העיר ראשון לציון. הדמיה - אמריו מאיוס אדריכלים,
פרויקט התחדשות עירונית חדש במרכז העיר ראשון לציון/הדמיה - אמריו מאיוס אדריכלים

עירוב השימושים בפרויקט יבוא לידי ביטוי בשטחי מסחר, תעסוקה ושטחי ציבור. גודל שטחי המסחר יעמוד על כ-1,500 מ"ר ושטחי התעסוקה על כ-2,000 מ"ר, והם ימוקמו בקומות הראשונות במגדלים, כאשר לשטחים המסחריים יהיו דופן חיצונית לרחוב ירושלים ולגן הזיכרון. עוד תכלול התוכנית שטחי ציבור בהיקף של כ-800 מ"ר, גם הם בקומות הראשונות.

התוכנית שאושרה כוללת שימור של גן הזיכרון ברחוב ירושלים וגינת המשחקים ברחוב בית לחם, שיישארו במקומם הנוכחי לרווחת כל תושבי השכונה והעיר. המעבר של הולכי הרגל המחבר כיום את רחוב בית לחם לרחוב השומר, יישאר גם הוא. במסגרת התוכנית יורחב רחוב בית לחם וייסלל חיבור לרחוב ירושלים.

משה צרפתי. אילן בשור,
משה צרפתי, מנכ"ל משותף של צרפתי צבי ובניו/אילן בשור

לדברי משה צרפתי, מנכ"ל משותף של צרפתי צבי ובניו, "מדובר בפרויקט עירוב שימושים גדול במרכז העיר שייערך במסגרת פינוי-בינוי. שימור הגינה בלב המתחם היה אתגר תכנוני לא פשוט אבל הצלחנו לעמוד בו, לרווחת הדיירים הקיימים ואלה שיתווספו. כפי שקורה לעתים רבות, הפרויקט עבר שינויים רבים במהלך הדרך לאישורו, ביניהם הפחתה משמעותית בכמות יחידות הדיור שאושרו לבנייה. הדיירים יקבלו כמובן את מלוא התמורות הגבוהות בהתאם לחוזה שנחתם בין הצדדים על אף הירידה בכמות הדירות הכללית שאושרה לבנייה. פינוי בינוי משרת את הדיירים הקיימים בצורה מיטבית, עם הריסה ובנייה של המתחם כולו והוספת מסחר, תעסוקה ושירותים ציבוריים, באופן שיתאים לצרכי התושבים ויספק להם מגורים במתחם מעודכן ומודרני".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully